У гори – на заробітки

Публікації
2 647
0
У гори – на заробітки


Зимовий сезонний заробіток підійде здебільшого тим, хто не зв’язаний сім’єю чи обставинами. Курорти обіцяють, крім зарплати, безкоштовне харчування і житло. Кличуть на роботу працівників без досвіду роботи та спеціальної освіти.

Христина Максимович щороку заробляє на сезонних зимових роботах, які пропонують гірськолижні комплекси. Щоправда, не завжди вдавалося добре заробити.

– Торік, наприклад, я працювала в одному із лижних комплексів Буковини. Хоча роботою це важко було назвати, бо людей було мало, та й зими як такої не було. Але у ті тижні, коли лежав сніг, я пішла на вакансію лижного інструктора, – розповідає дівчина. – Особливих умов не було і навіть місця для того, щоб погрітися, також. Перебували ми весь день на дворі. Погрітися можна було в наметі, але тепла там теж не було. Давали безкоштовно чай. Якщо була робота на повний день, то давали й обід. Здебільшого це була вермішель "мівіна" і котлети – також напівфабрикат. Іноді варили гречку чи рис до котлет. Але загалом я була задоволена. Бо мала можливість безкоштовно покататися. Я дуже люблю лижі і погодилася на роботу через вільний доступ до схилу. Тому ми весь день каталися, та ще й якісь гроші капали. Невеликі, але я не скаржуся, мені було добре. Щоправда, добиралася туди щодня. Тому минулого року я працювала у лижному комплексі не через заробіток, а швидше для себе.

Христя розповіла, що особливих вимог до її професійних якостей не було – вона просто добре вміла кататися і займалася з відпочивальниками. Але у великих комплексах вимагали документи та сертифікати на посади лижних інструкторів та зі сноубордингу. Тому цього року вона не буде йти лижним інструктором, але планує знайти роботу в гірських комплексах.

Зараз в Інтернеті з’явилося чимало пропозицій підзаробити. Чимало лижних комплексів відкрили вакансії. Причому набирають мало чи не увесь штат: від покоївки до адміністратора. У багатьох позиціях виставлені і ймовірні зарплати. Усі від 3000 гривень плюс харчування і проживання за рахунок комплексу.

Заробітки також залежать від обсягу обов’язків, кваліфікації та досвіду роботи. Понад 4000 гривень пропонують лижним інструкторам, адміністраторам, шеф-кухарям. Водночас і вимагають натомість чимало.

Наприклад, для лижного інструктора та інструктора зі сноубордингу, крім професійних навичок, серед вимог: позитивна життєва позиція, приємна зовнішність, грамотність, відсутність шкідливих звичок, знання іноземних мов, вища освіта. Більше того, інструктор повинен мати все спорядження своє: лижі або сноуборд, модель, не старішу 2005 року, маску, черевики, термобілизну тощо. Після співбесіди претендент на інструктора повинен пройти тестування і стажування (90 годин). Після успішних екзаменів його допустять до схилу та людей.
Від барменів вимагають, крім досвіду роботи, знання стан-дартних правил обслуговування, приємного вигляду, консультування і приготування коктейлів та ще й гарну їхню подачу, а також бути молодим, терплячим і стійким до стресів.

Та у більшості випадків працедавці не зважають на вік і стать працівника, досвід роботи чи освіту. На посади помічників на кухні, різноробів, вантажників, завгоспів, обслуговуючого персоналу і навіть на адміністратора можна найматися без спеціальної кваліфікації. Головне, щоб людина хотіла вчитися та володіла елементарними вихованістю та культурою.

Навіть від мангальників та кальянників вимагають лише мінімального досвіду роботи. А більші знання нададуть тут безкоштовно.
Ліна НАГІРНЯК

До речі

Сезонні заробітки також пропонують й гірськолижні курорти Європи. Більшість з них розкидані по всій території швейцарських, французьких, італійських та австрійських Альп. Зважаючи на тривале оформлення документів та візові перепони, про цю роботу варто подбати завчасно.
Тут наймають також на найрізноманітніші посади: від офіціанта, кухаря, бармена, гувернантки – до операторів, ремонтників, лижних патрулів, продавців квитків тощо.
Про оплату роботи потрібно домовлятися. Суттєво доплачують за житло, якщо працівник самостійно його орендує, або надають житло безкоштовно. Можуть запропонувати і проїзний квиток на фунікулер на весь сезон, знижки на покупки в лижних магазинах комплексу тощо.
Також серед плюсів роботи у європейських комплексах – це цілодобове життя гірськолижного курорту. Удень катаються, вчаться, відпочивають. А вночі – розважаються.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують
У Буковинських Карпатах на відомого ведучого Комарова напав ведмідь
40 904
"Це аферист, який використовує приміщення міста і не платить гроші", - мер Чернівців про керівника волонтерського штабу
18 821
У Чернівцях горіла церква: що відомо
12 328
Відома співачка із Чернівців заявила, що йде в президенти
11 124
"Наш бус повністю знищений": волонтери з Чернівців, які потрапили під ракетний обстріл у Кривому Розі потребують допомоги
9 932
Відсьогодні на Буковині починає діяти заборона на вилов риби
9 662
У Чернівцях зустрінуть двох відважних воїнів, які загинули у Донецькій області
8 409
Волонтери заявили, що "Клічук спить і бачить", як їх виселити із приміщення у центрі Чернівців. У мерії прокоментували
8 282
Вчені назвали продукт, який знижує ризик гіпертонії та високого холестерину
6 929
На Буковині чоловік за кошти гранту відкрив кав'ярню
6 863

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм