За два дні прочани відвідали десять монастирів і храмів. Їх тут зустрічали дуже привітно.
Організатор паломницької подорожі Зінаїда Бабина принесла до редакції путівники, диск із фотографіями, пакетики зі шматочками мощей святих. "Це була незабутня поїздка, – запевнила жінка. – Ми готувалися до неї майже рік. Здійснити паломницьку мандрівку по святих місцях Румунії виявили бажання 30 буковинців. Один із румунських монастирів вислав нам запрошення. Візи відкрили дуже швидко – за п’ять днів. Посол сказав, що це перша паломницька поїздка з України. Він подякував нам і запросив приїжджати ще. З нами їхав протоієрей отець Віктор Якимчук із села Тереблече Глибоцького району. Він добре знає румунську мову і був нам за перекладача. У Румунії нас дуже гостинно зустрічали у монастирях і храмах. Там ми почувалися наче вдома".
У місті Ясси прочани відвідали два храми: Святої Параскеви і Трьох Святих.
У румунських церквах свічки не кладуть– У храмі Параскеви є рака з мощами цієї святої, – розповіла пані Зінаїда. – Їх покривають ватою, шматочки якої можуть брати паломники. Ми теж привезли їх із собою. Ця вата має чудодійні властивості.
Велике враження на нас справила архітектура храму Трьох Святих. Нам здалося, що ми потрапили до раю. У румунських церквах не ставлять свічки всередині, щоб не псувати розписи на стінах та стелі. Для цього поруч біля храмів є невеликі металеві каплички, де кладуть свічки. Ми писали записки друкованими англійськими буквами за здоров’я рідних та упокій померлих. Дівчата просили вийти заміж.
У селищі Агапія побували в жіночому монастирі, де зберігаються частинки мощей Серафима Саровського. Черниці проживають у невеличких білих будиночках, схожих на вулики. Біля них – гарні квітники і композиції із каміння. У містечку Нямец відвідали ще один жіночий монастир, де зберігаються мощі Йосипа Варатіка. Як нам розповіли монахині, вони лікують тяжкі хвороби.
На стінах храму розписане все ЄвангелієПобували буковинські паломники і в чоловічих монастирях. "У монастирі Паїсія Величковського ми проходили під образом святого, – пригадує Зінаїда Миколаївна. – А на зовнішніх стінах із червоного каменю в храмі Іоанна Хозевіта розписане все Євангеліє. Ці фарби не змиває ні дощ, ні сніг. Такої краси ми ще не бачили! При ньому є чоловічий монастир і духовна семінарія. Нас зустрів настоятель, усе показав, розповів.
В Іцкані ми відвідали храм архангелів Михаїла та Гавриїла. Тут нас зустрічали хлібом-сіллю, нагодували пісними стравами. Парафіяни, серед яких багато українців, забрали наших паломників додому на ночівлю. Вони розпитували про Буковину. Коли чули українську мову, то деякі аж плакали. Ми подарували священикові ікону Почаївської Божої Матері та вишитий рушник, а хористам і парафіянам – невеликі образки".
Звідти прочани поїхали до Сучави, де відвідали Георгіївський чоловічий монастир, в якому зберігаються мощі Івана Сучавського. Вже пізно ввечері навідалися до жіночого монастиря в Сучевіці. "Монахині дуже зраділи, коли дізналися, що ми з України, – продовжує пані Зінаїда. – Ігуменя показала нам музей, де зберігаються речі священиків з часу заснування обителі, а потім запросила на чай. На столах, накритих білосніжними скатертинами, стояли пляшки з білим монастирським вином, а в піалах – варення з білої черешні. Побачивши наше здивування, ігуменя сказала: "Так ми пригощаємо дорогих гостей". Надворі була ніч, коли ми їхали до чоловічого монастиря у місті Путна. Зайшли до храму, там горять лампадки, а по боках стоять ченці. Відчули там особливу благодать.
Ця поїздка залишила незабутні враження у всіх прочан. Наступного року знову хочемо організувати подорож святими місцями Румунії, і вже є чимало охочих".
Надія БУДНА
Вартість паломницької поїздки до Румунії Плата за проїзд автобусом – 400 гривень.
Візи – 50 доларів (для пенсіонерів безкоштовні).
24-12-2013, 17:25
0
2 680