RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Опануйте нову професію, вивчіть мову


Важкий період – гарна причина збадьоритися.

Психологи кажуть, що саме зараз вдалий час переглянути цінності, опанувати себе та оновитися, навіть, якщо навколо все здається невеселим та безперспективним.

Найбільш гостро відчули на собі всеосяжно розгалужену кризу переселенці. Щоправда далеко не всі з них використали цей безцінний досвід для власного розвитку. Але чимало людей зі Сходу та Криму, які залишилися без дому, коштів, всього, що в них було, стали на ноги і вперто рухаються вперед.

Вчитися радіти найдрібнішому

Художницю з Сєвєродонецька Ірину ЗІНИК, яка нещодавно перебралася до Чернівців вже запрошують проводити майстер-класи мистецькі навчальні заклади.

Вище художнє училище запросили мене на ювілей показати молодим художникам, що є й інші види мистецтва, - розповідає мисткиня. – Я провела майстер клас відкритий урок, поділитися досвідом. Це дуже приємно і важливо для мене. Наразі, планую до весни знайти приміщення і проводити майстер-клас для всіх охочих. По-перше, це може стати клубом за інтересами, щоб люди, які відчувають себе самотніми, спілкувалися. По-друге, кожен зможе навчитися новій творчій самореалізації. Я вважаю, що потрібно завжди рухатися, ми повинні постійно щось робити. Ніколи не зупинятися – це простий рецепт, доступний кожному. Скажімо, мене запросили взяти участь у проекті "Пані". Це для мене було щось нове і не властиво мені. Але це було дуже цікаво, це дуже цінний досвід, я знайшла нових друзів, відкрилися нові можливості.

За словами жінки, знайомі зі Сходу скаржаться, що там з кожним днем все сумніше, вони не бачать виходу, не бачать перспектив. А тут, у Чернівцях, їх – безліч. "Тут стільки позитиву. Коли втратив все, що мав, приїхав у незнайоме місто без грошей, даху над головою, вчишся радіти кожній дрібничці", - зазначає пані Ірина.

Важливо не зупинятися

Кримчанин Олександр ХОЛОД з анексією півотрова вже вчетверте стає на ноги. Чоловік добре знає, що таке залишитися без нічого і знову та знову підніматися. Вперше його фірму та вироблену продукцію до тла спалили у 1993 році, коли він відмовився платити рекетирам. Через півтори місяці у приміщенні без вікон та дверей підприємець знову пропонував людям власну продукцію. Потім ще двічі прогорів вже через нечесних партнерів.

- Але важкою працює Бог мені давав можливість знову піднятися. Бо я вірю у свої сили і не зупиняюся, - розповідає кримчанин. - Постійно рухатися вперед, працювати, не здаватися, як би не було важко.

За його словами, заважає країні розвиватися не так економіко-соціально-військова криза, як криза в головах. Чимало підприємців закриваються, бо не мають 300 відсотків прибутку. Це не правильно. Сьогодні важливо працювати. Нехай з маленьким прибутком чи навіть в нуль, але працювати. Це обов’язково дасть віддачу потім, зараз важливо, щоб країна функціонувала. Тільки так ми можемо підняти свою обороноздатність.

- Технічний прогрес швидко рухається. Тому нам потрібно поспішати змінюватися, переглянути цінову політику, ведення підприємництва. Бо коли закінчиться криза, хвиля з Європи знесе багатьох, - вважає підприємець. - Тому не можна сидіти і чекати поки все владнається. Час тягнути ковдру на себе минув. Потрібно об’єднуватися у союзи, картелі, спільноти. Спільно ми всі негаразди подолаємо. А ще вчитися, постійно вчитися всім, незалежно від віку, статусу і заможності.

Змінюйтеся

Непросто зараз тим, хто втратив роботу, або може її позбутися. Переключіть увагу з цих проблем на більш приємне і корисне – власне здоров’я. Покращити фізичне самопочуття не лише у поліклініці з колекцією таблеток. Займіться спортом. При цьому не обов’язково купувати дорогі абонементи у спортивні клуби. Достатньо просто організувати свій власний спортивний час. Вранішня-чи-вечірня – кому яка до вподоби – пробіжка парком збадьорить не лише тіло але й емоції та відчуття. Люди, які часто проводять час у центральному та інших чернівецьких парках кажуть, що помічають чимало приємних дрібниць: білочки майже ручні, колеги-бігуни-спортсмени, чудові зимові пейзажі.

Спробуйте займатися тими видами спорту, які раніше були для вас неприйнятними. Наприклад, спокійні та врівноважені пілатес чи йога. Або більш жваво-активні фітнес і зумба. Вправи підгледіти можна як в Інтернеті і в телевізорі. Активні, регулярні заняття не лише покращить фізичний стан але й підвищить самооцінку.

Саме не вирішиться


Вчитися - ніколи не пізно. Навіть якщо часу обмаль, знайдіть кілька хвилин на день для самоосвіти. Зараз пропонують чимало безкоштовних можливостей вдосконалити свою іноземну мову – клуби за інтересами, адаптовані книги, Інтернет-аудіокурси. Знання іноземної мови значно розширює можливості в пошуку роботи.

Зараз роботодавці вже не так звертають увагу на дипломи, як раніше. Вони готові наймати на роботу не стільки дипломованих спеціалістів як людей, готових вчитися і змінюватися. Тому у кризу найліпше і найлегше, бо іноді немає вибору, наважитися на нове і спробувати опанувати нову професію.

Рекомендуємо згадати про своє хоббі. І спробувати на ньому заробити. Удосконалюйте свою майстерність, спробуйте щось нове. Звісно, навряд чи ваші можливо спочатку трохи примітивні поробки будуть користуватися шаленою популярністю. Але ними ви можете потішити своїх рідних та друзів і цим заощадити на подарунках.

Втім, ви все одно можете спробувати їх продати, нехай і за дрібні кошти, у безкоштовних Інтеренет-розпродажах.
Єдине, що точно не рекомендуються робити під час кризи, – це сидіти, склавши руки і сподіватися, що все вирішиться само собою.
Ліна НАГІРНЯК

Думка фахівця

Криза – не привід скиглити


Оксана ПЕНДЕРЕЦЬКА, психолог:

- Грецьке слово, від якого походить слово "криза" означає поворотний пункт, роздоріжжя. Китайський ієрогліф, яким позначають це поняття, складається з двох частин: одна означає небезпеку, інша – можливість. У цьому вся сутність кризи. Переживаючи її, людина страждає, але змушена шукати шляхи порятунку, вихід,що часто відкриває перед нею нові можливості.

Ніхто не розповість як слід діяти, немає готових рецептів, сценаріїв. Коли старі способи поведінки виявляються недієвими, нам доводиться шукати нові, незвичні, можливо, нетипові для нас раніше. Тобто, шукати нових себе. Часто люди, що пережили кризовий період, говорять про своє відродження, переродження, а оточуючі помічають в них суттєві зміни.

Крім того, навіть травматичний досвід залишається досвідом, а досвід – завжди корисний. Біль, спричинений кризою, часто змушує людину переглянути цінності й по-новому розставити пріоритети для того, щоб наступну частину свого життя прожити так, як подобається, і так, як вважаєш за потрібне.

Тому якщо говорити про проживання кризи конструктивно, то ясно, що людина виходить з неї з глибшим усвідомленням власних творчих потенцій, і з якимось таким концентрованим багажем того, що ми називаємо життєвою мудрістю, і з вмінням приймати те, що відбувається в її житті, із більш високим ступенем відповідальності за те, як вона проживає своє життя, із вмінням отримувати задоволення від кожної хвилини свого життя.

Не можна сподіватись, що в кризових ситуаціях ми виглядатимемо героями, відчуття безпорадності – одне з типових переживань у кризі. Тому головне – повернути собі контроль над своїм життям, нехай маленькими кроками, але рухатись у обраному напрямку, використовуючи всі можливості, не забороняючи собі помилятись, пробувати нове й незвичне, шукаючи свій власний шлях.
12-01-2015, 16:41
Коментарів 0 Переглядів 2 183

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.