RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Хто такі для міста 26 бакинських комісарів?


Нещодавно міськрада перейменувала кілька центральних вулиць міста. Але в місті ще залишилось багато вулиць із назвами радянських героїв чи подій того періоду. Чи подобаються їхнім мешканцям такі назви? Чи не хотіли б вони їхнього перейменування?

– Я позитивно ставлюся до перейменування вулиць, площ чи різних визначних місць міста, – розповідає мешканець бульвару Героїв Сталінграда Ігор Гуцол. – Наприклад, коли Радянську площу перейменували на Соборну, або теперішні перейменування вулиць Червоноармійської, Чапаєва, Стасюка, Фрунзе. Це добре, що міська влада починає впорядковувати назви вулиць. Це, можна сказати, обличчя міста. Звичайно, є ще багато вулиць із, м’яко кажучи, незрозумілими назвами. Я, наприклад, чув таку назву вулиці – 26 Бакинських Комісарів. Хто вони такі? Що хорошого для Чернівців чи для України зробили? Є вулиці російських та радянських діячів, які "відзначались" нищенням українців – це і маршала Жукова, і вулиця Косіора, який взагалі був одним із організаторів Голодомору 1932-1933 років в Україні. Ще є вулиці Челюскінців, Ворошиловградська, Пролетарська тощо. Але така назва, як у нашого бульвару, не звеличує того ж Сталіна. Вона просто підкреслює геройство солдатів, які воювали не за партію чи Сталіна, а за Батьківщину. Тож я би не хотів, щоб бульвар перейменовували. Також при перейменуваннях треба розуміти, що мешканці тієї чи іншої вулиці отримають додаткові проблеми з переоформленням різних документів. Було би добре, якби влада розробила якийсь механізм, який би давав змогу зменшити проблеми мешканців.

Моя сім’я пишається, що живе на вулиці Героїв Майдану

Підтримує таку позицію і чернівчанка Світлана Кирилюк, яка проживає на вулиці Героїв Майдану (колишній Червоноармійській, – авт.).
– Під час перейменування нас трохи лякали розмовами про те, що потрібно буде усі документи змінювати, – розповідає жінка. – Але я нещодавно змінювала телефон, то там сказали, що назву вулиці змінено автоматично, і від нас додаткових довідок не потрібно. Із таким підходом я підтримую ініціативи місцевої влади. Єдине, над чим ще треба попрацювати, – це над заміною табличок. Тим більше зараз наша вулиця дуже гарно звучить – Героїв Майдану. Вся моя сім’я дуже пишається, що проживає на вулиці з такою назвою. Слава Україні! (усміхається, – авт.)

У міськраді погоджуються із необхідністю поступово перейменовувати або відновлювати історичні назви вулиць і площ.

У Чернівцях з’явиться площа Святої Марії


– На липневу сесію міськради готуємо подання про відновлення історичної назви нинішній площі Турецької Криниці на площу Святої Марії, – розповідає депутат міськради, член топонімічної комісії Олена Калмикова. – Нашій комісії відомо про 59 назв вулиць та історичних місць, які потребують розгляду. Якщо дитина народжується і виховується на вулиці, скажімо, 26 бакинських комісарів, це одне, а коли вона народжується на вулиці відомого композитора Косенка чи визначного поета Малишка, то це зовсім інше. Тобто змінювати назви обов’язково потрібно. Україна вже майже 23 роки є незалежною державою, а топоніміка залишилась попередньої держави. Я переконана, що якщо було б бажання – це не настільки складно і обтяжливо. Пропозиції можуть надходити від ініціативних груп громадян або громадських організацій. Процедура прозора і нескладна. Лише потрібне бажання.
Віталій Олійник

Коментар

Олексій Каспрук,
міський голова:

– Є відповідні процедури, і якщо буде ініціатива громадян чи громадських організацій, вони можуть звернутись у топонімічну комісію. Там уже розглядають таку ініціативу і надають рекомендації до сесії міськради, яка і прийматиме остаточне рішення. Ми перейменували кілька вулиць на вимогу великої частини городян. Я прихильник, щоб такі рішення приймали після опитування громадян. Тому що є різні люди. Багато у нас було претензій після перейменування вулиці Червоноармійської на Героїв Майдану. Тому поки що перейменувань нових вулиць не планується. Нам ще потрібно знайти кошти на зміну табличок вулиць Героїв Майдану, Аксенина, Щербанюка, Небесної Сотні. Зараз з цим теж є певні проблеми. Різні організації, підприємства, ОСББ, ЖРЕПи заміну частин нових табличок беруть на себе. Ми також шукаємо спонсорів, які б могли допомогти із їхньою заміною. 
22-06-2014, 12:59
Коментарів 0 Переглядів 3 956

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.