Налисники з м’ясомНалисники – це тоненькі коржики з борошна, підсмажені на сковорідці. Готуються із прісного або дріжджового тіста. Незважаючи на зовнішню простоту й невигадливість цієї страви, існує безліч рецептів тіста, варіантів начинок і способів їхньої подачі до столу. Особисто я частіше готую налисники із солодкою начинкою (сир, мак, яблука, вишні, розтоплений шоколад, густе варення тощо), які подаю зі сметаною, варенням чи медом. А із м’ясною начинкою їх можна приготувати як повноцінну і незвичайну другу страву на недільний чи святковий обід.
Пропорції на тісто приблизно такі –
2 склянки борошна, 3 склянки молока, 5-6 яєць, 50 г олії, 1 ст. л. цукру, дрібка солі. Рекомендую скористатися міксером для замішування тіста. Потрібно отримати консистенцію рідкої сметани. Якщо тісто рідше – додаємо борошно по столовій ложці, постійно розмішуючи. Якщо ж загусте – теж по столовій ложці додаємо молоко. Яєць шкодувати не варто. Це якраз та страва, де від кількості яєць залежить, який результат ви отримаєте. Якщо додати одне-два – то млинці будуть товстіші і ніжніші. Якщо ж не менше 6 – отримаємо тоненькі пружні налисники.
Смажимо налисники з обох боків на сковорідці. Готуємо начинку – свинячий фарш (бажано, щоб він був жирнішим) обсмажити з дрібно нарізаною цибулею, поперчити, посолити, додати трохи бульйону і протушкувати 5-10 хвилин під покришкою. Начинка не повинна бути дуже розсипчастою, тому можна додати наприкінці туш¬кування ложку-дві сметани.
Накладаємо начинку на налисники і загортаємо їх трубочкою. Викладаємо на деко, змащене вершковим маслом. Кладемо зверху на налисники кілька шматочків масла і запікаємо в духовці 10-15 хвилин.
Можна приготувати налисники з начинкою заздалегідь, а запекти перед подачею на стіл.
Ще однією приємною особливістю цієї страви є те, що після розігрівання налисники зберігають свій чудовий смак.
21-10-2011, 11:08
0
29 997