Кучма вже не буде «почесним»?

Публікації
2 579
0
Кучма вже не буде «почесним»?


Скандал із почесними званнями в університеті: колишній ректор ЧНУ хоче позбавити звання "Почесний професор ЧНУ" екс-прези-
дента Леоніда Кучму.

Відповідну пропозицію на конференції трудового колективу ЧНУ озвучив завідувач кафедри теоретичної фізики Інституту фізикотехнічних та комп’ютерних наук ЧНУ Микола Ткач. На це ректор університету Степан Мельничук зазначив, що "для цього потрібно окремо вивчити ситуацію".

Вчена рада ЧНУ присвоїла звання "Почесний професор ЧНУ" екс-президентові Леонідові Кучмі 27 вересня 2001 року "за вагомий внесок у розбудову Української держави". Усього ж до переліку почесних докторів та професорів ЧНУ входить 50 осіб із різних країн.

"Згвалтували",
по суті, вчену раду"


Відразу після того, як Микола Ткач висунув свою пропозицію на вченій раді, дехто з колег науковця почав його критикувати. Мовляв, чому Ткач не ініціював це питання тоді, коли був губернатором (2005-2006 роки), або як він узагалі допустив присвоєння такого звання Кучмі у 2001 році – тоді Ткач був ректором ЧНУ.

Натомість пан Микола каже, що про свою нелюбов до Кучми він заявляє вже не вперше.

Коли в 2004 році перемогла Помаранчева революція, мене доля закинула на посаду голови ОДА, каже він "МБ". Якби я залишався ректором, Кучма давно не був би вже почесним. А залишився ректором Степан Мельничук. Він хлопець такий, обережний. Я йому говорив: "Степан, організуй, щоби зняти його. Бо бачиш, яка нині роль Кучми". "Ну, ти знаєш, давай почекаємо, подивимось", відповів він мені. Будучи губернатором я не хотів тиснути на нього, щоб не виходило, що я роблю це з політичних міркувань. І мені було тоді не до того, бо своїх питань виникло чимало. І так це залишилося – і аж досі. Я давно хотів це зробити, але в мене є ціла епопея, як я свого часу пропонував не проводити професорами почесними ні Лаврова, ні Кожару. Я тоді виступив на вченій раді, але вони лише посміялися, бо хотіли бути добрими з регіоналами. "Згвалтували", по суті, вчену раду. З 20 людей мене підтримали двоє-троє. Уже коли виникла ситуація тепер, коли треба було позбавляти звань Лаврова і Кожару, бо Лавров – то "орьол", який після Путіна є другим у Росії, я знову кілька разів порушував це питання. Тоді вже була більша кількість людей, які мене підтримали. Коли вже Небесна сотня загинула, вони бігом це зробили.

"Тепер вручатимемо ці звання тільки вченим"


У ректораті ЧНУ поспішати не радять. Ректор Степан МЕЛЬНИЧУК вважає, що пропозицію Ткача слід ретельно обміркувати, перш ніж приймати якісь рішення.

– Микола Васильович озвучив цю пропозицію, але вирішили, що не будемо поспішати, каже ректор. Бо Кучма веде зараз переговори, президент на то діло його уповноважує. І як то все закінчиться – побачимо. Про нього показували різні сюжети. Але то є розборки між тими олігархами: на одного показують, на іншого показують… Поживемо – побачимо. Якщо він буде вести неправильну та антиукраїнську політику, то, звичайно, ми то зробимо. Але зараз якісь кроки робити ще зарано.

Кожарі (міністру закордонних справ України часів Януковича) та Лаврову (нинішньому міністру закордонних справ РФ) такі звання вручали, бо вони представляли відповідні міністерства. А ви пам’ятаєте, ми тоді увійшли у список ЮНЕСКО, а ці міністерства нам допомагали в цій спрві. Але ж ми не будемо присвоювати ці звання усім працівникам міністерства, які над цим працювали. Але були символи такі, була нагода, пропозиція. Ми на те і пішли. А потім сталося, що сталося – і забрали. Таке життя.
Швидше за все, тепер вручатимуться ці звання тільки вченим.
Микола КОБИЛЮК

Думка

Такі звання краще присвоювати посмертно

Ігор БУРКУТ, політолог:

– Мене дуже смішило, коли маршал Югославії Йосип Броз Тіто, який мав чотири класи освіти, став почесним професором югославських університетів, академіком їхніх академій наук. Або дружина Ніколае Чаушеску Єлена, яка так само мала чотири класи, була доктором наук, академіком. Вона не знала, що таке доцент, але їй присвоїли цей вчений ступінь. Також вона була директором інституту фізичної хімії. Вона знала лише, що фізика та хімія – то щось страшне і незрозуміле.

Така практика існувала і в інших країнах, і прикладів схожих є багато.

Сам статус почесного професора ніколи ні до чого не зобов’язував.

Треба бути дуже обережному під час надання почесних звань. Скажімо, Гітлер був почесним громадянином багатьох німецьких, і не лише німецьких міст. Опозиціонери рано чи пізно знаходять документи, які це підтверджують, і щоб скинути нинішнього мера міста, кажуть, що він "зараза така, не ініціював позбавлення".

Я спілкувався зі спеціалістами з балістики, які казали, що Кучма у своїй ракетній галузі справді вчений. Він закінчив дуже престижний механіко-математичний факультет Дніпропетровського університету. Була людина, яку я надзвичайно поважаю – директор "Південмашу" Олександр Макаров. Так от, він Кучму до себе і наблизив.

Не треба розкидатися такими званнями. Краще їх присвоювати посмертно. 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм