RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

У відпустку – робити ремонти

Матеріали під час ремонту житла використовуйте чітко за технологією і не економте на фарбі, клеї та іншому.

У будівельних магазинах нині справжній бум: скуповують шпаклівки, фарби, шпалери, плитку. Літо для більшості буковинців – час ремонтів.

Цементні розчини
не змішуйте
з мийними засобами


Як вберегтися від різних помилок під час ремонту, розповів менеджер фірми будівельних матеріалів Юліан Коблюк.

Знищуємо грибок. Дуже часто під час ремонту виявляють, що стіни вкрилися грибком і "цвітуть" різним кольором. Основна причина виникнення грибку – відсутність вентиляції або її неправильне облаштування, а також неутеплені стіни.
Замалювати грибок не вдасться. Оптимальний варіант знищення грибку – повністю збити штукатурку до основи. Цеглу обробити протигрибковими грунтами і заново штукатурити. Але якщо немає вентиляції, утеплення, грибок може далі розвиватися.

Протигрибкових препаратів достатньо. Їхня ціна коливається від 15 гривень за літр до 100 гривень за півлітра. Ціна залежить від виробника – українські препарати дешевші. Найдорожчий препарат – німецького виробництва. За його допомогою можна вбити грибок, навіть не оббиваючи стіну до штукатурки. Препарат повністю роз’їдає грибок, його не потрібно механічно знімати. Орієнтовно півлітра такої суміші вистачить на п’ять квадратних метрів.

Правильно підбираємо матеріали. Часта помилка під час ремонту – неправильний підбір матеріалів. Наприклад, якщо у приміщенні висока вологість, не рекомендують шпаклювати стіни гіпсовими сумішами. У такому разі потрібно використовувати цементні або вапняно-цементні шпаклівки, на які волога не впливає.

Не варто у приміщеннях використовувати фасадні фарби. Вони розраховані для зовнішнього середовища, зокрема опадів, впливу сонячних променів тощо. Таких навантажень у приміщенні немає, тому це невиправдані витрати.

Дотримуємося технології. Проблеми під час ремонту виникають не тому, що матеріали неякісні. У 95 відсотках випадків на це впливає неправильне використання матеріалів та недотримання технології. Наприклад, якщо міцна основа, майстри не використовують грунтозміцнювальну суміш глибокого проникнення й одразу наносять на штукатрку шпаклівку. Але якщо немає грунтовки, яка зменшує абсорбуючі здатності поверхні, шпаклівка починає віддавати вологу штукатурці, при цьому втрачається міцність. До вибору грунтовок потрібно підходити індивідуально. Бажано використовувати грунтовки, рекомендовані технологічною картою виробника матеріалів. Також вибір залежить від потреб, бо грунтовки є укріплювальні, гідроізолюючі, контактні.

Багато майстрів цементні розчини змішує із кухонними мийними засобами, щоб отримати в’язкість. Але це негативно впливає на якість цього розчину, бо підвищується його лужність, марочна міцність цементу знижується. Потрібно використовувати спеціальні пластифікатори, які дозволяють рівномірно розповсюдитися цементу і наповнювачу. Пластифікатори коштують майже так само, які і мийні засоби. Наприклад, найдешевший коштує гривню, його розводять на мішок цементу.

Вітчизняне чи іноземне? Можна обирати матеріали і вітчизняного, й іноземного виробництва. Звичайно, імпортні матеріали дорожчі, але, відповідно, і якісніші. Українські матеріали мають менший термін використання.

У ванній – обов’язкова гідроізоляція. Під час ремонту ванної кімнати, туалетів часто не облаштовують гідроізоляцію підлоги. Коли ж виникають проблеми із сантехнікою, протікає вода, то проблеми маєте і ви, і сусіди. Можна цього уникнути, влаштувавши еластичну або жорстку гідроізоляцію.

Змішувати фарби професійно чи економити? Можна змішувати фарби самостійно. Але препарати, які продають, не є світлостійкими. Тобто якщо на них потрапляє сонце, вони швидко втрачають свій колір.

Інша проблема – вгадати із кількістю фарби. Наприклад, потрібно пофарбувати 100 квадратних метрів. Людина самостійно порахувала, скільки необхідно фарби, розмішала колір, а потім не вистачило на фарбування двох квадратних метрів. Практика свідчить, що підібрати однаковий тон на малу кількість фарби неможливо. Тому доводиться брати більшу кількість фарби і перемальовувати.

Через це краще користуватися послугами колірувальної студії, обираючи у каталозі конкретний номер кольору. Спочатку можна замовити 20 літрів фарби, а потім дозамовити літр, і стовідсотково потраплятиме у тон кольору.
Людмила ОСАДЧУК

Для інтер’єру

Дизайнер створить інтер’єр
і проконтролює майстрів


Оригінальний дизайн приміщення допоможе облаштувати дизайнер. Нині в Чернівцях ця послуга поширена і популярна. Орієнтовна вартість роботи дизайнера – від 8 до 35 доларів за квадратний метр. Ціна залежить від рівня і компетентності дизайнера та пакету запропонованих документів.

– У роботі дизайнера поєднується багато речей, – каже дизайнер Роман МОСКАЛЕНКО. – Це не просто розташування меблів, а цілий комплекс заходів. Професійний дизайнер повинен здійснити заміри, визначити, чи можна за потреби переносити стінні перегородки, розрахувати гардеробну, санвузол, розмір проходів, меблів, їхню висоту, глибину і навіть врахувати, у який бік відчиняються дверцята меблів. Лише після обговорення цих технічних моментів можна братися до розроблення проектів інтер’єру. За стилістикою поєднувати можна практично все. Але такі речі потрібно вміти робити на професійному рівні, адже саме це часто і псує інтер’єр, коли наліплюють всього і багато.

Потрібно врахувати поєднання кольорів, який колір на що впливає. Наприклад, фіолетовий і червоний кольори заряджають. Але якщо перебувати під їхнім впливом тривалий час, вони можуть мати зворотну дію, створюючи візуальний тиск.
Дизайнер не просто розробляє картинку із запропонованим інтер’єром, а співпрацює під час ремонту з майстрами і веде авторський нагляд. Адже якщо проект зроблено професійно, відхилення без узгодження з дизайнером недопустимі.
Нині замовлення дизайнера – це не розкіш, а навіть економія. Завдяки цьому можна уникнути багатьох помилок, не потрібно спочатку будувати, а потім руйнувати і знову будувати. Адже під час розробки дизайн-проекту всі технічні і декоративні нюанси ви коригуєте та погоджуйте на комп’ютері. Чітко знаєте, що хочете, як це зробити та скільки матеріалів необхідно.

Правильний вибір
Майстер – за рекомендаціями

Микола Гушуляк,
директор будівельної фірми:

Обираючи майстра для ремонту, раджу насамперед орієнтуватися на рекомендації й відгуки знайомих. Якщо є можливість, подивіться у знайомих, як майстер зробив ремонт. Фраза майстра: "Що привезете, з тим і працюватиму", – повинна вас насторожити. Майстер має чітко пояснити, що і як робитиме, якими матеріалами, зорієнтувати за термінами та порадити найкращі варіанти".

Ціна ремонту

Назва послуги Ціна (грн/м2)

Стіни:
здирання набілів від 12;
штукатурення стін від 35;
грунтування стін від 6;
шпаклювання стін від 45;
поклеювання шпалер на стіни від 18;
оздоблення стін пластиковою
вагонкою або МДФ від 46;
оздоблення стін
дерев’яною вагонкою від 63;
облицювання стін
керамічною плиткою від 80.

Стеля:
грунтування від 7;
шпаклювання від 55;
фарбування від 18;
монтаж підвісної стелі від 35;
монтаж гіпсокартонної стелі
простої форми від 40;
монтаж гіпсокартонної стелі
та її елементів складної форми від 95.

Підлога:
влаштування цементної
стяжки вручну від 40;
настилання дощатої підлоги від 75;
викладання ламінату від 30;
викладання лінолеуму від 15;
викладання ковроліну від 23;
викладання керамічної плитки від 70.

Монтаж та реконструкція
відкосів від 40-45 (за метр погонний).
Косметичний ремонт від 23.

Після ремонту
На будівельному смітті можна заробити

Ремонт – це обов’язково чимало будівельного сміття. Щоб вас не оштрафували за забруднення території, його необхідно вивезти.

Вивезти сміття пропонують у ЖРЕПах. Замовлення трактора обійдеться у суму від 300 до 450 гривень. Вивезення сміття пропонують і приватні фірми.

"Вивезти сміття самоскидом можна за 420 гривень, "Газеллю" – за 230 гривень, – розповідають в одній із приватних фірм. – У суму входить сплата за сміттєзвалище. На завантаженні машина стоїть півтори години. Якщо сміття самостійно завантажують на місці, а водій розвантажує на смітнику, за це додатково потрібно сплатити 60 гривень".

Будівельне сміття можна вивезти самостійно. Із комунальним підприємством "Спецкомунтранс" потрібно укласти договір і отримати талон для вивезення сміття на сміттєзвалище. За кубічний метр сміття потрібно заплатити 8,01 гривні. Є фірми, які приймають будівельне сміття. Його використовують як основу під будмайданчики.
5-07-2013, 13:46
Коментарів 0 Переглядів 3 664

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.