«Йти у вогонь не страшно»

Публікації
2 297
0
«Йти у вогонь не страшно»


Загасити пожежу, розібрати завали й витягти людей з-під уламків і з води – це ще не повний перелік того, що доводиться щодня виконувати рятувальникам.

В Україні 17 вересня відзначили професійний день рятувальника. З цієї нагоди ми поспілкувалися зі старшим лейтенантом служби цивільного захисту Антоном ТУГАРІНИМ, який має вже чималий досвід роботи в надзвичайних подіях.

"Каски в деяких хлопців плавились"

– Рятувальником працюю вже шостий рік, – каже він. – Керую особовим складом як на пожежах, так і під час інших заходів. Бо наша служба – це не обов’язково вогонь, а й вода, змії, бджоли... Найважливіше – знання, досвід і впевненість. Особовий склад має йти за тобою, а не лякатися. Ти маєш бути справжнім фахівцем.

Перша моя пожежа була ще у Львові, де я навчався. Після першого року навчання ми здавали залік. Нас уже допускали тоді до вогню. Тоді людина отруїлася у квартирі чадним газом. Перед тим вживала алкоголь. Ми нічого вже не могли вдіяти.

– Днями наші хлопці прибули на вулицю Б. Хмельницького, де прорвало газову трубу. Подали сім стволів на гасіння. Важко було погасити, бо страшенно висока температура була. Каски в деяких наших хлопців плавились. Але то таке…

Але найбільша пожежа – то, безумовно, була на вулиці Нечуй-Левицького два роки тому. Там згорів будинок двоповерховий на п’ять квартир. Виїхали ми десь о 11.00 і гасили пожежу ще добу. Була страшенно висока температура. Тяжкий під’їзд. Вода замерзала, важко було підвозити. На місці з’ясували, що в будинку є мешканці. Насамперед винесли пенсіонерку, яка важко хворіла. Викликали "швидку". Посадили її в нашу машину, відігріли. Та будинок згорів повністю. І ми справді нічого не могли вдіяти.

Гасити пожежу, йти у вогонь не страшно. Це вже в крові, і приходить це з досвідом. Ми навчилися холоднокровно виконувати завдання.

Треба мати чималу стійкість

– Цього року, на щастя, змен­шується кількість пожеж зі смертями, – каже Антон. – Люди стали більш обережними. Як правило, горять помешкання у літніх людей та тих, хто "оковитою" зловживає. Подивимось, як далі буде: зима буде холодною, газ будуть відключати – зараз може бути більше пожеж.

– Часто до диспетчерів надходять хибні виклики, – каже Антон. – З одного боку, це добре, що люди такі уважні. Але є й такі, що, побачивши димок, думають, що вже щось горить, викликають нас. Жартівники теж часом дзвонять. Диспетчери в нас теж досвідчені і знають, коли людина справді говорить правду, а коли бреше. Навіть по голосу, по інтонації зрозуміло, чи правдиву інформацію нам надають.

– Нині, з першого вересня, у нас теж відбувається навчальний процес. З 09.00 і до обіду вчимося. Заняття, як у школах та вузах – записуємо, вивчаємо, розбираємо різні пожежі та опрацьовуємо їх. Після обіду – виконання практичних робіт.

Ми працюємо від восьмої до восьмої у чотири зміни. Відпрацював три дні – і йдеш на три доби у вихідні. Щоби бути рятувальником, треба бути фізично розвиненим і мати чималу стійкість. Для цього є профільні вузи. Всі пожежники приходять після армії. А керівний склад, тобто, такі, як я, має вчитися у профільних вузах. 
Микола КОБИЛЮК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують
У Буковинських Карпатах на відомого ведучого Комарова напав ведмідь
40 904
"Це аферист, який використовує приміщення міста і не платить гроші", - мер Чернівців про керівника волонтерського штабу
18 821
У Чернівцях горіла церква: що відомо
12 328
Відома співачка із Чернівців заявила, що йде в президенти
11 124
"Наш бус повністю знищений": волонтери з Чернівців, які потрапили під ракетний обстріл у Кривому Розі потребують допомоги
9 932
Відсьогодні на Буковині починає діяти заборона на вилов риби
9 662
У Чернівцях зустрінуть двох відважних воїнів, які загинули у Донецькій області
8 409
Волонтери заявили, що "Клічук спить і бачить", як їх виселити із приміщення у центрі Чернівців. У мерії прокоментували
8 282
Вчені назвали продукт, який знижує ризик гіпертонії та високого холестерину
6 929
На Буковині чоловік за кошти гранту відкрив кав'ярню
6 863

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм