Середа, 02 квітня 2025

Ціни сказилися

Публікації
2 614
0
Ціни сказилися


Долар росте. Для торговців це привід заробити і на електроніці, яку завозять із-за кордону, і на продуктах, які виросли на городі, і на старих штанях, які викинути шкода.

Уже кілька тижнів потроху ростуть ціни. Першими відреагували продавці імпортних продуктів і техніки. Поступово долучаються й продавці інших товарів. "Останні кілька днів ціни ростуть буквально на все", – розводять руками продавці на ринках та в магазинах. Навіть невеличкі булочки продають на 10-25 копійок дорожче.

У понеділок, 31 березня, подорожчав вже й хліб основного буковинського виробника.

– Сьогодні привезли дорожче хліб та батон Чернівецького хлібокомбінату. Від 4,25 гривні він зріс до 4,4, а Орільський – від 3,85 подорожчав до 4 гривень, – каже продавець Ірина у хлібно-кондитерському відділі одного з продуктових магазинів міста.

У сусідньому відділі продавець оглянула весь товар: "Все подорожчало, щось на копійки, щось на гривні. Ще минулого тижня почали потроху рости ціни то на одне, то на інше. А сьогодні переписали цінники на всі види товарів: м’ясне, молочне, крупи, консервацію, приправи, фрукти".

Щоправда, коли курс долара трохи падав, ціни чомусь не знижувалися. Сьогодні ж, коли курс долара бере чергову висоту і стрімко зростають ціни на пальне, масово почали підвищувати їх і в кінцевій торгівлі. Торговці не соромляться додавати копійки та гривні до усіх цінників під цей шумок.

Чернівецькі виробники хліба підняли ціни на 10-15 копійок, перевізники-постачальники додали ще, і до споживача хліб дійшов вже на 25 копійок дорожчим. У продажу зросла ціна і на батон, але виявилося, що виробники тут ні при чому.

– На батон ціни не піднімали ні тепер, ні раніше. Тому подорожчання батона нашого комбінату – це ініціатива самих продавців та магазинів, – запевнив "МБ" Іван БЛИСЬКО, виконавчий директор ПАТ "Чернівецький хлібокомбінат". – На деякі види хлібів ми підняли ціни на 5 і 10 копійок, на "Орільський" – на 15 копійок. І сьогодні з хлібокомбінату відпускаємо буханку цього хліба за 3,65 гривні.
Іван Іванович пояснив, що далі ціни утримувати вже неможливо.

– Газ, бензин, дріжджі, цукор – все подорожчало. Далі ми вже не спроможні утримувати ціни. Два роки тримали. Вірили обіцянкам держадміністрації надати нам безпроцентний кредит на закупівлю борошна. Нічого не дали, роки минули, і сьогодні ми вже вийшли на мінусову рентабельність з виробництва. Раніше нам давали 5-10 днів розстрочки в оплаті, а сьогодні потрібно платити наперед. Тому змушені акумулювати всі кошти, взяли кредит. Відсотки за кредитом від 17 виросли до 22. Як можна далі працювати?

– Ми відпускаємо хліб за 3,5 гривні, а в магазинах ставлять 4,5. У контролюючих інспекціях нам кажуть, що магазини важко контролювати. А, виходить, нас легко контролювати. Хлібовиробників Тернополя, Підволочиська, Хмельницького, Вінниці, Коломиї запустили на ринок, на їхню продукцію встановили ринкові ціни. А нас обмежують, контролюють, і ми ще й винні. В області майже мільйон мешканців. Щодня, згідно з нормами, одна людина має з’їдати 400 грамів хліба. Це виходить 400 тонн. Ми випускаємо 58 тонн хліба, а звідки решту завозять, за якими цінами? Чому це нікого не цікавить і ніхто це не контролює? Ми маємо повне право підвищити ціну хліба до 10 відсотків рентабельності. Наразі з цим підвищенням ми просто вийшли на рентабельність, – зазначив І. Блисько.

У магазинах електроніки та побутової техніки також ледве не щодня переписують цінники. Вже втомилися змінювати цифри. Тож коли покупці цікавляться тим чи іншим товаром: мобільним, планшетом чи ноутбуком, продавець підходить до вітрини з папірцем, де вказано перелік "сьогоднішніх" цін.

– Ціни змінюються щодня, ми вже й цінники не переписуємо. Ви туди, – продавець-консультант показує на вітрину, – не дивіться. Там стара ціна.

Причому старі та нові ціни на товар відрізняються щоразу на сотню гривень, а деколи й більше. Мобільний телефон, який учора коштував 706 гривень, наступного дня оцінюють у 890.

– Ви бачите, що робиться з доларом. А нам віддавати за товар потрібно за нинішнім курсом, – ніби виправдовуючись пояснюють працівники.
За ціновим ажіотажем також не відстають й продавці вживаного краму. Чернівчани розповідають, що навіть ціни на штани, куртки, бритви, магнітофони, одяг, посуд, який винесли зі свого дому, переписують. Бо ж долар дорожчає (!?).
Ліна НАГІРНЯК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

22:40
"Шаг", а не "копійка": перехід на нові монети не потребує додаткових витрат з держбюджету
22:19
Ці три знаки Зодіаку вже скоро розбагатіють: кому обіцяють нові можливості
21:59
У Харкові пролунав вибух, місто знову під атакою "Шахедів"
21:43
Україна отримає 432 млн доларів на відновлення доріг від Світового банку - Шмигаль
21:27
Україна в березні наростила експорт товарів: які показники
21:06
У Чернівцях завтра через ремонтні роботи декілька вулиць залишаться без води
21:00
Приваблює кліщів і утворює цвіль: в жодному разі не садіть цю рослину близько біля будинку
20:54
Аденоїди: міфи, причини та коли потрібно видаляти?

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм