Чернівецький підприємець розробив альтернативну версію до податкового законодавства, яке діє в Україні нині. Він вважає, що насамперед податкові закони мають стимулювати розвиток малого і середнього бізнесу.
Українці в очікуванні радикальних змін – це очевидно. Однак реформи потребують фінансів. Саме тому економіка має першою запрацювати "по-новому". Але як її перезавантажити за короткий період? Що потрібно робити, аби наповнити державну казну? Буковинський підприємець, власник автосервісу Андрій Маковей, розробив альтернативну версію податкового законодавства.
– Пане Андрію, автосервіс, звичайно, не держава, але все ж яке ваше бачення необхідних економічних змін? – Знаю, як адаптувати нашу економіку до європейських норм, але є багато проблем, без вирішення яких вона не одужає. Це корупція і грабіжницьке податкове законодавство. Але з цими ворогами можна успішно боротися. Насамперед, потрібно до мінімуму звести кількість обов’язкових контактів громадян із державними службовцями. Найгірше, ми настільки звикли до корупції, що самі пропонуємо хабарі. У більшості розвинутих країн громадяни за життя відвідують кабінети представників влади кілька разів, бо заяви, довідки, дозволи та інші документи вони подають в онлайн режимі, перебуваючи вдома чи в офісі. Якщо всі вимоги держави витримані, то рішення позитивне. Причому, часто процеси прийняття рішення автоматизовані. Неавтоматизована, хаотична бюрократія – ідеальне середовище для корупції. А ще, якщо реально карати всіх хабарників, то вийдемо переможцями цього зла.
– Без судової реформи рух вперед неможливий. Система правосуддя має бути простою, чесною та доступною. Потребує реформування й міліція.
– Наскільки мені відомо, ви розробили альтернативне податкове законодавство. – Чинне податкове законодавство порушує головні принципи економіки. Малий та середній бізнес мають бути надійним фундаментом фінансової системи країни. Кожна адекватна держава повинна сприяти розвитку підприємництва, а не вичавлювати з нього всі соки й вбивати його ще на початку становлення. Я справді розробив власну версію податкового законодавства. У нього принципово інший підхід до всієї податкової системи, відносин між державою, суб’єктами підприємництва та громадянами. Моє податкове законодавство орієнтоване на створення комфортних умов ведення малого та середнього бізнесу. Це дозволить створити необхідний для економіки фундамент, зросте кількість робочих місць, платоспроможність наших людей.
– Буковинці знають вас і як волонтера, який вже не перший рік активно допомагає коштами школам, дитсадкам, знедоленим людям та армії.– Нині ми з друзями акцентуємо увагу на допомозі військовослужбовцям АТО. Загалом вже відправили на Схід 45 автомашин з гуманітарною допомогою. Це бронежилети, коліматорний приціл, ножі, бінокль, тактичні окуляри, військові однострої, берці, термобілизна, теплі шкарпетки, шапки, рукавиці та інші речі. Я не вважаю допомогу нашим бійцям благодійністю, а обов’язком кожного українця допомагати захищати рідну землю. Наприклад, можу забезпечити десятки військових нормальним обмундируванням. Якщо це врятує хоча б одного солдата – я прожив життя недаремно.
Василь Гринюк
З досьє "МБ"
Андрій Маковей, керівник-волонтер автосервісу "Мак-Авто", що у Мамаївцях Кіцманського району.
У 2011 році молодий підприємець був нагороджений Міжнародним економічним рейтингом "Ліга кращих" зіркою економіки ІІІ ступеня.
Того ж року в Оксфорді його нагородили орденом The United Europe Avard за впровадження та адаптацію маркетингових методів на підприємстві в Україні.
Торік у Лондоні Андрій Маковей був нагороджений орденом Королеви Вікторії за високі досягнення та професіоналізм.
2-10-2014, 14:58
0
2 111