Днями стусанів отримали охоронці Калинівського ринку. У підприємців уривається терпець: "Нам не дають працювати". Вони вважають, що це вказівка згори.
Суперечки та протистояння на 5 секторі "Калинки" тривають. Днями підприємці вкотре прийшли до міськради. Втім, їх ніхто не помітив – ратушу тоді вже пікетували мешканці "хрущовок" зі своїми проблемами щодо газових колонок.
У 5-му секторі кажуть, що завезення товару заблокували тільки їмАле гарячі події розгорнулися вже на території ринку. Підприємці зателефонували до редакції і розповіли, що їм доводиться з боєм купувати товар у своїх постачальників.
"Згідно з правилами ринку, від 16.00 до 20.00 на територію можна безкоштовно заїхати і завезти товар. Але, щоби заповнити холодильники після восьмої вечора, потрібно купити талон у контролера, – кажуть люди. – З понеділка (4 листопада, – авт.) нам (підприємцям 5 сектора, – авт.) чомусь припинили продавати талони. Усім іншим продають, а нам – ні.
Ми працюємо з фірмами, які везуть продукти в інші міста – до Львова, Івано-Франківська. Тому, коли приходить машина, потрібно швидко взяти товар, бо перевізнику чекати не вигідно. Вийшло, що талонів – немає, година – пізня, машини стоять під ворітьми при в’їзді на сектор, а охорона нікого не пускає. Зібралися підприємці, машини, працівники "Калинки" – півночі на ринку ступор, всі нервують. Далі події розвиваються стихійно і блискавично. У когось не витримують нерви, хлопці розкидали охоронців, машини заїхали, ми закупили товар.
Наступного дня знову те саме: талони не продають, машини з товаром стоять біля в’їзду. Хто це робить, для чого штучно ускладнюють і без того непросту ситуацію на 5 секторі?" – запитують підприємці.
У середу вони вже діяли рішуче. Коли склалася така ж ситуація, то просто перекрили в’їзд до четвертого сектора.
– До інших секторів машини заїжджають безперешкодно, а для нас створили перепони. Підозрюємо, що була неофіційна вказівка не продавати талони нашому сектору, щоби заблокувати нам торгівлю. Зрештою, коли утворився затор на четвертому секторі, охорона зв’язалася з кимось із адміністрації ринку, лише тоді дозволили закупити товар і нашому сектору, – обурюються торговці.
Як будуть закуповувати товар наступними днями, підприємці не знають. Наразі їм доводиться щодня затримуватися на секторі до пізньої ночі, чергувати про всяк випадок, аби чогось ще не сталося.
Адміністрація ринку стверджує, що впорядковує завезення товару– Як і на кожному підприємстві, у нас є затверджений графік роботи, згідно з яким товар на ринок завозиться від 16 до 20 години і розвантажується у присутності приватного підприємця, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті генерального директора "Калинівського ринку" Руслана СЕРБІНЧУКА. – На порушення цього графіка, ми десь йшли назустріч підприємцям і дозволяли завозити товар і вночі. Для цього охоронці бігають півночі за автомобілями, стежачи за розвантаженням товару і не виконуючи в цей момент свої безпосередні обов’язки з охорони території ринку. Товар же постачальники вивантажують без приватних підприємців поруч з їхніми контейнерами.
На жаль, ми отримуємо багато скарг і звинувачень від підприємців, що десь щось украли з товару чи чогось не вистачає. Але охоронці фізично не можуть встежити за усім самовільно розвантаженим товаром біля контейнерів, тим більше вони не зобов’язані звіряти з кожним постачальником накладні щодо кількості розвантаженого. Уникнути подібних ситуацій можна лише повернувшись до чіткого графіка завезення товару, який прописаний на кожному торговому секторі, що і було зроблено.
Наразі роботи з перепланування 5 сектора зависли через відсутність домовленостей між сторонами. Підприємці не погоджуються на умови та плани адміністрації ринку. Торговці з цитрусового ряду отримали угоди. Але люди не хочуть їх підписувати, оскільки у документі є пункти, які підприємців не влаштовують. Наприклад, у разі невиконання правил (наприклад, невчасної оплати), ринок має право розірвати з підприємцем угоду. Або: про перепланування ринку адміністрація має право попередити підприємця за місяць. Люди кажуть, що цього часу мало, щоб уладнати свої справи. Тим паче, закон вже передбачив, що у такому разі підприємця повинні попередити за рік. До угоди додали й заяву, у якій йдеться про те, що підприємці просять перенести їхнє робоче місце на нове місце, та попередній план-схему перепланування 5 сектора. Але яке саме місце – не вказано.
Ліна НАГІРНЯК
8-11-2013, 17:03
0
1 854