RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Солдати потребують усього…»


Питна вода, продукти харчування, засоби захисту та гігієни – невеличкий перелік того, чого потребують наші військовослужбовці на Сході. Усе те, чим не спромоглася забезпечити своїх захисників держава, збирають люди.

Вони залишили повсякденні справи та не сплять вночі, складаючи пакунки з найнеобхіднішими речами для наших військових, які воюють на Сході країни з терористами. Буковинські волонтери не лише збирають пакунки для солдатів, за власні кошти вони везуть ці речі в місця бойових дій, щоб передати все це в руки військовим.

"Кожен бронежилет – подароване життя"

Зібрані речі, яких потребують солдати, зберігають у спеціальних кімнатах-сховищах.

В одному з таких сховищ – цілий арсенал вбрання для військовослужбовців. Тут волонтер "Волонтерського руху Буковини" Жанна КОРОЛЬ зберігає каски, військову форму та бронежилети. Все це чи не щотижня її чоловік Іван Король відвозить в гарячі точки.
У найближчі дні на Луганщину чернівчанин відвезе 32 бронежилети. "Кожен – це подароване життя", – каже Жанна Король.

Ці бронежилети порівняно неважкі, важать по вісім кілограмів. У народі їх ще називають "мєнтовськими". Та наших солдатів під час "танців" (так іронічно називають обстріл військовослужбовці, – авт.) врятують.

Беру до рук жилет. Підняти нелегко, бо важкий. "Це ще нічого, у попередній партії ми відправляли бронежилети вагою по 30 кілограмів, – каже Жанна Король. – Тоді одна з дівчат вирішила одягнути його на себе, а одягнувши, присіла від ваги".

Рівненькими стопками у сховищі чекають на відправку каски, форми, шкарпетки та спідня білизна. "Всі речі підбираємо за розміром, – каже пані Жанна, беручи до рук упаковку зі шкарпетками чорного кольору. – Солдати замовляють найнеобхідніше. Згідно їхніми замовленнями і підбираємо".

– Спочатку робиш аналіз замовлення, шукаєш, де знайшла найдешевше, – розповідає про свої обов’язки волонтера Жанна Король. – Найгірше, коли приходиш у магазин, де все найдешевше, а там вже закінчилися ці речі. Тоді – все спочатку. Ми економимо кожну копієчку. Якщо десь зекономили десять гривень, то це упаковка туалетного паперу. А це вже багато, бо хоч один намет буде забезпечено папером.
У кімнаті-сховищі – не лише засоби захисту. Окремий куток займає високий стос картонних ящиків. Там – засоби гігієни, цигарки та продукти харчування. Найбільше – упаковок з макаронами, є також питна вода.

– Солдати потребують усього, починаючи від найменшого і найнеобхіднішого – це вода, і закінчуючи тими ж бронежилетами, – каже Жанна Король. – Те, що потрібні бронежилети і каски, і дивує, і засмучує. Бо цим військових мала би забезпечувати держава. Але так вийшло, що стараємося ми і таким чином допомагаємо державі. Все тільки на добровільних засадах робиться. Ми просимо – нам допомагають. Наші люди небайдужі.

"На "поцілуночки" військовим витратили тюбик помади"


Необхідні речі військовим волонтери намагаються передати з рук у руки. Згодом отримують від буковинців, які перебувають у гарячих точках, фотографії.

Посилки з Буковини для наших військових – найкращий привід для радості, каже Жанна Король: "Якби це десь зафільмувати і показати, як військові реагують, коли все це розпаковують, було б на що подивитися. Крім бусів, ми ще відправляємо посилки від родичів. Зазвичай чоловіки проявляють надзвичайні емоції, отримуючи пакунки. Лунають вигуки, і від радості не завжди й цензурні (сміється, – авт.).
У пакуночки для військових волонтери складають стіки з кавою та цукерки. Цих речей чоловіки не замовляють. Але такі дрібні подаруночки сприймають дуже емоційно. Це для них вияв турботи і того, що їх вдома чекають.

– Якщо просто запаковано щось у мішку, це сухо і офіційно, – каже волонтер. – Але коли це все пересипано цукерочками чи стіками кави, це вже прояв любові. Вони розуміють, що за них переживають. Їм не просто надсилають те, що вони замовили.

Як вияв любові дівчата-волонтери виготовляють для військових листівочки у формі сердечок. На кожній пишуть слова підтримки, як-от: "Ми вас чекаємо", "Любі хлопці, тримайтеся" та цілують листівочки нафарбованими помадою губами.

– У кожну посилочку ми ставимо сердечка, – каже Жанна Король. – На поцілуночки для військових витратили вже тюбик помади. У нас є чергова помада, якою жінки фарбують губи, щоб залишити поцілунок на листівці. Не важливо хто, чи це бабуся чи це дівчинка, ми їм кажемо: "Губки мастимо і кладемо хлопчикам поцілуночки". А хлопцям приємно.

"Раніше була просто мамою, дружиною..."

Волонтер Жанна Король до початку подій у Криму та на Сході працювала бухгалтером. Із початком кризи залишила роботу і почала допомагати людям.

– До цього я була мамою, дружиною, працювала бухгалтером на фірмі, – посміхається жінка. – Те, чим я займаюся зараз, було для мене геть незрозумілим. Але взялася за цю справу, бо просто не змогла бути осторонь. Мене підтримують і діти, і чоловік. Без чоловіка я би просто не могла цього робити. Перші два буси, які ми відправили для наших військових, це була ініціатива мого чоловіка, з допомогою його родини, його друзів, знайомих.

Про підтримку родини розповіла і волонтер із Чернівців Олеся ВУС. За спеціальністю жінка – акушер-гінеколог. Весь вільний час збирає провізію для військовослужбовців.

– Моя мама працює в Італії. Вона дуже багато всього надіслала для наших військових, – розповідає Олеся Вус. – Ми не можемо бути осторонь подій у нашій країні. Ще під час подій на Майдані з чоловіком збирали медикаменти для поранених майданівців.
Питну воду для військових везуть щотижня з Кіцманщини
Майже 200 тисяч гривень за три останні тижні для буковинців, які воюють на Сході, зібрали мешканці Кіцманщини. На ці гроші купили продукти, медикаменти, засоби захисту, гігієни.

– На тлі останніх подій залишатися байдужим перед власною совістю і перед Господом Богом гріховно, – розповіла сільський голова села Лужани Кіцманського району, волонтер Наталія КАТРЮК. – Ще з першої мобілізації наших чотирьох лужанських хлопців призвали до армії. Нині вони в гарячих точках. Тільки ми їх відправили, вирішили, що відповідальні за долю тих людей і перед тими матерями, які відпустили своїх синів воювати за мир.

Перший рейс мешканці села Лужани здійснили в район Слов’янська. Для своїх земляків вони везли все необхідне. Кажуть, що найбільше наші військові потребують води. "Були дуже вражені, коли побачили обабіч дороги наших хлопців, які стояли з бутлями і просили води, – каже Наталія Катрюк. – За тиждень ми знову зібрали все необхідне. Зараз у гарячі точки виїхало два буси. З активістами поїхало троє священиків для того, щоб не тільки матеріально, а й морально підтримати наших хлопців.
Марина КОРПАН

Куди перераховувати кошти для армії
Банківські реквізити:
отримувач:
ГО "Волонтерський рух Буковини"
ідентифікаційний код 39197921
Приватбанк МФО 356282
26002051614911 – гривня
26006051610494 – долар
26006051613082 – євро
Призначення платежу:
Благодійний внесок

Де приймають продукти і посилки
Чернівецька міська рада,
109 кабінет
Номери телефонів –
050 784 93 36, 063 219 45 01
21-06-2014, 10:31
Коментарів 0 Переглядів 3 567

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.