RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Публікації » Чи виживе депутат на 6,5 тисячі?

Чи виживе депутат на 6,5 тисячі?


Після виборів Інтернет "вибухнув" обговоренням рівня зарплат народних депутатів, необхідних їм для нормальної роботи. Дехто з новообраних депутатів вважає, що нинішньої їхньої зарплати не достатньо.

"Гідно жити в Києві на 6,5 тисячі гривень, орендуючи житло, – неможливо, – написав у своєму "фейсбуці" обраний народним депутатом журналіст Мустафа НАЙЄМ. – Я не вимагаю платити комерційну зарплату, а пропоную повернути попередню норму, але без пільг. Хабарів брати не збираюся. Жити на утриманні "спонсора" або за рахунок фракційних доплат не бачу сенсу – тривалий час був вільним, щоб накидати ярмо на шию. Не подобаються такі депутати, живіть із депутатами-олігархами. Вони взагалі можуть бути без зарплат. А деякі, як показує практика, за депутатський мандат готові навіть доплачувати".

"Ми працювали
із зарплатою 280 грн"


Кореспондент "МБ" вирішив поцікавитись у народних депутатів, якою вони бачать свою зарплату.

Іван ПОПЕСКУ, народний депутат України п’ятьох скликань, говорить:

– Я працював у парламенті ще тоді, коли наша зарплата була лише вдвічі вища за мінімальну. Тоді мінімальна становила 140 гривень, а в нас була 280. І нормально всім працювалося. Ніхто не скаржився. Лише в четвертому скликанні зарплата депутатів почала суттєво відрізнятись від усіх інших. Уряд Тимошенко підвищив оплату міністрам. А у депутатів зарплати "прив’язані" до міністерських. Тоді зарплата стала дуже високою. А зараз, коли відбувається фактично війна в Україні, ми прийняли рішення, що депутати повинні бути трохи скромніші. Ми обмежили себе заробітною платою в шість з чимось тисяч гривень. На руки я отримую чотири тисячі вісімсот гривень. Але тим, хто у столиці не має житла, держава компенсує витрати на готель. Крім того, є депутатські доплати за законопроекти, роботу в комітетах тощо. Тому вважаю, що для нормального народного депутата, який не займається бізнесом, а працює над написанням законів, цього достатньо для прожиття.

– А я зараз чую, що хтось прийшов у парламент і розповідає, що на попередній роботі отримував 30 тисяч гривень. А тут зарплата лише п’ять. Ну, вибачте, у вас є вибір – складайте депутатський мандат. Інший буде готовий працювати за цю зарплату. Хіба вони не знали перед виборами, скільки вони отримуватимуть? Депутати нічим не кращі за звичайних людей. І оплата праці у них повинна бути такою ж, – зазначив Іван Попеску.

Михайло ГАВРИЛЮК, ново­обраний народний депутат:

– Раніше ми виживали за півтори тисячі гривень та й нічого. Українці зараз мають зарплату і по тисячі, а деякі пенсіонери взагалі мають по 800. Ці люди якось виживають. Це дуже було би добре, щоб кожний депутат жив лише на одну зарплату. Тоді вони почнуть думати про наш український народ. Треба починати піднімати зарплати. Я би хотів, щоб усі депутати побували у шкірі звичайного українського народу.

Максим БУРБАК, міністр інфраструктури, новообраний нардеп:

– Я підтримую рішення, яке приймалось одразу після перемоги Революції гідності, що всім депутатам треба врізати їхні пільги. Нинішня зарплата є цілком достатньою для народного депутата. Коли я працював у парламенті, ми отримували трохи більше 13 тисяч гривень. Зараз, наскільки я знаю, приблизно шість тисяч. Цього повинно вистачати.

З нового року депутатам повернуть доплати?


Деякі експерти вважають, що новообрані депутати зарано підняли тему малих зарплат. Адже з прийняттям нового бюджету до депутатів повернуться усі врізані цього року доплати.

"Рішення уряду щодо того, що парламентарії отримують лише ставку в розмірі 6,5 тисячі гривень, стосується тільки бюджету на 2014 рік, – говорить політолог, керівник центру "Третій сектор" Андрій ЗОЛОТАРЬОВ. – З першого січня зарплати депутатів мають повернутися до 16 тисяч. Найєм з голоду не помре.

Крім того, депутати користуються іншими доплатами. Лиш один депутатський запит розцінюється в 5-10 тисяч доларів. Це стандартна тарифна сітка всередині Верховної Ради. Можна і дешевше, але це вже Іванушка-дурачок. Нормальний депутат з авторитетом і впливом себе цінує", – підкреслив А. Золотарьов.
Марина КОРПАН
10-11-2014, 11:54
Коментарів 0 Переглядів 2 251

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.