Перший свій візит на Буковину 35-разовий рекордсмен світу, олімпійський чемпіон зі стрибків з жердиною, а нині президент Національного Олімпійського комітету України Сергій Бубка приурочив відкриттю нового офісу регіонального відділення НОК. Кореспондент "МБ" поспілкувався з ним про проблеми розвитку фізкультури і спорту.
– Що цікавого встигли побачити у Чернівцях за короткий візит?
– По-перше, я ніколи раніше не бував у Чернівцях, хоча багато чув про них, маю друзів, які народилися в цьому чудовому місті. Те, що побачив сьогодні, справило позитивне враження. Мав можливість ознайомитися з деякими спортивними спорудами. Приємно було бачити спорткомплекс "Олімпію", приємно, що він є власністю міста, яке вкладає кошти, дає можливість, щоби діти займалися спортом. І такі приклади гідні наслідування. Приємно бачити, що будується льодовий палац.
– У Буковинських Карпатах є гора Томна-Тікул, де можна збудувати високогірну олімпійську базу. Що ви можете сказати про це?
– У мене тільки позитивна думка про це. Ми повинні мати власні стратегічні спортивні бази в країні, які повинні бути власністю держави. Бо це стратегічне питання – імідж країни, олімпійський рух, який дає можливість прославити Україну. Тож я особисто і НОК підтримуємо ідею щодо будівництва високогірної бази тут. Для цього потрібні чималі кошти. Як реалізувати цей проект, мабуть, це питання не лише НОК, тут повинна бути підтримка уряду.
– На Олімпіаді нас не обминули допінгові скандали...
– Ми мали дві позитивні допінг-проби. Якщо подивитися, скільки було їх на Олімпійських іграх, це дуже погано. Ми повинні сьогодні зі свого боку більше вкладати коштів у вирішення цих проблем. Є в країні національний антидопінговий центр, він повинен працювати, щоби проводити якомога більше допінг-проб. Сьогодні по бюджету проводиться близько 1500 проб. А нам щоби підняти антидопінговий центр на світовий рівень, і щоби в недалекому майбутньому була акредитація цього центру світовою антидопінговою агенцією, необхідно в рік робити 3000 проб. Ми повинні знайти ці кошти.
– Як вважаєте, чи буде колись побитий ваш рекорд?
– Вважаю, що це станеться. Коли – не знаю, тому що сам не стрибаю. Відчував, що була можливість стрибнути вище, але травми мені завадили. Щодо нашої школи – сьогодні залишається декілька центрів розвитку стрибків із жердиною. У Донецьку є непогана школа. Приємно, що у нас була бронзова медаль у Пекіні (Денис Юрченко). А у світі хто? Фаворитів сьогодні не бачу.
– Яке ваше бачення проблеми смертності дітей на уроках фізкультури?
– Що у нас слабке здоров’я дітей – це, мабуть, всі ми знаємо. Тому треба, по-перше, зважати на стан здоров’я дитини – чи справді вона не може займатися. А якщо може, то в якому обсязі, які повинні бути навантаження. Якщо просто сказати, що кроси сьогодні треба відмінити, – це велика помилка. Так ми втратимо нашу націю, наших дітей. Переглянути нормативи – будь ласка, це така справа, яку треба робити. У цілому світі сьогодні діти страждають надмірною вагою, вони не рухаються, не займаються спортом, грають в ігри на комп’ютері або дивляться телевізор. Це велика проблема. Якщо ми не створюватимемо умови, щоби діти займалися, це серйозно вдарить по нації. Треба зважити на ставлення в школі до фізичного виховання – не вважаю, що там воно загалом позитивне. Але не треба припиняти фізичне виховання в школах. Серцево-судинна система повинна працювати. А що може бути краще бігу, виваженого кросу? Без цього неможливо жити, це буде трагедія, якщо дитина не рухатиметься.
Георгій МАЗУРАШУ
20-11-2008, 10:05
0
3 792