RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Ціни сказилися


Долар росте. Для торговців це привід заробити і на електроніці, яку завозять із-за кордону, і на продуктах, які виросли на городі, і на старих штанях, які викинути шкода.

Уже кілька тижнів потроху ростуть ціни. Першими відреагували продавці імпортних продуктів і техніки. Поступово долучаються й продавці інших товарів. "Останні кілька днів ціни ростуть буквально на все", – розводять руками продавці на ринках та в магазинах. Навіть невеличкі булочки продають на 10-25 копійок дорожче.

У понеділок, 31 березня, подорожчав вже й хліб основного буковинського виробника.

– Сьогодні привезли дорожче хліб та батон Чернівецького хлібокомбінату. Від 4,25 гривні він зріс до 4,4, а Орільський – від 3,85 подорожчав до 4 гривень, – каже продавець Ірина у хлібно-кондитерському відділі одного з продуктових магазинів міста.

У сусідньому відділі продавець оглянула весь товар: "Все подорожчало, щось на копійки, щось на гривні. Ще минулого тижня почали потроху рости ціни то на одне, то на інше. А сьогодні переписали цінники на всі види товарів: м’ясне, молочне, крупи, консервацію, приправи, фрукти".

Щоправда, коли курс долара трохи падав, ціни чомусь не знижувалися. Сьогодні ж, коли курс долара бере чергову висоту і стрімко зростають ціни на пальне, масово почали підвищувати їх і в кінцевій торгівлі. Торговці не соромляться додавати копійки та гривні до усіх цінників під цей шумок.

Чернівецькі виробники хліба підняли ціни на 10-15 копійок, перевізники-постачальники додали ще, і до споживача хліб дійшов вже на 25 копійок дорожчим. У продажу зросла ціна і на батон, але виявилося, що виробники тут ні при чому.

– На батон ціни не піднімали ні тепер, ні раніше. Тому подорожчання батона нашого комбінату – це ініціатива самих продавців та магазинів, – запевнив "МБ" Іван БЛИСЬКО, виконавчий директор ПАТ "Чернівецький хлібокомбінат". – На деякі види хлібів ми підняли ціни на 5 і 10 копійок, на "Орільський" – на 15 копійок. І сьогодні з хлібокомбінату відпускаємо буханку цього хліба за 3,65 гривні.
Іван Іванович пояснив, що далі ціни утримувати вже неможливо.

– Газ, бензин, дріжджі, цукор – все подорожчало. Далі ми вже не спроможні утримувати ціни. Два роки тримали. Вірили обіцянкам держадміністрації надати нам безпроцентний кредит на закупівлю борошна. Нічого не дали, роки минули, і сьогодні ми вже вийшли на мінусову рентабельність з виробництва. Раніше нам давали 5-10 днів розстрочки в оплаті, а сьогодні потрібно платити наперед. Тому змушені акумулювати всі кошти, взяли кредит. Відсотки за кредитом від 17 виросли до 22. Як можна далі працювати?

– Ми відпускаємо хліб за 3,5 гривні, а в магазинах ставлять 4,5. У контролюючих інспекціях нам кажуть, що магазини важко контролювати. А, виходить, нас легко контролювати. Хлібовиробників Тернополя, Підволочиська, Хмельницького, Вінниці, Коломиї запустили на ринок, на їхню продукцію встановили ринкові ціни. А нас обмежують, контролюють, і ми ще й винні. В області майже мільйон мешканців. Щодня, згідно з нормами, одна людина має з’їдати 400 грамів хліба. Це виходить 400 тонн. Ми випускаємо 58 тонн хліба, а звідки решту завозять, за якими цінами? Чому це нікого не цікавить і ніхто це не контролює? Ми маємо повне право підвищити ціну хліба до 10 відсотків рентабельності. Наразі з цим підвищенням ми просто вийшли на рентабельність, – зазначив І. Блисько.

У магазинах електроніки та побутової техніки також ледве не щодня переписують цінники. Вже втомилися змінювати цифри. Тож коли покупці цікавляться тим чи іншим товаром: мобільним, планшетом чи ноутбуком, продавець підходить до вітрини з папірцем, де вказано перелік "сьогоднішніх" цін.

– Ціни змінюються щодня, ми вже й цінники не переписуємо. Ви туди, – продавець-консультант показує на вітрину, – не дивіться. Там стара ціна.

Причому старі та нові ціни на товар відрізняються щоразу на сотню гривень, а деколи й більше. Мобільний телефон, який учора коштував 706 гривень, наступного дня оцінюють у 890.

– Ви бачите, що робиться з доларом. А нам віддавати за товар потрібно за нинішнім курсом, – ніби виправдовуючись пояснюють працівники.
За ціновим ажіотажем також не відстають й продавці вживаного краму. Чернівчани розповідають, що навіть ціни на штани, куртки, бритви, магнітофони, одяг, посуд, який винесли зі свого дому, переписують. Бо ж долар дорожчає (!?).
Ліна НАГІРНЯК
4-04-2014, 17:59
Коментарів 0 Переглядів 2 597

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.