Третій відкритий буковинський фестиваль ушу зібрав понад півсотні прихильників цього бойового мистецтва. Окрім чернівчан, на фестиваль прибули гості з Дрогобича, Івано-Франківська, Закарпаття, Київської області.
Цього разу організатори вирішили здивувати глядачів чимось незвичайним і придумали інсценізацію. Китайський юнак на ім’я … Василь шукає свій шлях у житті. Досвідчені майстри крок за кроком приводять його до бойового мистецтва ушу. Дорогою на Василя очікує чимало пригод з бійками та виступами вродливих дівчат з віялами. Були також виступи чернівецьких обласних федерацій айкідо і будо "Міссогі" та панкратіону.
– Заняття ушу повністю змінили мене, – стверджує чернівчанин Максим ЯШАН. – Я почав по-іншому ставитися до життя, став спокійнішим, розсудливішим, впевненішим у собі. Тренування з у шу дуже виснажливі (ми займаємося чотири рази на тиждень по три години), але водночас і цікаві, бо щоразу вивчаємо нові вправи, техніки. Ушу мені подобається насамперед своєю філософією, жодне інше бойове мистецтво не вчить жити так, як це робить ушу. Коли я вперше прийшов на тренування, мені сказали: "Звикай до того, що тобі буде боляче і при цьому ти будеш отримувати задоволення".
– Ушу дозволяє позбавитися всієї негативної енергії і натомість дає позитивну, – вважає 13-річний кандидат у майстри спорту Роман КОЗІН з Дрогобича. – Пам’ятаю свої перші тренування. Було дуже важко. Вміння ушу мені дуже допомагають у житті. Одного разу до мене поліз битися один хлопець у школі. Я застосував деякі вивчені прийоми, і хлопець втік!
Фестиваль організували школа Jing Wu Men, Чернівецький обласний осередок Української федерації у шу, обласний центр "Спорт для всіх".
– Ушу – це сенс життя, – каже голова Чернівецького обласного осередку Української федерації ушу Віктор МІГАЛЧАН. – Це воїнське мистецтво не лише вчить бути сильними морально і фізично, але також навчає бути людиною. Сподіваємося, такі фестивалі стануть хорошою традицією.
Галина МАРКІВ
2-12-2008, 10:18
0
3 884