П’ятий етап Чемпіонату України з ралі "Александров-ралі-2011" запам’ятається чернівчанам перекритими навіть для пішоходів вулицями та бурхливими емоціями. Під час гонок у суботу центр міста перекрили з 14.00. Уже до початку гонки на вулицях центральної частини міста зібралося кілька сотень мешканців.
Спортсмени їздили на іномарках і на "Жигулях". Гонщик із Харкова Олександр ВІЛЬЧИНСЬКИЙ сказав, що ВАЗ-2108 не проміняє на жодну іншу машину:
– Ралі для мене – як друга робота. У Чернівцях, гадаю, вулиці дуже схожі на європейські: вони досить вузенькі та слизькі. А карпатська траса сподобалася тим, що на ній багато гравію. Це ризик, який приносить задоволення.
Гонка вулицями видалася складнішою, ніж карпатською трасою, спортсменові Юрію КОЧМАРУ: "Як правило, гірські траси дуже "вбиті". Однак організатори добре підготували карпатську трасу – вона майже ідеальна для проведення ралі. Для змагань на бруківці автомобілісти повинні "взути" авто у спеціальні шини".
Гонщик каже, що буковинці його приємно здивували:
– Після виступів люди підходили до нас, обіймали, наче своїх старих товаришів.
– Траса була надзвичайно важкою, небезпечною, проте цікавою, – каже гонщик Олександр САЛЮК-молодший. – Нам ніхто з мешканців не заважав на змаганнях, за що ми вдячні. Такої гонки, яка відбулася у Чернівцях, досі в Україні ще не було.
Правоохоронці, які стояли вздовж тротуарів ледь не через кожні десять метрів, не пропускали глядачів на трасу задля безпеки. Так, скажімо, пройти від вулиці Ватутіна до Центральної площі під час ралі було неможливо. Багато людей обурювалися. Кому терміново потрібно було перейти на інший бік вулиці, той сперечався з міліціонерами.
У фінальному протоколі змагань взяли участь 28 екіпажів, які пройшли всі 180 кілометрів гонок карпатськими дорогами 13 серпня. Як повідомила прес-служба "Александров-ралі", більшість екіпажів, які зійшли з траси, постраждала через техніку, а аваріями завершилися лише виступи гонщиків Віталія Пушкаря та Олексія Кікірєшка. На щастя, спортсмени не постраждали.
Микола КОБИЛЮК
З історії Востаннє гонки вулицями Чернівців організовувала ще румунська влада.
– Збереглося старе фото перегонів мотоциклів на нинішній Соборній площі, – розповів історик Сергій ОСАЧУК. – Це було ще 1928 року. Тоді у Чернівцях відбувалися змагання першості Румунії.
Переможці "Александров-ралі"1. Найкращим в абсолютному заліку став екіпаж Олександра Салюка-молодшого та Євгена Червоненка. Він показав найкращий результат на 11 спецділянках із 13.
2. На двох спецділянках найшвидшими були срібні призери ралі Юрій Кочмар і Сергій Коваль.
3. Третіми фінішували Тарас Кравченко й Олександр Горбик.
Доля чемпіонського титулу 2011 року вирішиться на фінальному етапі в Алушті.
22-08-2011, 17:52
0
2 847