Заможних вкладників оподаткували

Публікації
3 012
0
Заможних вкладників оподаткували


У липні запрацював податок із банківських вкладів. Антикризовим законом також стягуватимуть на користь держави із прибутків від роялті, дивідендів, виграшів, а також із пенсій понад 10 000 гривень.

Відтепер облік прибутків від банківських вкладів буковинців перебуватиме під посиленим конт­ролем. Уряд таки оподаткував прибутки із депозитів. Коли готувався і оприлюднювався антикризовий закон, цей вид податку чи не найбільше викликав супе­речок та змін. Спочатку йшлося про п’ятивідсотковий податок із відсотків за кожним депозитом, який перевищує 50 тисяч гривень. І запровадити його мали вже з 1 квітня 2014 року. Невдовзі втілення цієї ідеї відклали на квартал пізніше, а згодом і зовсім відмовилися. Потім затвердили новий розрахунок у вигляді прогресивної шкали ставок від 15 до 25 відсотків залежно від суми вкладу. Але й із цим нововведенням вирішили почекати до січня 2015 року. Втім, зрештою чекати не довелося – зніматися податок буде наступного року, але розраховуватимуть його вже починаючи з першого липня.

Отже, хто і як платитиме податок із прибутку від депозитів.

Хто платитиме

Платитимуть усі, хто має депозити – фізичні, юридичні особи, підприємці, пенсіонери. Стосується це і валютних, і гривневих вкладів. Навіть якщо вкладник поділить свої заощадження, це не врятує. Оподаткують сукупний прибуток людини з усіх депозитів.

– Мінімальна зарплата цього року становить 1218 гривень. А мінімальна сума, яка не оподатковується – 17 таких мінімумів. Отже, 1218х17=20706 гривень – не підлягає оподаткуванню. Тобто, якщо людина за рік отримала менший прибуток із депозитів, ніж 20706 гривень, тоді податок їй платити не потрібно, – пояснили "МБ" у ДПІ Чернівців.

Наразі буковинці не отримуватимуть повідомлень про необхідність сплати податку. До кінця року люди мають змогу самотужки підрахувати, скільки вони заробляють на депозитах. І відповідно визначити, чи подаватимуть декларацію наступного року й скільки доведеться сплатити державі. Наразі немає механізму обліку депозитів та підрахунку прибутків від вкладів. Цілком імовірно, що до кінця року банки зобов’яжуть повідомляти про чималі суми вкладів і депозитні прибутки вкладників.

За словами податківців, досить часто люди змушені про свої заощадження розповідати. Наприклад, коли їм необхідна довідка про доходи, зокрема для отримання кредиту чи отримання Шенген-візи. Податкова ж перевіряє вказані дані.

Або відомо, що при виїзді за кордон, деякі країни вимагають, щоб турист мав чималу суму. Тому з’явилася така послуга, коли фінансова установа видає довідку про депозитний вклад на затребувану суму, хоча такої суми, а іноді і вкладу, насправді немає. Цілком імовірно, із введенням такого податку ця схема вже не буде такою популярною.

Як нараховуватимуть

Йдеться не лише про депозити. У липні змінюється порядок оподаткування пасивних доходів, тобто дивідендів, процентів, інвестиційних доходів тощо. А також чималі пенсії. Їх оподатковуватимуть згідно із прогресивною шкалою.

– Згідно із Законом України від 27 березня 2014 року "Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні", з першого липня до загального річного доходу платника включатимуть дохід, отриманий у формі дивідендів, виграшів, призів та процентів. Не зараховуватимуть до такого доходу проценти та дивіденди, що не підлягають оподаткуванню відповідно до норм Податкового кодексу. Однак підлягатимуть оподаткуванню пенсійні виплати, розмір яких перевищує 10 тисяч гривень. Вони оподатковуватимуться ПДФО за ставкою 15 (17) відсотків із суми перевищення. При цьому порядок нарахування та оподаткування доходів у вигляді заробітної плати, доходів від підприємницької діяльності, в т. ч. платників єдиного податку, Законом №1166 не змінюється, – запевняють у податковій інспекції міста.

Отже, згідно з останньою версією оподаткування депозитів, сума доходу до 20706 гривень – 17 прожиткових мінімумів – не підлягає оподаткуванню. "МБ" порахував, щоб отримати 20 тисяч гривень прибутку із депозитів, за ставкою 17 відсотків річних, потрібно мати на депозитних рахунках до 122000 гривень.

З усіх пасивних доходів, що перевищують цю суму, потрібно платити податок.

А саме:
 дохід від 17 до 204 прожиткових мінімумів – оподатковуватимуть за ставкою 15 відсотків;
 від 204 до 396 – 20 відсотків;
 понад 369 прожиткових мінімумів – 25 відсотків податку.

Втім, цілком імовірно, що такий розрахунок знову може змінитися. Цей варіант непокоїть банкірів, митників та фінансистів. 26 червня Незалежна асоціація банків України повідомила, що на зустрічі представників банків, Міністерства фінансів та Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики домовилися скасувати прогресивну шкалу оподаткування прибутків із депозитів громадян. Замість цього нібито планують запровадити фіксований податок за ставкою 15 відсотків. При цьому банки будуть виконувати функцію податкового агента та утримувати податок під час нарахування відсотків. А вкладників звільнять від обов’язку декларувати доходи у вигляді процентів за депозитами. 
Ліна НАГІРНЯК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

08:37
За минулу добу на фронті - 112 боєзіткнень. ЗСУ знищили ще 1180 окупантів
08:19
Нічна атака росіян: у низці областей України оголошували повітряну тривогу через загрозу ударних БПЛА
08:00
Яке свято 23 лютого в Україні та світі: заборони, традиції, народні прикмети
07:45
Діти створюють пристрої для військових та смертельна ДТП на Руській: головні новини 22 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 23 лютого не буде світла
07:00
Погода на Буковині 23 лютого
02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм