«Газові» гроші зникли

Публікації
2 233
0
«Газові» гроші зникли


Філії "Газу України" в області не стало. А разом із нею не стало й людських грошей. Точніше вони поїхали до Києва і там "розчинилися". І свої 250-300 гривень чернівчани, які мають час і натхнення, мусять вибивати звідти. А хто не хоче чи не може цим займатися – дарує гроші компанії.

Філії "Газу України" в області не стало. А разом із нею зникли й людські гроші. Точніше вони поїхали до Києва і там "розчинилися". І свої 250-300 гривень чернівчани, які мають час і натхнення, мусять вибивати звідти. А хто не хоче чи не може цим займатися – дарує гроші компанії.

"Виходить, що майже триста гривень у мене вкрали?"

– Я переплатила 280 гривень, ще коли платили на проспекті Незалежності, – розповідає чернівчанка Ірина Павлівна, – але це, виявляється, не ця організація, а інша (колишня чернівецька філія ДК "Газ України", – авт.). Платила наперед улітку, щоби взимку менше платити. Виходить, що майже триста гривень у мене вкрали? Я кажу, що можу з цим піти в суд. А мені відповідають: "Ідіть, але подавайте на ту фірму – "Газ України". Але воно того не варте. Не треба платити наперед. Є 50 гривень боргу – платитиму 50 гривень.

– Проблема з авансовими платежами населення полягає в тому, що платежі відбувались ще тоді, коли ДК "Газ України", дочірня компанія "Нафтогазу", мала ліцензію на реалізацію газу в Чернівецькій області, – розповідає прес-сек­ретар "Чернівцігазу" Андрій СЕМЕНОВИЧ. – Вони отримували проплати за газ від населення. Із серпня 2011 року закінчилася ліцензія. Деякі люди проплачували авансом наперед, щоби, наприклад, взимку менші суми платити. Вийшло так, що ДК "Газ України" гроші отримала наперед, а газ продати вже не могла. Оскільки це дочірня компанія державного "Нафтогазу", було вирішено, що гроші має компенсувати держава. Ситуація ускладнювалася тим, що представництво в Чернівецькій області зникло і тепер знаходиться в Києві. Всі питання, пов’язані з поверненням грошей, мають вирішуватися з ДК "Газ України". В них є сайт, координати, адреси, номери телефонів. Лише таким чином. Це питання гостро постало протягом останнього тижня, бо ми надіслали споживачам газу лист, де повідомляється про їхню суму заборгованості та рекомендовану суму сплати. Люди асоціюють рекомендації з авансовими проплатами. Це – рекомендована проплата. Вона не є обов’язковою. Це робиться для того, щоби людина знала, скільки вона має заплатити. Не секрет, що багато у кого є заборгованість. Наприклад, за минулий місяць це 36 мільйонів гривень. Цей газ не є нашою власністю, нам його на кордон з областю постачає НАК "Нафтогаз України", а ми розподіляємо і маємо зібрати гроші за той газ, який використали люди і передати їх "Нафтогазу".

Щодо нас, ми не маємо зв’язку з компанією ДК "Газ України". Ми не є їхнім правонаступником. Платежі, які люди їм проводили, на наші рахунки не надходили. А до нас люди приходять, бо тепер ми є єдиним ліцензіатом в області, обслуговуємо мережі і реалізовуємо газ. Фактично, є єдиним газовим господарством в області, наразі і люди за інерцією йдуть до нас. Хоча це питання – стовідсотково до ДК "Газ України". Є координати, за якими варто звертатися туди. Думаю, що я би в такій ситуації звертався з листом і проханням повернути кошти.

У Києві посилають від компанії до компанії

За вказаним на сайті номером телефону прес-служби ДК "Газ України" слухавку підняла жінка, яка назвалась Оленою. Пані Олена каже, що офіційного коментаря вона надати не може, бо у зв’язку з реорганізацією у ДК "Газ України" більше немає прес-служби. Але сказала, що надходять звернення, і ті, в кого є договори, отримають виплати.

Хто у ДК "Газ України" може надати офіційний коментар, пані Олена не знає, але радить звернутися у прес-службу НАК "Нафтогазу", як керуючої ними компанії.

У прес-службі "Нафтогазу" сказали, що борги ДК "Газ України" перейшли до них і порадили звернутися до відділу боргових зобов’язань департаменту реалізації газу.

– А хто вам порадив сюди звертатись? – запитали у відділі. – Ми не займаємося роботою з населенням. Цим займаються ті, хто продавав газ. НАК "Нафтогаз" цими питаннями не займається. Якщо йдеться про Чернівецьку область, то "Чернівцігаз" не є правонаступником ДК "Газ України". Ніхто не є правонаступником "Газу України". "Газ України" як був, так і є. Всі питання щодо їхніх боргів – до них. Можу сказати, що "Газ України" у вільному плаванні. Він підпорядковується нам тільки формально. Ми на нього раніше ніяк не могли впливати, так і зараз не можемо. Ми свої борги з них вибити не можемо. Вони нам вісімнадцять із хвостиком мільярдів винні. Якщо є договір із "Газом України", то треба до них і звертатися. Але я сумніваюся, що Петя, Коля чи Маня укладали договір безпосередньо з "Газом України".
Михайло Салітра
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

07:00
Погода на Буковині 23 лютого
02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм