RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Вперше в уряді – три міністри з Чернівців


Троє чернівчан увійшли до складу Кабінету Міністрів України. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, міністр юстиції Павло Петренко та міністр інфрастуктури Максим Бурбак навчалися в одній школі, а згодом закінчили один факультет нашого університету.

27 лютого рішенням Верховної Ради чернівчанина Арсенія Яценюка призначено на посаду прем’єр-міністра України. За проект постанови проголосував 371 депутат. Спікер Верховної Ради Олександр Турчинов зазначив, що це рекордна кількість голосів за історію голосувань кандидатур на посаду прем’єра країни.

Також Рада 331 голосом обрала новий склад Кабміну. До складу нового уряду увійшли чернівчани Павло Петренко, якого призначили на посаду міністра юстиції, та Максим Бурбак, який обіймає посаду міністра інфраструктури.

Міністри товаришували та вчилися на відмінно

Арсеній Яценюк, Максим Бурбак та Павло Петренко навчалися в Чернівецькій середній школі №9 (нині Чернівецька гімназія №4, – авт.). Всі троє були добре знайомі. Проте більше товаришували в школі Арсеній Яценюк та Максим Бурбак, бо майже однолітки. Крім того, старший брат Максима Олексій Бурбак був однокласником Арсенія.
– Арсеній Яценюк закінчив школу в 1991 році, Максим Бурбак – в 1992 році, а Павло Петренко – 1996 року, – розповідає директор гімназії №4 Іван СОЛТИСІК. – Що можна про них сказати? Ці діти добре вчилися. Всі вони закінчили школу з медалями. А тоді, зауважу, медалістів було значно менше, ніж тепер. Я викладав у них математику. Коли прийшов працювати в цю школу, то Яценюк був у шостому класі, Бурбак – у п’ятому. Петренка знаю краще. Бо був його класним керівником. Він був гарний учень – добре вчився, багато читав та працював над собою. Павло Петренко вже тоді був лідером. Ця риса проявлялася на перервах та під час походів чи екскурсій.

Міністри досі підтримують стосунки зі своїми вчителями. У гімназії навчаються їхні діти та племінники.

– Донька і син Максима Бурбака навчаються в гімназії, тому ми часто зустрічаємося. Павла Петренка бачу рідше, бо він більше часу проводить в Києві. Лише кілька разів ми з ним спілкувалися по телефону. Натомість нещодавно закінчила нашу гімназію його племінниця, – розповів Іван Солтисік. – Кілька років тому приїжджав у школу Арсеній Яценюк на зустріч з випускниками.

Яценюк, Бурбак та Петренко після закінчення школи навчалися на юридичному факультеті Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича. За словами декана факультету Петра ПАЦУРКІВСЬКОГО, всі троє випускників отримали дипломи з відзнакою.
Після закінчення вузу Арсеній Яценюк півтора року працював викладачем на юрфаці вузу, а Петренкові запропонували вступати в аспірантуру як першому студенту за рейтингом.

– Ще зі студентських років це були небайдужі люди, які шукали себе і якісь нові відповіді на ті питання, якими до них за десятки, а може й сотні років, замислювалися попередники. Вони дуже любили дискутувати під час пар, – каже Петро Пацурківський. – Усі без винятку закінчили навчання з дипломами з відзнакою. Арсен був рекомендований в аспірантуру і залишився викладати на факультеті. Та пропрацював він у нас десь півтора року, а потім практична юриспруденція і політика його в нас переманили. Петренко в рейтингу факультету займав перше місце. Ми йому запропонували вступати в аспірантуру. Але він пішов в юриспруденцію, приставши до групи наших випускників у столиці – Арсена і його команди. Максим вчився на рік пізніше Арсена. Це другий наш випуск. У нього, крім нашої освіти, є ще й економічна. Ну він, однозначно, як і ці хлопці, був неабияким. Це дуже помітна особистість, хоч за характером, може, він менш запальний. Але вже коли щось стверджував, то це було однозначно виважене рішення.

На Різдво та Великдень міністри їдуть до Чернівців

Арсеній Яценюк та Павло Петренко багато років уже проживають у Києві. У Чернівцях, як кажуть їхні рідні, не мають нерухомості. Натомість Максим Бурбак разом із родиною живуть у Чернівцях. У місті в нього є квартира. Як розповіла дружина міністра інфраструктури Тетяна БУРБАК, наразі її чоловік не зможе скоро приїхати до Чернівців, бо має безліч справ. Тому вона сама їде до нього в Київ.

– Мій чоловік сказав, що не буде часто приїжджати, тому що дуже зайнятий. Тому я сама до нього приїжджатиму на день-два. Перебиратися до Києва на зовсім не плануємо, бо в гімназії в Чернівцях вчаться діти, тут у нас є квартира, – каже пані Тетяна. – Під час подій на Євромайдані я дуже хвилювалася. Хвилююся і досі. Це дуже відповідальна посада. Зараз, коли я перебуваю в Чернівцях, то нічим йому не можу допомогти. Я навіть йому не телефоную. Він дзвонить мені зранку, запитує: як діти, як ти? Каже, що в нього все нормально і він уже біжить на роботу. Потім телефонує о 23.00 чи опівночі. Запитує, як ми, і йде втомлений спати.

Дуже рідко через службові зобов’язання приїжджає додому і Павло Петренко. Старша сестра міністра Оксана ПЕТРЕНКО розповіла, що через це до Павла в Київ їде їхня мама.

– У нас є незламна сімейна традиція – Павло обов’язково повинен бути вдома на Різдво, Великдень і на день народження мами. Якщо не виходить йому, мама їде в Київ, – каже Оксана Петренко. – Нерухомості в Павла немає. Тут у нього є лише батьківський дім.

Міністр юстиції неодружений. Як каже його сестра, наразі він ймовірно ні з ким не зустрічається. Оскільки не вистачає ні на що часу.
– Змалечку Павло був дуже допитливий, а ще хотів усім допомогти. У нас були бабуся і дідусь, – розповіла О. Петренко. – Розказував, що винайде ліки, що зроблять їхнє здоров’я кращим. Він був дуже доброю дитиною. У нас постійно були домашні тварини. Павло сам їх вибирав. Мав кошеня, вирощував морських свинок. Він мав також вівчарку, яку просто обожнював.

– Коли Павлу виповнилося чотири роки, він вже вмів читати. Читав він з великим задоволенням. Був дуже допитливим. Все його цікавило, – розповідає О. Петренко. – Займався він шахами і мав успіхи. На шахи ходив до нинішньої церкви Святої Параскеви, де тоді був шаховий клуб. Також відвідував заняття з карате і боксу. Тоді, в 1990-ті роки, ці види спорту були дуже модними.

Арсеній Яценюк також приїжджає до Чернівців до батьків лише на великі релігійні свята. А його мама постійно молиться за сина.

– Мій син нечасто приїжджає до Чернівців. Хоча буває в місті часом по роботі, а так, переважно на релігійні свята – Великдень і Різдво. Я ж постійно ходжу до церкви і молюся за сина. Материнська молитва завжди мусить допомогти, – каже мати Арсенія Марія ЯЦЕНЮК. – Пишаюся своїм сином. Він високоосвічений, розумний, з аналітичним розумом. Він бачить початок ситуації і вже її завершення, як розв’язати це питання. Знаю, що мій син зуміє впоратися з усіми обов’язками. Він конкретно знає, що робити. У нього є програма дій, яка обдумувалася не рік. Тому що він побував уже на багатьох посадах, починаючи від міністра економіки Криму і закінчуючи міністром закордонних справ та головою парламенту. Досвід має великий, і ми сподіваємося, що він це все зуміє реалізувати в нашій державі. І поведе все ж таки Україну в ЄС, хоча це шлях непростий.

За недопрацювання – двійка

Викладачі нинішніх міністрів закликають почекати подальших дій своїх учнів на посадах. Проте запевняють, що будь-які недопрацювання оцінять двійкою.

– Я скажу, що наші хлопці – молодці. Вважаю, що не тільки вони, а й взагалі ті, які зараз стали до уряду, повинні зробити так, щоб Україна відчула покращення, – зауважує директор гімназії №4 Іван Солтисік. – Звичайно, ніхто не каже, що це може бути завтра чи післязавтра. Це тільки в казці так буває. Але якщо справді вони ставили собі за мету прийти не на півроку, а щоби працювати, то я думаю, що перспектива є, і непогана.

– Хотів би сказати, що таких завдань, які поставили перед ними, в нас ще не стояло, – каже декан юридичного факультету Петро Пацурківський. – Найголовніше, що мені здається, вони вже з плюсом вирішили. Зараз по всьому видно, що ми збережемо територіальну цілісність України. І друге – не можна розгубити волю народу України, ідеали, за які люди загинули, за які люди боролися, які вивели їх на цей громадянський процес проти отої бандитської влади. Якщо ми їх підтримаємо, то не помилимося. 
Марина КОРПАН

ДОСЬЄ
Вперше в уряді – три міністри з Чернівців

Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України.
22 травня 1974 року народився в місті Чернівці.
1991 року закінчив середню школу №9 імені Панаса Мирного в Чернівцях.
1996 року закінчив юридичний факультет
ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
2001 року здобув другу вищу освіту зі спеціальності "облік та аудит" в ЧТЕІ КНТЕУ.
2004 року здобув науковий ступінь кандидата економічних наук.
27 вересня 2005 року –
4 серпня 2006 року – міністр економіки України.
21 березня 2007 року –
18 грудня 2007 року – міністр закордонних справ України.
4 грудня 2007 року – 12 листопада 2008 року – голова Верховної Ради України.
Донедавна лідер опозиційної партії ВО "Батьківщина".

ДОСЬЄ
Вперше в уряді – три міністри з Чернівців

Максим Бурбак, міністр інфраструктури України.
13 січня 1976 року народився в місті Чернівці.
1992 року закінчив школу №9 імені Панаса Мирного в Чернівцях.
1997 року закінчив юридичний факультет
ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
1998-2005 роки – комерційна діяльність.
2006-2008 роки – заступник директора ТОВ "Фінтраст" у Чернівцях.
3 липня 2008 року – в. о. директора ТОВ "Буковина Авто Альянс" у Чернівцях.
2010-2012 роки – депутат Чернівецької обласної ради, голова фракції "Фронт змін".
З 12 грудня 2012 року – народний депутат України від ВО "Батьківщина".

ДОСЬЄ
Вперше в уряді – три міністри з Чернівців

Павло Петренко, міністр юстиції України.
17 липня 1979 року народився в Чернівцях.
1996 року закінчив середню школу №9 імені Панаса Мирного в Чернівцях.
2001 року закінчив юридичний факультет
ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
У 2004 році отримав диплом академії зовнішньої торгівлі при Мінекономіки України.
З грудня 2001 року став головним юрисконсультом ВАТ "Державний ощадбанк України".
У листопаді 2010 року обраний депутатом Київської облради, член постійної комісії з питань законності, правопорядку та боротьби з корупцією.
З 12 грудня 2012 року – народний депутат України від ВО "Батьківщина".
2014 року отримав вчений ступінь кандидата юридичних наук.
6-03-2014, 17:06
Коментарів 0 Переглядів 5 703

Теги -
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Ліквідовувати наслідки падіння уламків БпЛА допомагали родичі, сусіди та місцева влада


Заплатила втричі дорожче. Блог Аліни Книжник
Ця історія вкотре доводить, настільки важливо бути уважним і все перевіряти
Нові «сторожові вежі» для України. Блог Ярослава Волощука
Важко не помітити, що останнім часом значно зросла ефективність протиповітряної та протиракетної оборони ЗСУ.
ВІДЕО Переглянути все відео

Ліквідовувати наслідки падіння уламків БпЛА допомагали родичі, сусіди та місцева влада

Отримайте найкращі послуги з будівництва СЕС - звертайтеся до "ДімТек"!

Звітний концерт зразкової вокальної студії "Шарм"(19.05.2023р.).

Якщо у вашій дитині ховається справжній артист, ви мрієте вийти за рамки домашніх концертів, хочете розвинути талант свого чада і показати його всьому світу – приходьте у зразкову вокальну студію "Шарм"! С

Наскільки розвинена ця сфера в Україні, як мали би бути обладнані такі машини і що важливо під час транспортування хворих, нам розповів засновник компанії Ambulance-Express Віктор Оманчуковський.

Будь-яка автономна каналізація – це сучасна альтернатива примітивним вигрібним ямам – септики і біосептики з одно- і двоетапним принципом очищення, – пояснюють у компанії BUROVIK.

Стрімко здобуває авторитет компанія KIT, яка релокувалася на Чернівеччину з Харківщини, де зарекомендувала себе однією із кращих.
Де і як провести дитячий випускний у Чернівцях?*

Вартість квитка з дитини: 595 грн у будні, 675 грн – у вихідні.

Замовити піцу можна на сайті https://prontopizza.ua/chernivtsi/, в додатку або за номером: +380504770029, +380673770029.
• Теги