Порожні кишені

Публікації
1 679
0
Порожні кишені


У більшості українців – порожні кишені. Це відчули і на комунальних підприємствах, бо споживачі заборгували чималі суми, і на ринках, де менше купують.

На обмінних табличках банків щодня змінюють цифри купівлі-продажу валют. Ще 26 лютого долар продавали за 9,8-9,9 гривні, а вже 27 лютого його ціна зросла до 10,4-10,6 гривні. Щоправда, незважаючи на постійний ріст, ніхто масово його не скуповує.
Біля віконця Ощадбанку стоїть троє людей, всі долар здають.

Касир розповідає, що у касі є лише 550 доларів. За кілька хвилин до віконця підходить літня жінка. Після цього касирка каже, що вже є можливість купити тисячу доларів.

Подібна ситуація у більшості банків. Великої кількості валюти в обмінниках немає.

Купували по 800 грамів сиру, тепер – по 300


У магазинах змінюють цінники на деякі продукти. Їх на прилавку переписує продавець.

– Подорожчали шоколадки "Рошен" та "Світоч", трохи зросла у ціні консервація, – розповідає продавець Ілля. – На одні продукти ціна підвищилася на кілька гривень, на інші – на 20-50 копійок. Але люди поки що не купують менше продуктів. Навпаки помітили, що скуповують крупи, бо вони теж поволі зростають у ціні, а також олію.

А ось продавці на ринку "Центральний" скаржаться, що вже помітили, що грошей у людей стало менше.

– Це точно, що у людей немає грошей, – розповідає продавець Світлана, яка торгує солодощами та молочною продукцією. – Наприклад, у мене є покупці, які приходили у середу і купували 800 грамів найдорожчого масла, стільки ж найдорожчого сиру. А тепер вони приходять і купують не більше 300 грамів.

У січні продаж був ще більш-менш. А ось з початку лютого продаж значно впав і так майже у всіх продавців. Люди економлять через затримку зарплат. Моя мама працює у рибному цеху і вже півтора місяця не отримує зарплату, бо рахунки підприємства заморожені. Проблеми із зарплатою у багатьох знайомих.

Продавець, яка продає крупи, розповідає, що ціна на них незначно, але зросла.

– Зараз люди справді менше купують, але лютий-березень завжди були поганими для продажу. Краще люди починають купувати вже у квітні.
"Як на Калинівському зреагували на курс долара 10,5 гривні?" – запитую в одного продавця.

– Валютники носять долар по 10,5 гривні і кажуть, що це поки не остаточна ціна. Але на це вже ніхто не реагує, – розповідає продавець Наталя. – У людей просто немає торгівлі. Я вчора пішла навіть без почину, і так у багатьох. У вихідні ще є покупці і трохи кращий продаж, а у будні – дуже мало людей. Сидимо, говоримо про політику.
Вже кінець місяця, треба сплачувати оренду за контейнер – 400 доларів, а грошей немає. Буду просити відстрочку. Навіть якби долар продавали за старою ціною, його би ніхто не купив. У продавців через погану торгівлю просто немає грошей, щоби скуповувати валюту.

За воду і тепло платять гірше

Начальник комунального підприємства "Теплокомуненерго" Олександр Меленчук минулого тижня закликав чернівчан вчасно сплачувати за теплопостачання. Населення заборгувало майже 19 мільйонів гривень. За його словами, з оплати за послугу Чернівці на останньому місці. Ситуація на підприємстві була критичною, щодня їм погрожували відключити газопостачання. Такої критичної ситуації на підприємтсві не було останні сім-вісім років. Минув тиждень, цікавлюся, чи покращилися проплати.

– Ситуація з проплатами і далі погана. Щоправда, у другій декаді лютого активізувалися проплати. А до цього практично ніхто нічого не платив, ми отримували копійки, – каже Олександр Меленчук. – Нинішніх проплат недостатньо, ми відстаємо на 28 мільйонів.

Олександр Меленчук переконаний, на цю ситуацію вплинула нестача грошей у людей: "Почали активніше працювати із боржниками. Коли повідомляємо про наявність боргу, дуже багато людей каже, що заборгували, бо грошей немає. Коли вони з’являться, сплатять".

У водоканалі теж розповідають, що за водопостачання сплатили менше, ніж у попередні роки, але кажуть, що ситуація некритична.

– Намагаємося вплинути на боржників, погрожуємо відключити воду. Але люди скаржаться, що грошей немає, – каже начальник абонвідділу водоканалу Олександр Бодюл. – Потім бачимо, що наприкінці місяця йде проплата, але не завжди це повна сума. Грошей вистачає не всім.
Людмила ОСАДЧУК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

02:00
Ці 6 звичок руйнують ваші нігті: ви й не здогадувалися про них
01:45
Сім найпоширеніших проблем з пральною машинкою: причини та що робити
01:30
Скористайтеся цим способом, щоб швидко прийти у форму до літа
01:15
Як оновити квартиру до весни без витрат: п'ять дієвих порад
01:00
Яка користь від кефіру для організму: учені виявили несподівану властивість продукту
00:45
Які сири є найкориснішими для здоров'я: дієтологи назвали п'ять фаворитів
00:30
Коли обрізати яблуні навесні: не пропустіть цей час для рясного врожаю
00:15
Топ-2 типи їжі для здоров'я: які продукти треба терміново додати у свій раціон

Колонка

Читають Коментують
На Україну чекає аномальне літо: синоптики попередили про "кліматичний удар"
31 265
"Це аферист, який використовує приміщення міста і не платить гроші", - мер Чернівців про керівника волонтерського штабу
25 558
Смертельна ДТП в Австрії, у якій загинули українці: серед загиблих є троє жінок з Буковини
13 644
Пенсіонерів звільнили від сплати податку: що відомо
12 305
Волонтери заявили, що "Клічук спить і бачить", як їх виселити із приміщення у центрі Чернівців. У мерії прокоментували
11 260
У центрі Чернівців під час ремонту пошкодили водопровідну мережу
6 241
Такий молодий... Загинув захисник із Буковини Віталій Кадищук
5 953
На Буковині горіла майстерня: рятувальники розповіли подробиці
5 164
У Чернівцях рятувальники витягли водійку, затиснуту в авто під час ДТП
5 101
У Чернівцях обирали керівника "Ветеран-Хабу": збори завершилися суперечкою - фото
4 788

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм