RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Публікації » Боротьба за колишній обком

Боротьба за колишній обком

Сесія облради передала корпус №14 Чернівецького національного університету, що на вулиці Кафедральній, 2, на баланс комунальної фірми "Інватранс". Раніше корпус перебував на утриманні облради. До того ж для ЧНУ значно підвищили орендну плату за приміщення. Це й викликало обурення вченої ради вузу, яка звернулася до облради з проханням переглянути ці рішення.

У корпусі №14 навчається більше трьох тисяч студентів факультету історії, політології та міжнародних відносин та економічного факультету ЧНУ.

В університеті кажуть, що за весь час, відколи корпус перебуває на балансі обласної ради, за кошти держави його ремонтували лише раз, а орендну плату університет сплачує постійно.

"Гроші за оренду
спла­чуємо,
а корпус ре­монтуємо самотужки"


– Ми не задоволені тим, що корпус університету передають на утримання комунальної фірми, а ми зобов’язані платити понад удвічі вищу орендну плату за приміщення, – розповів ректор ЧНУ імені Ю. Федьковича Степан МЕЛЬНИЧУК. – Таке рішення підриває автономію університету та суперечить принципам верховенства права. Згідно зі змінами до договору оренди, передбачено підвищити орендну плату у два з половиною раза (із 337 тисяч до 821 тисячі гривень) і перераховувати ці кошти не обласному бюджету, а фірмі "Інватранс" без жодних зобов’язань останньої перед університетом.

У ЧНУ вирішили звернутися до обласної ради з питанням про передачу корпусу в оперативне управління університету з умовою здійснення капітального ремонту та утримування будівлі як архітектурної пам’ятки міста.

– Ми завжди справно сплачували орендну плату, але для корпусу мало що робили, – зауважив Степан Мельничук. – Останнє, що зробили, – відремонтували фасад корпусу до 600-річчя міста. Тому нині ми закликатимемо передати корпус в оперативне управління університету. Ми самі стежитимемо за збереженням будівлі як архітектурної пам’ятки.

– За останні 22 роки обласна рада лише раз робила ремонт корпусу ЧНУ, – зауважив декан факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ імені
Ю. Федьковича Олександр ДОБРЖАНСЬКИЙ. – Щороку університет за власні гроші робить косметичні ремонти в аудиторіях та коридорах корпусу. Кілька разів уже доводилося латати дах, який протікав, також за власні гроші. Скажімо, кошти, які ми витрачаємо на орендну плату, могли би витратити на заміну вікон, які обов’язково треба виготовляти з дерева, щоб не зіпсувати будівлю як архітектурну пам’ятку, та багато інших потреб.

Проти ніхто з депу­татів не проголосував

– Засновник обласного комунального підприємства "Інватранс" – Чернівецька обласна рада. Власник його майна – територіальні громади сіл, селищ, міст Чернівецької області. Це комунальне підприємство підпорядковане, підзвітне та підконт­рольне обласній раді, – повідомили в прес-центрі обласної ради. – Тому переданий об’єкт нерухомого майна залишається у спільній власності територіальних громад. Зазнала змін лише форма обліку цього майна. За прийняття рішення передати приміщення на вулиці Кафедральній в управління "Інватрансу" в поіменному режимі проголосувало 56 депутатів, проти – 0, не голосував 21 депутат.

В обласній раді також повідомили, що комунальна фірма "Інватранс" не має жодного стосунку до підвищення орендної плати за користування будівлею на вулиці Кафедральній.

– Чинні зміни до договору оренди ЧНУ імені Ю. Федьковича нерухомого майна на вулиці Кафедральній внесено за згодою сторін, їх ухвалили раніше, ніж рішення Чернівецької обласної ради про передачу корпусу університету на баланс комунальної фірми, – зауважили в прес-службі облради. – Тому підприємство "Інватранс" не має до нього жодного стосунку і не може впливати на умови чинного договору оренди та на узгоджений сторонами розмір орендної плати.
Марина КОРПАН
9-09-2013, 16:26
Коментарів 0 Переглядів 5 950

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.