Спека на Буковині б’є рекорди. Люди частіше хворіють, а рослини засихають. До кінця тижня прогнозують найвище цього літа підвищення температури – до 38 градусів.
Вже у п’ятницю стовпчики термометрів в області показуватимуть до 35 градусів вище нуля. Проте й до 30-градусної температури у нас ніхто не готовий.
– Вчора приїхав із Затоки. Там температура повітря вдень сягає 25 градусів тепла, а в нас тут дуже спекотно, – розповів чернівчани Антон КНЯЗЄВ. – Не сподівався на таке.
– Цього року так спекотно ще не було, – каже чернівчанка Марія ПАЛЯНИЦЯ. – Добре, що я у декретній відпустці. Тому більше часу проводжу у квартирі. Іноді можу прогулятися з дитиною в парку. Але то лише ввечері.
– Купила собі пульверизатор, в який наливаю холодної води, – розповіла чернівчанка Анна. – Коли ходжу містом, то бризкаю на себе воду. Стає легше.
У місті від спеки люди рятуються по-різному. Хто не працює, більше часу проводить біля нечисленних фонтанів та на пляжі. А перед кіосками із холодною водою та квасом – черги.
Лікарі "швидкої"
не встигають
на всі викликиРекордна спека додала роботи лікарям швидкої допомоги. За останні три дні викликів побільшало у кілька разів. Лікарі не встигають виїжджати за всіма дзвінками, бо не вистачає персоналу і машин швидкої допомоги.
– За такої температури викликів багато, а бригад та машин мало, – розповів старший лікар обласного центру екстреної медичної допомоги Дмитро СИДОРЯК. – Ми не встигаємо виїжджати до всіх хворих. Лікарі працюють понад норму і без відпочинку.
За словами старшого лікаря, в період нинішньої спеки страждають від недуг усі.
– У спеку хворіють не лише сердечники, – зауважив Д. Сидоряк. – Усі люди, які мають проблеми зі здоров’ям, потребують лікарської допомоги. А теплові удари трапляються й у здорових.
"Хорошому врожаю овочів сприяє нині лише роса"
Високі температури можуть знизити урожай городніх культур.
– Якщо температура вища 28 градусів, то абсолютно всі овочеві культури зупиняються в рості і розвитку, – розповів фермер Василь СОЛОМКО. – Скажімо, для росту капусти чи салату потрібно багато вологи. А з грунту ці культури вологу не приймають. Зазнає шкоди і врожай пізніх сортів картоплі. Без достатньої кількості вологи кукурудза матиме пустозерні качани.
Щоб хоч якось врятувати врожай, фермер радить поливати овочі.
– Поливати городину варто у нічні години, – зауважив В. Соломко. – Зараз від повного всихання рослини рятує лише роса.
У вихідні – короткочасний дощ лише в горахДо кінця тижня на Буковині переважатиме суха та тепла погода.
– Дощі в області матимуть локальний характер, – розповіла начальник Чернівецького обласного гідрометеоцентру Тетяна НЕГАДАЙЛОВА. – 10 та 11 серпня пройдуть короткочасні дощі, але лише в Карпатах.
За прогнозами синоптиків, температура повітря зашкалюватиме вище 30 градусів тепла, а місцями сягатиме і 35 вище нуля.
– 8-9 серпня – без опадів, температура повітря вночі становитиме 13-18 градусів тепла, а вдень – 30-35, – повідомили у гідрометцентрі. – 10 серпня спекотна погода утримається, а 11 серпня температура знизиться до 28 градусів тепла.
Марина КОРПАН
Як поводитися за спеки вода для вживання повинна містити мінеральні солі та мікроелементи;
дотримуватися овочевої дієти;
пити більше рідини (крім газованої солодкої води);
не вживати алкоголю.
У приміщеннях: застосовувати сонцезахисні пристрої на вікнах;
використовувати тоноване скло на вікнах, кондиціонери;
застосовувати повітряні завіси на входах у будинки;
скоротити робочий день, змінити початок та закінчення робочого дня;
застосовувати звичайні електричні вентилятори.
На відкритому повітрі: одягати головні убори та сонцезахисні окуляри, робити перерви, приймати душ;
забезпечувати працівників питною водою.
13-08-2013, 14:17
0
2 534