RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » спорт » Призові у більярді можуть сягати мільйона доларів

Більярд у нас зазвичай сприймають як розвагу і цікавий спосіб провести дозвілля. Однак насправді це серйозний спорт, якого треба довго вчитися. Така можливість нині є в Чернівцях – при більярдному клубі "Platinum" діє справжня школа.
Якщо учень
не виконав завдання – віджимається від підлоги
– П’ять років тому я приїхав із Санкт-Петербурга і почав займатися з першим хлопцем, – розповів тренер Ілля ОСАЧУК. – До мене його привів батько і сказав: "Робіть з ним що хочете, але навчіть. Поводьтеся з ним, як другий батько". Через п’ять років цей хлопець став чемпіоном України і Європи. Він має дані, можливість і бажання стати чемпіоном світу. Його звати Ярослав Тарновецький, а про рівень його гри свідчить те, що нещодавно на змаганнях він виконав один просто "космічний" удар, який назвали "ударом Тарновецького". Йому нещодавно виповнилося лише 18, але він уже прославив наше місто у більярдному світі.
Зараз у цій школі є десять учнів, серед яких не лише чернівчани, а й діти з Коломиї, Новоселиці, Шаргорода. Зазвичай дітей приводять батьки, які самі люблять більярд. Тренування досить жорстке – ставиться завдання, за невиконання якого учнів карають. У школі – це віджимання від підлоги. Ілля Осачук вважає, що таким чином у вихованців виробляється характер, стійкість.
– Кожен з учнів має свої особливості характеру, по-своєму підходить до гри, – каже тренер. – З кожним учнем займаюся індивідуально. Іногороднім даю завдання додому, потім вони приїжджають раз на два тижні на очні заняття. Однак спочатку треба вивчити ази – поставити удар, навчити правильно мислити, а далі відпрацьовувати техніку.
Головне, що треба розвивати в учнях – характер, культуру поведінки. Тобто навчання одночасно є і вихованням.
Щоби навчитися грати, добре мати свій стіл
Навчатися приходять учні віком від восьми років до 50-ти. Чимало дорослих людей хочуть навчитися грати у більярд, записуються, проходять курс. Вікових обмежень для тих, хто справді бажає навчитися, не існує. Головне – працювати.
Більярдом навіть можна заробляти на життя. Адже в деяких турнірах існують чималі призові фонди. На деяких турнірах призовий фонд становить десятки тисяч доларів. Переможець Чемпіонату Європи з "пулу" отримує 100 тисяч доларів, а в "снукері" – до мільйона. В Україні ще не надто спонсори кидаються грошима, але стає дедалі більше і хороших спортсменів, і спонсорів. Найкращі спортсмени, які вже досягли певних успіхів, мають спонсорів, які забезпечують усім необхідним для тренувань і змагань.
Більярд – дорогий вид спорту. Щоби навчитися, добре мати свій стіл. Хоча для початку треба прийти в клуб. Можна спробувати навчитися за книжками і навчальними фільмами. Але, як кажуть фахівці, краще звернутися до тренера, який і навчить, і на помилки вкаже. Самому не видно, що і як треба відпрацьовувати.
– Якщо приходить навчатися восьмирічна дитина, їй треба дати найпростіші завдання, щоби просто зацікавити грою, – пояснює Ілля Осачук. – Я сам починав грати у вісім років. До нас приходив шестирічний хлопчик, який мав добре поставлений удар і розуміння, як і куди треба бити – у нього вдома був невеликий стіл, де він сам грав. У нас, на жаль, поки що немає спеціальних низьких столів для дітей, тож йому доведеться підрости.
Ціна кия може сягати 10 тисяч доларів. Спортсмени виготовляють собі індивідуальні киї з того чи іншого дерева. Кожна людина має свій характер і тому має свій стиль гри. У свою чергу для цього підходить те чи інше дерево.
Україна має непоганих спортсменів, команди перемагають на міжнародних турнірах. Хороші школи є в Дніпропетровську, Харкові, Києві. Є хороші більярдисти і в Чернівцях, які добре зарекомендували себе вдалими виступами.
Ігор ДОВГАНЬ

ДОВІДКА
В Україні найпоширенішими видами більярду є пірамідки – московська ("комбінована"), невська ("динамічна"), американка ("вільна"). Головна їхня мета – забити в лузи більше куль, ніж суперник. Відрізняються пірамідки обмеженнями щодо куль, якими можна бити і якими забивати інші.
За кордоном більшою популярністю користуються "пул" і "снукер". Принцип гри той самий, однак є свої особливості правил (кулі різного кольору, різна ціна куль).
7-11-2008, 10:33
Коментарів 0 Переглядів 3 172

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.