RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Де таке чули, щоб псам клали крапельниці…»


Про погане ставлення до тварин прийнято говорити скрізь. Цей міф руйнується, якщо провести кілька днів на чергуванні у ветлікарні. Зворушливі історії повертають віру в добро.

"Та не треба грошей... Лікуйте песика, у мене також такий колись був. Дружище звали... А я вас зачекаю, потім відвезу додому", – співчутливо сказав таксист, дивлячись, як у мене на руках від судом мучиться мій собака.

…Субота, 26 жовтня. Біля Чернівецької міської державної лікарні ветеринарної медицини – черга людей із домашніми улюбленцями. Підходжу ближче й одразу чую кілька співчутливих фраз: "Ой, який гарненький... А що сталося?"

Цього дня чергує начальник лікарні ветеринарної медицини Віталій ГАВРИЛЮК. Людина, яка одинадцять років віддала ветеринарній справі та порятунку братів наших менших, з ніжністю та добротою в голосі зауважує: "Хотів би посперечатися з людьми, які вважають, що на Буковині люди байдужі до тварин. Часто буковинці рятують тварин, які в цей час немічно мовчать, бо не вміють говорити. Тваринка завжди щиро дивиться нам в очі й сподівається, що ми допоможемо..."

Підібрала котика з одним оком

...У ветлікарні помічаю дівчину. Вона ніжно притулила до грудей пухнастого персидського котика, який налякано дивиться на оточуючих.
– Як його звати? – запитую.

– Ще не знаю, як назву, – щиро каже дівчина. – Цей котик у мене нещодавно.
– А чому прийшли до ветеринара? – уточнюю.

– У котика немає одного ока, – каже дівчина, і я починаю роздивлятися тваринку. Тільки уважно придивившись, розумію, що й справді бачить котик на одне око.

– Як так сталося? – дивуюся.

– Не знаю... Я вже його таким підібрала. Напевно, на вулиці з кимось побився. Котик породистий, дорогий, помітно, що був доглянутий. Його викинули господарі. Сумно, що через таку травм відмовляються від тварини, – з подивом каже дівчина й ніжно накриває котика краєм своєї куртки. – Тепер він буде моїм...

...На вулиці цього дня – густий туман. Раптом із туману виходять двоє: господар та його велика німецька вівчарка чорного кольору. Доки стояли в черзі, було зворушливо спостерігати, як господар ніжно гладив по голові собаку. А в очах чоловіка легко читалася гордість за свого красивого улюбленця...

– Лікар є? Він приймає? А собаку, якого збила машина, він врятує? – чути стурбовані галасливі запитання чоловіка, який у робочому одязі забіг на подвір’я лікарні. Віталій Гаврилюк просить, щоб тварину занесли до коридору, де їй зроблять наркоз і лише потім нададуть першу допомогу.

За хвилину на подвір’ї з’являються двоє чоловіків, які в ковдрі несуть пораненого собаку породи естонський гончак. На собаку боляче дивитися: відкритий перелом задньої лапи, на лобі – здерта шкіра...

– Навіть жодного разу не заскиглив, доки везли сюди, – каже господар і від емоцій стискає руки в кулаки. – Зі Сторожинця приїхали. Собака увесь час у вольєрі, а тут... Випустив побігати, а він – за племінником у магазин через дорогу. Ну й машина збила. Водій навіть не зупинився...

Лікар робить тварині укол і просить зачекати, доки подіє наркоз. Собака безпомічно озирається, у свою чергу, на неї співчутливо дивляться всі.
– І що, будуть йому шви накладати? Я також колись собаку переїхав, він три дні в бур’янах відлежався й потім бігав, ніби нічого не сталося... Але я ще ніколи не чув, щоб тваринам клали крапельниці. А що з вашим собакою? Що це за порода? – сипле запитаннями чоловік, який приїхав зі Сторожинця разом із господарем збитого собаки.

– Це йоршкирський тер’єр, він отруївся, – відповідаю.

– Та пустіть його на свіже повітря, побігає, й все мине, – махає рукою чоловік і усміхається. – Де це в селі таке чули, щоб псам клали крапельниці, возили в лікарню? Цей пес і коштує десь зо 500 доларів, і потім ще такої мороки з ним?
За кілька хвилин чоловік почав розмірковувати про тотальну несправедливість.

– І що, це догляд та захист за тваринами? Отако куплять дорогих собак і носять їх у таких сумочках, як ваша, – киває на мене чоловік. – А у цей час кругом стільки голодних собак. Скільки безпритульних збивають машини, і ніхто їм не допомагає. Треба так робити, щоб усім допомагали... Тоді буде Євросоюз.

Лікувати приносять навіть... крокодилів

Доки естонський гончак лежить у коридорі, сюди заглядають люди.

– У мене собака має тільки три лапки, – каже чоловік у чорній куртці. – Нічого, живе й все добре. Ще й на залишок відрізаної лапи намагається ставати – забувається... То ми купили йому спеціальний костюм, щоб не так ранилося місце, де відтяли колись хвору лапу... І з вашою усе буде добре...

Чернівчанка Мілана Янчевська завітала до ветлікарні із чотиримісячною таксою. Собаці вживили електронний паспорт (чіп), щоб мати змогу відправити її за кордон.

– Вдома маю ще одну таксу, – каже дівчина. – Як і майже всіх таких тварин, її характеризують веселий голос та добрі очі. – Дуже цікаво з таксами. Бувало, що старшій після пологів була потрібна екстрена допомога. Завжди хвилюємося за неї... Не розумію людей, які викидають хворих тваринок чи просто мовчки дивляться, як вони мучаються. І ніколи не зрозумію людей, які нарікають, що котик, скажімо, нерозумний, а тому хочуть його позбутися. А як тварина буде розумною, якщо її не люблять, не виховують і не піклуються?
Наслухавшись різних історій, спілкуюся з Віталієм Гаврилюком.

– За роки моєї роботи бачив різні випадки, – каже ветеринар. – Часто люди поспішають на автомобілі й збивають тварин. Рідко водії зупиняються... На щастя, є люди, які бачать поранену тварину й приносять до нас. Навіть лікують її за свій рахунок! Мешканці багатоповерхівок годують безпритульних тварин. На Буковині є люди, які щиро люблять тварин і роблять усе, щоб їм було комфортно жити. Також у нас є багато організацій із захисту тварин, волонтерів... Та й просто самотні люди, які підбирають тварин і щиро люблять їх.
Приносять до ветлікарні не лише собак та кішок, але й папуг, хом’яків, ігуан, навіть крокодилів... Багато людей шкодує поранених білочок у місцевих парках.

– Завдяки роботі зрозумів: якщо людина гарно ставиться до тварини, вона гарно ставитиметься й до іншої людини, – наголошує пан Віталій. – Якщо немає в нас гуманності до братів менших, не найкращі наші риси проявляються скрізь: вдома, на роботі...

Один зі зворушливих випадків у практиці ветлікаря – це історія, коли господарі до останнього боролися за життя кішечки.

– Тварина страждала від водянки черевної порожнини. Згодом встановили остаточний діагноз – рак кишечнику, – пригадує пан Віталій. – Після лікування кішка прожила менше року. Попри дороге лікування за життя тварини боролися до останнього...
Валерія Чорней
1-11-2013, 12:35
Коментарів 0 Переглядів 2 606

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.