RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Чоловік прийняв пологи в машині

39-річному чернівчанину Олексію Швєцову довелося приймати стрімкі пологи в молодої жінки, яку він віз на власному авто до пологового будинку. Мама назвала новонароджену донечку Оленкою на честь його дружини.

Разом з Олексієм, його дружиною Оленою та їхнім чотирирічним сином Іванком веземо машиною молоду маму з донечкою до обласного соціального центру матері та дитини. Симпатична 17-річна Тамара Деркач, схожа на підлітка, каже, що їй ніде подітися з немовлям. "Можна сказати, що я сирота, – зітхає молода жінка, яка сидить на передньому сидінні поруч з Олексієм. – Моїх рідних маму й тата позбавили батьківських прав через пияцтво, коли мені було дев’ять років. Мене виховували в Хотинському інтернаті. Там і познайомилася з батьком моєї донечки, закохалася в нього. Він був старший від мене на два роки. Коли завагітніла, Максим потрапив до в’язниці. Зараз ми з ним не спілкуємося. Максим навіть не знає, що став батьком такої гарної донечки. Вона народилася здоровою: зріст 50 сантиметрів, вага три кілограми. Схожа на мене. Ніколи не покину своєї донечки, завжди буду з нею. Бо сама знаю, що таке рости без мами".

"Стали для мене найріднішими людьми"

Сидимо втрьох на задньому сидінні. Олена тримає на руках спляче немовля в рожевому костюмчику, замотане в рожеву ковдрочку та перев’язане червоною стрічкою. Хлопчик підтримує голівку дівчинки, заглядає до неї. "Це наша маленька красунечка, – тихо каже жінка, ніжно хитаючи немовля, яке починає плакати. – Можна сказати, що це й наша з Олексієм донечка. Бо чоловік допоміг їй з’явитися на світ. Ми одружені вже 20 років. Маємо двох синів. Старшому Дімі 16 років, а молодшому Іванкові – чотири. Отож набули батьківського досвіду. Будемо допомагати Тамарі ростити дівчинку".

– Олена Василівна та Олексій Юрійович стали для мене найріднішими людьми, – запевняє Тамара. – Вони надзвичайно добрі, турботливі, постійно допомагали мені. Годували, одягали, возили по лікарнях, щодня навідувалися до пологового будинку, привозили їжу. А нині забрали мене з донечкою, привезли додому, нагодували, зібрали всі речі. На честь Олени Василівни я назвала свою донечку Оленкою".
Зупиняємося біля Центрального ринку на вулиці Героїв Майдану. Олексій виходить із машини. "Треба купити памперси, – пояснює Олена. – Ми склали список усього необхідного для дитини й Тамари, аби чогось не забути. Підготували придане для нашої маленької дівчинки. Я назбирала по своїх знайомих стільки речей, що вистачить їй до року. А потім ще назбираю".

"Не було часу лякатися"

Доки ми розмовляємо, повертається Олексій з пакунками. Залишає їх у машині та знову біжить до найближчої аптеки за пустушкою.
– А де ви познайомилися з Тамарою? – запитую в Олени.

– Я працюю викладачем англійської та німецької мов у ліцеї залізничного транспорту. Тамара – моя учениця, зараз закінчує другий курс. Я – її класний керівник, – розповідає жінка. – Коли дізналася, що вона сирота, почали з чоловіком опікуватися нею. Тамара проживала в гуртожитку, але часто бувала в нас. Якось зізналася, що вона вагітна й буде народжувати. Ми її підтримали. Третього червня Олексій зранку відвіз мене машиною на роботу й поїхав додому. Аж тут телефонують мені дівчата з гуртожитку, розповідають, що Тамарі вночі було зле, болів живіт. Я тут же зателефонувала чоловікові, сказала, щоб віз її до пологового будинку.

– Я маю дві спеціальності: фельдшера-акушера та менеджера з організації туристичної діяльності. Щоправда, Чернівецьке медичне училище закінчив давненько – ще 1994 року. Хоча ніколи не працював акушером, але якісь знання залишилися. Вони дуже стали мені в пригоді, коли довелося приймати пологи в Тамари, – запевнив Олексій. – Коли дружина зателефонувала мені, я одразу ж поїхав за Тамарою. У машині в неї відійшли води. Я під’їхав до пологового будинку, який зараз знаходиться в новому корпусі на вулиці Чехова. Вийшов з авто й гукнув чоловікові в білому халаті, що в мене породілля, нехай швидко покличе когось із медпрацівників. А він мені: "Не хвилюйся, це так швидко не відбувається". Раптом Тамара, яка лежала на задньому сидінні, застогнала: "Дядьку Олексію, я вже народжую". В одну мить переді мною промайнули всі сторінки підручника з акушерства. Я навіть пригадав, якого кольору були палітурки (сміється, – авт.). Сказав Тамарі, щоб глибоко дихала, швидко зняв із неї штани. Побачив, що вже з’явилася голівка дитини. Легенько руками почав її витягати, повернув плечиками, як учили в медучилищі. Навіть не було часу злякатися. Коли підбігла медсестра з каталкою, дитина вже була в мене на руках. Потім вийшли лікарі: подивилися, посміялися. Сказали, що треба ще возити із собою спирт та ножиці, щоб самому перерізати пуповину й обробити руки. Дитину поклали на живіт Тамари, і вона заплакала. Я зітхнув з полегшенням: значить, усе добре.

Біля воріт центру нас зустрічає чергова, заводить до кімнати. Тут є два ліжка, шафи, умивальник. Олексій заносить дитяче ліжечко, переставляє тумбочку, щоб було зручно до неї дістатися. Потім починає заносити сумки й пакети, які займають майже всю кімнату. "Тут одяг для Тамари й дитини, гігієнічні засоби, продукти, – пояснює Олена, складаючи деякі речі в тумбочку. – Хотілося, щоб у них було все необхідне. Тамаро, – звертається до молодої жінки, – їж халву та родзинки, багато пий, щоб було молоко. Увечері обов’язково покупай дитину. І телефонуй навіть уночі, якщо буде щось потрібно".

"У центрі я зможу знаходитися з донечкою 18 місяців. А потім поїду до свого села, де залишилася батьківська хата, – каже Тамара. – Старша сестра, якій 22 роки, обіцяє, що буде мені допомагати. Я переконалася, що світ – не без добрих людей"
Надія БУДНА
13-06-2014, 17:12
Коментарів 0 Переглядів 3 179

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.