Поповнити рахунок мобільного телефону, сплатити за електроенергію, газ, придбати квиток на потяг чи книжку в Інтернет-магазині можна через Інтернет або мобільний телефон.
У наш час, коли комп’ютер є в кожній хаті, уже мало що залишилося не під управлінням Інтернет-технологій. Це стосується й банківських послуг. Тим, хто ненавидить навіть найменші черги, які супроводжують бажання сплатити за квартиру, здійснити операцію у відділенні банку тощо, на допомогу приходить Інтернет-банкінг.
Говорячи простою мовою, за допомогою Інтернет-банкінгу будь-який користувач послуг того чи іншого банку може керувати своїм рахунком через Інтернет із будь-якої точки світу.
Ви можете самостійно здійснювати більшість традиційних банківських операцій 24 години на добу сім днів на тиждень, де б не знаходилися – за наявності комп’ютера, ноутбука або смартфона з підключенням до Інтернету.
Для того, щоб мати доступ до своїх рахунків, виконувати будь-які операції з ними, достатньо мати під рукою комп’ютер, доступ до Інтернету та Інтернет-браузер. Жодного додаткового клієнтського програмного забезпечення встановлювати не потрібно.
Як це зробитиКореспондент "МБ" звернулася до кількох банків у Чернівцях, щоб пояснили, як підключитися до цієї послуги.
У першому ж банку запевнили: достатньо зареєструватися на відповідному сайті. Що й зробила: реєстрація тривала три хвилини. Після внесення своїх даних прийшла смс-ка з паролем для входу. Ввела пароль – і вже перед тобою вся інформація про рахунок, здійснені операції, графік (прибуток і витрати) тощо.
Також – перелік усіх послуг. Усе просто й зрозуміло.
В іншому банку шлях до Інтернет-банкінгу виявився на 20 хвилин довшим. Завідувач відділення чемно пояснив, що спочатку слід прийти з паспортом та карткою, і працівники швидко підключать та все пояснять.
Отож чи йти до банку, чи можна зробити все самостійно – залежить від банку.
У будь-якому разі один раз пройтися до банку – невисока плата за те, щоб згодом здійснювати платежі не виходячи з дому.
Скільки це коштуєУ більшості випадків підключення Інтернет-банкінгу здійснюють безкоштовно.
Щоправда, у кількох банках є щомісячна плата за послугу, а в деяких стягується одноразова плата при підключенні до системи.
Які послуги пропонують Iнтернет-банки?Нині за допомогою Інтернет-банкінгу можна перевірити стан свого рахунку, здійснити грошовий переказ на іншу картку, заблокувати рахунок у разі втрати картки, замовити квитки на потяг чи літак, сплатити комунальні та інші послуги. Також сплатити за мобільний і стаціонарний телефони, перерахувати кошти на інший рахунок тощо.
Юлія Боднарюк
Безпека – насамперед!Питання про те, наскільки безпечно використовувати Інтернет-банкінг, одне з найбільш хвилюючих для пересічного користувача.
Проте за дотримання найпростіших правил, небезпека використання Інтернет-банкінгу – мінімальна.
Список таких заходів простий – встановити на комп’ютері антивірусне програмне забезпечення з регулярним оновленням баз даних, дотримання обережності при встановленні на комп’ютер програмного забезпечення, надійне зберігання паролів, PIN-кодів, електронних цифрових підписів у недоступних для сторонніх людей місцях.
Особливої уваги потребує "серфінг" в Інтернеті та відвідування підозрілих сайтів.
Також під час входу в Інтернет-банкінг потрібно переконатися, що адреса сайту банку – справжня (зловмисники можуть детально скопіювати дизайн справжнього сайту банку, підмінивши в адресі 1-2 літери, і ви, не підозрюючи про це, самі повідомите їм свої дані).
Крім того, не рекомендують використання систем Інтернет-банкінгу зі службового комп’ютера або з Інтернет-кафе.
Проте, якщо на депозитних рахунках у банку у вас зберігається величезна сума грошей і ви не плануєте частого здійснення операцій за такими рахунками, підключати їх до системи Інтернет-банкінгу не варто. Хоча б тому, що таких клієнтів у відділеннях банків знають не тільки за паспортом та підписом, але зазвичай і візуально.
20-10-2013, 13:04
0
1 880