RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Уперше з часів незалежності представник Буковини здобув боксерську нагороду європейського гатунку – на Чемпіонаті Європи серед спортсменів 1994-1995 р. н. у Львові вижничанин Анатолій Чагін дійшов до півфіналу і став бронзовим призером у ваговій категорії до 50 кг.

У боротьбі за путівку до фіналу вихованець Миколи Гакмана зійшовся з чемпіоном світу та Європи Томасом Вардом з Англії, який виграв і півфінальний двобій, і матч за "золото".

Дорогою з Євро додому Анатолій Чагін відповів на наші запитання.

– Анатолію, прийми вітання з цим історичним успіхом!

– Дякую!

– Знаєш, що це наша перша міжнародна медаль за часів незалежності?

– Так, знаю. Хоча вона для мене і так дуже дорога, бо ми з тренером Миколою Гакманом довго до неї йшли.

– Скільки займаєшся боксом?

– П’ять з половиною років.

– І які умови для розвитку цього спорту у Вижниці?

– У нас є все для того, щоби стати чемпіоном (сміється, – авт.). Не обов’язково, щоби були всі зручності та ідеальні умови для занять, головне – бажання тренуватися.

– Якими були твої перші успіхи у боксі?

– 2007 року в Керчі виграв першість України серед спортсменів 1993-1994 років народження, тобто фактично у боротьбі зі старшими на рік суперниками. І того ж року виграв аналогічний Кубок України у Севастополі. А цього року переміг на першості України в Енергодарі, що і дало можливість виступити на юніорському Чемпіонаті Європи.

– Це твій дебют на міжнародній арені?

– Ні. Нещодавно був на міжнародному турнірі в Баку – на призи президента Алієва. Але там я виступив не дуже вдало. Щоправда, і якихось особливих турнірних завдань ми не ставили.

– А на початку занять боксом одразу поставив перед собою якісь великі цілі?

– Ні, я одразу перед собою поставив мету досягти якихось поважних успіхів у боксі. З дитинства люблю битися...

– То перші твої бої були вуличними?

– Ні, я б’юся лише на рингу! Я хотів сказати, що з дитинства люблю спорт.

– До боксу були ще якісь види спорту?

– Ходив два роки до секції карате. Якихось успіхів не було, займався для себе.

– А як справи у школі звичайній?

– Нормально. Закінчив 9 клас. Екзамени здавав достроково, щоби встигнути на Євро.

– Вчителі, однокласники обізнані про твої спортивні досягнення?

– Вчителям головне, щоби ми добре навчалися. Може, після Чемпіонату Європи більше цінуватимуть успіхи у спорті (сміється, – авт.). Директор школи Олексій Чепіль вітав мене після перемоги на юніорському Чемпіонаті України. А однокласники підтримують, вітають після кожного вдалого виступу.

– Батьки теж займалися спортом?

– Тато Віктор займався спортивною гімнастикою трохи, а мама спеціалізується на вболіванні (сміється, – авт.).

– Яким був твій шлях до "бронзи"?

– У першому бою моїм суперником був Саїд Фрах Мохамед з Швеції, якого я переміг 10:2. У чвертьфіналі вдалося "всуху" виграти в угорця Роберта Джюдаса – 4:0. А до фіналу мене не пустив чемпіон Європи та світу Томас Вард з Англії, який і став чемпіоном у нашій категорії до 50 кг. Але то вже було у півфіналі, тому мені дісталася "бронза".

– Напевно, мрієш "помститися" англійцеві на наступних чемпіонатах?

– Для початку треба добитися права виступати ще у складі збірної України. Треба прагнути першого місця. А кого перемагати, це вже деталі.

– Хто твій кумир у боксі?

– Наш олімпієць Василь Ломаченко. Залюбки дивлюся також бої братів Кличків.

– Напевно, про їхні гонорари ти теж мрієш? Як спортсмен ти вже щось заробляєш?

– Поки що не заробляю. Знаю, що є центр олімпійської підготовки, в якому і деякі боксери отримують гроші на харчування. Можливо, і
мені з часом щось даватимуть – було б добре. А ще краще стати колись професійним боксером і заробляти мільйони (сміється, – авт.). 
Георгій МАЗУРАШУ
29-06-2010, 09:33
Коментарів 0 Переглядів 3 654

Теги -

У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.

Сергій Цюга воює майже три роки, отримав орден "За мужність" III ступеня.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.