RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Викладачі зекономлять на звітах, а діти – на підручниках


Освіту реформують. Зокрема у школах дозволять користуватися старими підручниками, а державна підсумкова атестація буде пом’якшена. Також спростять звітність у вишах, захист дисертацій стане публічним, а під час вступу зменшать середній бал атестата. Розпочати реформи та частково їх виконати планують протягом ста днів.

В Міністерстві освіти на власному прикладі вирішили показати, як мають працювати освітні заклади. Зокрема всі накази, рішення та бухгалтерська звітність міністерства публікуватимуться в Інтернеті.

– Насамперед ми приділяємо увагу забезпеченню максимальної прозорості, публічності та відкритості в питанні діяльності міністерства. Ми забезпечимо, щоб абсолютно всі накази, усі рішення міністерства були доступні на веб-сайті міністерства, – повідомила заступник міністра освіти й науки України Інна СОВСУН. – Важливе питання, яке прозвучало від студентів – прозорість бухгалтерської звітності. З фахівцями ми працюємо над тим, щоб забезпечити публікацію бухгалтерської звітності на сайті міністерства в узагальненому вигляді. У такому разі будь-хто зможе переглянути документи.

Забезпечення такої публічності та прозорості, за словами Інни Совсун, гарантуватиме зростання рівня довіри до нового керівництва міністерства освіти і науки. "Вже з першого квітня всі зможуть зайти на сайт міністерства та подивитися, за що та кому платило міністерство", – йдеться у повідомленні Інни Совсун.

Викладачам – більше часу на підготовку до пар

Серед перших кроків міносвіти – реформи у діяльності вищих навчальних закладів. Зокрема викладачі вузів менше часу витрачатимуть на звіти. Таким чином, вони матимуть більше можливості готуватися до лекцій.

– Ми спрощуватимемо університетську звітність, – заявив міністр освіти Сергій КВІТ. – І також будемо спрощувати паперотворчість, якою займаються наші викладачі замість того, щоб готуватися до пар і проводити наукові дослідження.

Окрім того, Сергій Квіт поінформував, що міністерство освіти відмовлятиметься від складання університетських рейтингів, оскільки держава не може оцінювати сама себе.

– Рейтингами повинні займатися незалежні організації, – вважає Квіт. – І в Україні є достатньо незалежних рейтингів, які проводяться щороку за своїми методиками. Недержавні рейтинги цілком професійні, на їхній підставі можна з’ясувати, зокрема для наших абітурієнтів, які вищі навчальні заклади кращі, а які гірші. Також ми будемо ініціювати відділення Всеукраїнської атестаційної комісії від міністерства. Вона має бути незалежною. І в перспективі ми будемо розвивати цю систему: яким чином захищатимуться дисертації, присвоюватимуться вчені ступені та наукові звання.

Тексти всіх дисертацій розміщуватимуть он-лайн

Важлива реформа – забезпечення максимальної публічності захисту дисертацій.

– Переконані, коли всі дисертації будуть розміщені он-лайн, тільки тоді, по-перше, можна буде ефективно запобігати плагіату, по-друге, таким чином можна буде підвищити рівень довіри до дисертацій, які захищаються. Ми працюємо над тим, як утілити цей проект, – кажуть у міністерстві.

Окрім того, зміни внесли і до умов прийому в вузи. Так, середній бал атестата зменшать із 200 до 12.

– Середній бал атестата в сумі 200 балів було запроваджено у 2010 році. Ми порадилися, що з цим робити. Безперечно, середня освіта є важливою. Важливо мотивувати учнів учити всі предмети. З іншого боку, всі прекрасно розуміють, що в умовах, коли у школах немає єдиного підходу до оцінювання результатів навчання, говорити про те, що середній бал атестата є об’єктивним показником, дуже складно, – мотивує міністр освіти. – Тому ми прийняли рішення, що цього року запроваджуватимуться відповідні зміни в Умовах прийому до ВНЗ. Середній бал атестата буде враховуватись, але не в сумі 200 балів, а в сумі 12 балів. Проект цього рішення підготуємо найближчим часом
Ймовірно, законопроект "Про вищу освіту" на засіданні Верховної Ради можуть розглянути вже сьогодні. "Якщо Бог дасть, то законопроект "Про вищу освіту" буде винесений на засідання Верховної Ради вже у четвер", – написав на своїй сторінці у "Facebook" Сергій Квіт.

У школах повернуться до старих підручників

Про завершення навчального року в загальноосвітніх навчальних закладах Сергій Квіт повідомив, що однозначно не будуть нав’язувати жодні додаткові платні послуги.

– Не треба купувати додаткові щоденники, книжки тощо, – зауважує міністр, – Державну підсумкову атестацію для дітей пом’якшать, адже це важкий рік. Це вимога тієї ситуації, в якій ми перебуваємо.

Також міністр повідомив, що будуть зняті заборони на використання підручників, які друкували у попередні роки. "Буде загальна лібералізація, – каже Квіт. – Усі заборони щодо використання старих підручників буде знято"
Марина КОРПАН
16-03-2014, 14:33
Коментарів 0 Переглядів 2 024



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.