Спати на вуликах, кататися на конях

Публікації
3 317
0
Спати на вуликах, кататися на конях


Прогулянки лісом, свіже повітря, купання в гірській річці, катання верхи на конях, збирання грибів та ягід, риболовля, екологічна їжа, чай із лікарських трав, джерельна вода… Усі ці задоволення можна отримати в буковинських селах.

Туристів уже готова приймати гостинна родина Фалафівків, яка проживає в Підзахаричах на Путильщині. Їхній затишний будинок знаходиться на березі річки Черемош. Стежки від садиби ведуть до перевалу Німчич, печери Довбуша, скелі Протяте Каміння. Поряд – смерековий ліс, де можна назбирати білих грибів, суниць, лікарських трав. Під водоспадами можна прийняти холодний душ. У селі є два музеї: краєзнавства Гуцульщини та відомої вишивальниці Ксенії Колотило.

Приїжджають
із Донецька й Харкова


– До нас приїжджають на відпочинок люди з багатьох міст: Чернівців, Одеси, Херсона, Хмельницького, Кам’янця-Подільського, – розповіла Євдокія Фалафівка. – Часто приїжджали сім’ї з Донецька. Після подій на Сході я телефонувала їм, запитувала, чому називають нас бандерівцями, адже бачили, які ми добрі. А вони відповідають, що так вважають тільки деякі східняки, а більшість думає зовсім по-іншому. Чи приїдуть цього року донеччани – не знаю. Кажуть, що все-таки бояться. У нашому будинку є всі умови: душ, ванна, вбиральні. Номери дво- і тримісні. Катаємо гостей на конях по горах, водимо їх на екскурсії, ходимо збирати гриби, ягоди, лікарські трави. Я сама готую їсти. Здебільшого це гуцульські страви: кулеша, бануш, бринза, гриби в сметані, галушки, деруни, вареники на пару.

– У нас уже були відпочивальники на травневі свята й на День Перемоги. Залишилися дуже задоволеними, – запевнила Марічка КЛИМ, господиня приватної садиби "У Марічки", яка знаходиться в мальовничому селі Виженка на Вижниччині. – Приїжджають переважно із Чернівців, Києва, Харкова. З Донецька та Дніпропетровська телефонували, що хочуть приїхати влітку. Ми маємо власну пасіку, отож пригощаємо відпочивальників свіжим медом. Побудували бджолину хатку, де можна спати на вуликах. Маємо також власного коня, на якому катаємо туристів. Водимо їх у ліс за грибами та ягодами, організовуємо риболовлю на ставках. Я навчаю їх правильно збирати лікарські трави, з яких варю фіточай. Пригощаю стравами української та гуцульської кухонь. У будинку холодна й гаряча вода цілодобово, є всі зручності, супутникове телебачення. Отож чекаємо на гостей.

"Людей вабить близькість
до природи"


– На Буковині задекларувало свою діяльність понад 120 приватних садиб сільського туризму, – розповіла Оксана Лелюк, заступник директора департаменту екології та туризму ОДА. – Основна їхня частина припадає на гірські та передгірські райони (Вижницький, Путильський, Кіцманський, Сторожинецький). Господарі приватних садиб надають відпочивальникам не тільки звичайні послуги. Вони також організовують для них катання на яхті та водних велосипедах, кінні прогулянки, у тому числі й на бричці, екскурсії на катерах, риболовлю, збирання грибів та лісових ягід. А в одній із садиб на Сторожинеччині навіть роблять купіль у настої лікарських рослин.

– Що може привабити відпочивальників у Буковинських Карпатах?

– Зелений туризм вабить людей передусім близькістю до природи, можливістю ознайомитися з колоритом та звичаями буковинського села. Дехто бажає скуштувати місцеві страви з екологічно чистих продуктів, попити води із джерела. Саме ці складові, на мою думку, можуть стати базовими для розвитку сільського туризму в нашій області.

– Чи може сільський туризм стати серйозним джерелом поповнення місцевих бюджетів та заробітків сільських мешканців?

– Наш регіон має великий потенціал для задоволення запитів туристів. Але для цього необхідно стимулювати місцевих мешканців займатися цією перспективною справою. Також слід удосконалювати послуги, що надаються в приватних садибах. Сільський туризм дає місцевим мешканцям шанс легально працювати та заробляти кошти.
Треба шукати туристичні родзинки

– Що потрібно зробити, щоб привабити якомога більшу кількість туристів з інших областей?


– Треба шукати унікальні особливості регіону, які б могли стати туристичною родзинкою, що збільшить потік туристів до області. Скажімо, своєрідним "магнітом" може стати буковинська кухня з екологічно чистих продуктів. Для цього, на мою думку, слід рекламувати окремі райони області як екологічно чисті. Організовувати різні фестивалі, зорієнтовані на традиційні для Буковини продукти харчування, національні страви. Розробляти гастрономічні тури на території області. Випускати рекламну продукцію про приватні садиби сільського туризму з кольоровими ілюстраціями приготування та дегустації національних страв. Також запроваджувати послуги для туристів, які зможуть брати безпосередню участь у веденні господарства. Це лише один приклад. А таких родзинок можна знайти багато. І цим серйозно повинні зайнятися спеціалісти.

– Яка перспектива розвитку зеленого туризму в природних заповідниках?

– Площа заповідних територій нашої області становить 12,8 відсотка. А це понад 103 тисячі гектарів! Наш регіон входить до п’ятірки областей України з найбільшим показником заповідності. А це дає підстави стверджувати, що розвиток екологічного туризму має гарні перспективи. Привабливими можуть бути тури в межах національних природних парків. Це піші, велосипедні, кінні прогулянки екологічними стежками з відвідуванням природних об’єктів: урочища Лужки, Стіжок, Протяте Каміння, перевал Німчич, печера Довбуша", заказник Чорний Діл. Створення національного природного парку "Хотинський" відкриває нові можливості для розробки водних маршрутів річкою Дністер. Під час подорожі туристи зможуть відвідати заказники місцевого значення: "Шебутинський Яр", "Галицька Стінка", "Молодіївський Яр", монастирі та Хотинську фортецю. У перспективі можна буде використовувати катери для водних прогулянок із відвідуванням фортець Буковини й Тернопільщини.
Надія БУДНА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

13:00
Фінансовий гороскоп на тиждень: на кого чекає прибуток 24 лютого – 2 березня
12:41
Весна вже скоро: якою вона буде на Буковині і чи не повернеться зима
12:19
У Чернівцях меншає старшокласників. Куди діваються діти?
11:57
Команда з Буковини здобула перемогу на Фіналі Кубка України з греплінгу та панкратіону
11:39
Пентагон звільняє 5400 цивільних працівників, очікують ще десятки тисяч звільнень
11:17
Чому вага збільшується, навіть якщо ви їсте мало – лікарка дала суттєві поради
10:58
Соцдопомога 2025. Як документально підтвердити автоматичне продовження строку інвалідності
10:38
Жив театром: сьогодні - 90 років з дня народження Анатолія Литвинчука
10:19
Горіли житлові будинки: на Буковині за минулу добу рятувальники ліквідували 12 пожеж
09:59
В Україні стрімко дорожчає один із молочних продуктів
09:38
Команда Трампа впевнена, що зможе закінчити війну наступного тижня
09:17
Субсидія на оренду житла 2025. Куди звернутися за призначенням та які документи потрібні
08:55
Більшість забуває: чому потрібно замочувати рис перед приготуванням
08:37
За минулу добу на фронті - 112 боєзіткнень. ЗСУ знищили ще 1180 окупантів
08:19
Нічна атака росіян: у низці областей України оголошували повітряну тривогу через загрозу ударних БПЛА
08:00
Яке свято 23 лютого в Україні та світі: заборони, традиції, народні прикмети
07:45
Діти створюють пристрої для військових та смертельна ДТП на Руській: головні новини 22 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 23 лютого не буде світла
07:00
Погода на Буковині 23 лютого
02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм