RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Публікації » «З якою повагою там ставляться до хворих!»

«З якою повагою там ставляться до хворих!»


Ультрасучасне обладнання, кваліфіковані спеціалісти, високий рівень обслуговування, точні результати аналізів, більша гарантія одужання… Саме це приваблює наших краян у закордонних клініках.

Найчастіше буковинці їдуть на обстеження та лікування до Ізраїлю, Німеччини, Туреччини. Хоча зізнаються, що вартість послуг там – не з низьких.

"Лікарі детально пояснюють,
що робитимуть"


Чернівчанка Галина Гордаш тричі їздила до Ізраїлю на обстеження та лікування. "У мене була складна форма мерехтливої аритмії (154 удари на хвилину) і хвора щитовидна залоза. Постійно ходила лікарями. Мені казали, що із цим можна жити. А як жити? Я задихалася й уже навіть не могла ходити, – говорить Галина Федорівна. – Тоді мій син Віктор вирішив відправити мене на обстеження до ізраїльської клініки, заздалегідь домовившись про все".

– Мене зустріли машиною в аеропорту Тель-Авіва й повезли в клініку, – пригадує жінка. – Жодних черг там я не побачила. Мені одразу ж зробили знімок щитовидки, взяли аналіз крові з вени. З отриманими результатами повели до професора. Це виявилася жінка, яка добре розмовляла російською мовою. Вона подивилася на результати аналізів і сказала, що проблеми із щитовидкою є, але оперувати не потрібно. Запитала, що мене хвилює. Уважно вислухавши, сказала прилягти. Коли слухала рукою пульс, порадила медсестрі відвести мене в кардіологію. Там мені зробили ехокардіограму, знову взяли кров на аналізи. Після цього повели на прийом до професора-кардіо­лога. Він розмовляв на ідиш, але в мене був перекладач.
Професор запитав, які препарати я приймала вдома. "Ні вашим лікам, ні вашим аналізам я не вірю, – зізнався. – У вас перед­інфарктний стан – серце працює в подвійному режимі. Спробуємо зупинити його ритм елекрошоком і шунтуванням. Але спочатку трохи підлікуємо вас". Професор виписав мені ліки, і я поїхала додому.

Через місяць Галина Федорівна знову полетіла в ізраїльську клініку. "Я пройшла повторне обстеження. Навчена нашими лікарнями, запитала в медсестри, що потрібно принести із собою. Вона здивовано подивилася на мене: "Ви в яку країну приїхали? Вам усе дадуть". Мені дали одноразові тапочки, сорочку, рушники. Ліжко було застелене білосніжною білизною. Ввечері принесли їжу на підносі – ще троє людей могло наїстися. Страви були ніби з ресторану. Мені зробили шунтування через вену – було боляче. Зате елекрошок не чула, бо проводили його під наркозом, – зізналася пані Галина. – Після цих процедур я одразу ж відчула полегшення. Та коли приїхала додому, знову стало зле. Довелося летіти втретє. Мені виписали ліки, які вживаю щодня. Почуваюся набагато краще. Вже не задихаюся й серце не так швидко б’ється".

– У клініці я побачила найсучасніше обладнання, – запевнила Галина Гордаш. – Яка там стерильна чистота – не можу розповісти. Жодного порівняння з нашими лікарнями. Коли заходиш до клініки, стає легше від самої обстановки й ставлення медперсоналу. Лікарі детально пояснюють, що робитимуть, як ти почуватимешся під час процедур. А з якою повагою там ставляться до хворих! Такого поняття, як хабар, там взагалі немає. Хотіла дати професорові 100 доларів, але син переконав, що цього робити не варто. Виявилося, що він отримує щомісяця десять тисяч доларів. Що йому мої 100! У клініці я бачила дуже багато чернівчан та буковинців. Йдемо з перекладачем, а він показує: "Оця жінка із Чернівців. І цей чоловік із вашого міста. І ці люди з Буковини…" Скільки коштує моє обстеження, не знаю, бо за все платив син – зробив мені подарунок до дня народження. Але одна жінка, якій мали видаляти пухлину, зізналася, що за операцію беруть 33 тисячі євро. Звичайно, заплатити таку суму може не кожен. Тож хочеться побажати нашій владі, щоб піклувалася про здоров’я наших людей, як це роблять в Ізраїлі.

У клініці в Анталії безкоштовно надали перекладача


Наталія Ротар із Хотинщини їздила обстежуватися до Туреччини. "Я поїхала відпочивати до Анталії й одночасно вирішила обстежитися в місцевій клініці, – розповіла жінка. – Направлення від наших лікарів не потрібно було. Мене запитали, скільки мені років. Виявилося, що там є окремі огляди для жінок та чоловіків до і після 40 років. Мені надали безкоштовні послуги перекладача. За один день я пройшла повне обстеження і отримала всі результати на руки. Базове обстеження складається з двох консультацій лікаря, ультразвукового дослідження внутрішніх органів, флюорографії, електрокардіо­грами, лабораторних аналізів, перевірки роботи нирок. За все я заплатила 400 доларів. Результати показали, що в мене є певні проблеми зі здоров’ям. Поїду лікуватися до цієї клініки. Вже заповнила анкету на їхньому сайті. Чекаю виклику".
Чернівчанка Ірина їздила оздоровлюватися до Чехії на курорт Карлові Вари. "Путівку придбала через туристичне агентство, – розповіла жінка. – На цьому курорті лікують хвороби органів травлення і руху, хронічну втому. Оскільки я працюю на відповідальній роботі, то дуже стомлююся. Лікар складає індивідуальний графік лікування для кожного пацієнта, визначає кількість води і номер джерела. Програма доповнюється дієтичним харчуванням, водними і грязьовими процедурами. Ставлення персоналу – просто клас. Постійно підходять, запитують, чи потрібно щось. Дуже добре оздоровилася".
Надія БУДНА

Вартість обстеження
в закордонних клініках

 Австрія – 800 євро;
 Індія – 60-180 доларів;
 Ізраїль – 2000 доларів;
 Туреччина – 400-1350 доларів;
 Швейцарія – 3750 євро;
 Німеччина – 980-1800 євро;
 Сінгапур – 1100 доларів.
27-08-2013, 14:58
Коментарів 0 Переглядів 2 686

Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.