У нас шукають вищі зарплати

Публікації
1 954
0
У нас шукають вищі зарплати


На Буковині минулого року знайшли роботу більше двох тисяч осіб із інших регіонів країни. Це найбільша кількість, порівняно з іншими областями західного регіону. І це лише за офіційними даними.

Якщо врахувати, що чимало людей шукає роботу самотужки завдяки знайомствам та інтернет-ресурсам, то можна припустити, що ця цифра є ще більшою. Хто і яке заняття знаходить в області, ми запитали в обласному центрі занятості.

– Значна кількість людей, які працевлаштувалися в області, фактично тут і проживає. Але місце реєстрації у них – в інших областях, – пояснює Марія КОБЄЛЄВА, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню та надання послуг роботодавцям. – У зв’язку зі змінами у законодавстві реєстрації та перереєстрації шукачів роботи більше людей знаходить роботу в інших областях. Раніше шукали роботу і пропонували вакансії лише за місцем реєстрації на обліку в центрі зайнятості.

Працюють бригадами


Нині шукати роботу можна незалежно від місця проживання чи прописки – варто лише звернутися до найближчого центру зайнятості. Також шукають роботу самостійно: за оголошеннями про вакансії центру зайнятості та інших job-сайтах.
Найбільша кількість трудових мігрантів до нас приїжджає із сусідніх областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької та Вінницької областей.

– У нас працює дві бригади, які приїхали з інших областей, – підтвердив "МБ" Володимир МОРОЗ, директор з виробництва "Чернівціжитлобуду". – Люди шукали роботу, їх влаштували наші пропозиції, і вони погодилися. Так, з Івано-Франківської області працює бригада муля-рів-бетонярів, а з Тернопільської області – бригада штукатурів. Ми надаємо їм і житло.

Часто мешканці районів різних областей, які межують, також обмінюються працівниками. Наприклад, люди із Заліщиків (Тернопільщини) часто знаходять роботу в Заставнівському районі. І навпаки, мешканці Путили знаходять роботу на Косівщині (Івано-Франківщина), а люди з Новодністровська – у Вінницькій області.

Причому не обов’язково мати спеціальну освіту, часто люди без освіти чи фаху проходять навчання просто на підприємстві і залишаються тут працювати.

Чимало українських заробітчан приїжджає до нас на сезонні сільськогосподарські роботи. Дедалі частіше люди погоджуються працювати й вахтовим методом: по два-три тижні чи місяці. Якщо влітку більше приваблюють південні області, то взимку – буковинські гірсько-лижні туристичні комплекси.

– У нас працюють люди здебільшого із західних регіонів: Тернопіль, Хмельницький, Івано-Франківськ. Це технічні працівники, які пройшли за конкурсом. Їх влаштували наші умови праці, і вони готові працювати вахтовим методом. Ми також надаємо їм гуртожиток, – зазначив Ярослав ПАЦАРНЮК, виконавчий директор гірсько-лижного туристичного комплексу "Мигове".

Донеччина шукає роботу на Буковині

Втім, саме торік у центрі зайнятості зафіксували рекордну кількість заробітчан із усієї країни – більше 2000. Позаторік до області приїхало працювати приблизно півсотні осіб, а ще раніше – тільки 300. Нині щораз більше трударів знаходять у нас заробіток зі східних та південних регіонів: Криму, Одеси, Луганська, Донецька, Вінниці, Житомира.

– Така тенденція стала більш помітною після повені 2008 та 2010 років, – каже Марія Сергіївна. – Тоді чимало спеціалістів приїхало до Буковини для будівництва, відновлення об’єктів. Багатьом із тих хлопців припали до душі наші дівчата, вони одружилися тут і залишилися жити та працювати. Хоча їхнє місце реєстрації залишається за межами області.

За словами фахівців центрів зайнятості, нині Луганщина, Донеччина, Дніпропетровська область переживають тяжкі часи. Там шахти закриваються, на підприємствах людям не виплачують зарплати, тому чимало людей шукає заробітків у інших регіонах. Миколаївська область також не славиться високою кількістю вакансій, і люди шукають роботу з вищим заробітком на Буковині. А у нас значна кількість заробітчан повернулися з-за кордону, вони не мають наміру знову туди повертатися. Серед них є чимало таких, які вкладають кошти, зокрема й у торгові точки, магазини, фірми. Тому припускають, що і цього року триватиме тенденція працевлаштування людей з інших областей у нашій.
– Наші колеги зі східних областей – Донецької, Харківської, Луганської – запитують у нас: що у нас такого тут є привабливого? Бо чимало їхніх земляків, шукаючи роботу, запитують саме про Буковину. Вони тут побували і хочуть знову сюди потрапити, бо їм припав до душі наш край, – впевнена М. Кобєлєва.
Ліна НАГІРНЯК

Зверніть увагу

На сайті обласного центру зайнятості можна виставити власне резюме.
Оскільки чимало роботодавців дуже ретельно ставиться до добору кадрів і самотужки шукає потенційних працівників. Економлячи власний час і гроші, вони оцінюють претендента передусім за його резюме.
Роботодавці звертають увагу не лише на вказаний досвід роботи, але й на стиль документа, грамотність його власника.
На 1 січня 2014 року власні резюме запропонувало більше 21 тисячі буковинців.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

07:00
Погода на Буковині 23 лютого
02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм