RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Варварство якесь»
«Варварство якесь»

За згодою чиновників на проспекті Незалежності зрізали дві плакучі верби. Обурені мешканці збирають підписи на захист інших дерев.

На проспекті Незалежності біля зупинки "Мікрорайон" видніються два великі пні, порізані колоди, гілки… Ще два дні тому тут росли дві плакучі верби, у затінку яких люди ховалися від спеки. Пасажири на зупинці здивовано дивляться на купи зрізаного гілля, голосно висловлюють обурення. "Вміють тільки рубати, а нічого не саджають, – каже Ірина. – Скоро в місті дерев взагалі не залишиться. А ці верби були ще в ідеальному стані".

– Я живу на проспекті з 1971 року. Ці всі дерева садив мій чоловік із покійним сусідом, – запевняє Зінаїда Леонтіївна. – Ось він пішов. Не може на це дивитися, йому стає зле.

– На проспекті – великий рух транспорту. А ці верби закривали будинки від шкідливих викидів. До того ж порушили ряд зелених насаджень вздовж проспекту, – пояснює Артем Олександрович. – Зрубуючи дерева, чиновники погіршують у місті екологію. А це дуже погано для здоров’я мешканців, особливо дітей. Треба підніматися. Я готовий підписати будь-яке звернення.

"Ми станемо на захист дерев"

Повз зрубані верби йде хлопець, здивовано зупиняється: "Я просто шокований… Куди поділися верби? – запитує в перехожих. – Це просто якесь варварство. Я живу на проспекті багато років, звик до цих дерев. Вони були такі гарні. Що хочуть, те й роблять. Куди дивиться секретар міськради Михайлішин? Хтось же повинен за це відповісти". "Напевно, ці верби заважали магазину, який тут відкрили нещодавно, – закривали вітрину з вулиці, – висловлює свій здогад мешканка проспекту Зоя Замойська. – Люди кажуть, що на цьому місці хочуть щось будувати, тому зрізали верби. Може, усі дерева знесуть на проспекті, щоб не заважати власникам магазинів. Прикро, що до нашої думки ніхто не прислухається".

– У середу до мене прибігла моя знайома Ольга Іванівна. Кричить із порога: "Надіє, там ріжуть верби! Бери фотоапарат і біжи туди". Та доки я прийшла, там вже нікого не було, тільки валялися на землі зрізані дерева. Їх швидко порубали на колоди й одразу ж вивезли, – розповідає жителька проспекту Надія Щербата. – Зібралося багато людей. Дехто ледь не плакав. У мене від хвилювання підвищився тиск. Ще в однієї жінки розболілося серце. Мешканці найближчого будинку почали телефонувати до департаменту житлово-комунального господарства. Там їм сказали, що дерева були аварійні та засохлі. А де ви бачите цю аварійність? Пні живі, гілки зелені… Ось дві зовсім сухі сосни, а їх чомусь не зрубали. Я стану на зупинці й збиратиму підписи на захист інших дерев на проспекті.

Надія Щербата провела нас по Проспекту, показала десятки сухих аварійних дерев. "Чому ці не зносять, а взялися за здорові верби? – не може заспокоїтися жінка. – Вони вже зазеленіли, їх не можна було рубати. Це ніби живу людину різати".

"Потрібне звернення мешканців"

– Комунальники запевняють, що верби вирубали законно, бо вони були аварійними. "Рішення про знесення цих двох дерев на проспекті Незалежності ухвалювала комісія, до якої входили екологи й працівники тресту зеленого господарства, – пояснила заступник начальника виробничо-технічого відділу комунального обслуговування та благоустрою департаменту ЖКГ Лариса Присяжнюк. – Є таке поняття, як вікова межа дерев. А цим вербам уже понад 40 років, тому їх треба було зрубати, щоб не трапилося, як в Одесі. Дерева росли близько до зупинки, могли впасти на людей, навіть вбити когось.

"Хтось із мешканців або власників магазинів звертався до вас щодо знесення саме цих дерев?" – запитую. "Ні, звернення не було, – заперечує Лариса Петрівна. – Ми взагалі плануємо омолодити весь проспект Незалежності, бо дерева там дуже старі. Замість знесених посадимо нові: катальпи й платани".

– Люди обурюються, що в місті тільки зрубують дерева, а взамін нічого не саджають.

– Це неправда, ми саджаємо. Для цього навіть виділяють кошти з міського бюджету.

– Можете сказати, де цього року посадили нові саджанці?

– Я не готова одразу відповідати на це запитання, треба підняти документи, – розгублюється пані Лариса.

– Наші екологи справді брали участь у комісії й дали дозвіл на знесення верб, – підтвердила головний спеціаліст обласної екологічної інспекції Ілона Францішкова. – Напевно, ці дерева були аварійними.

– Ми отримали ордер на знесення двох верб і просто виконали свою роботу, – пояснила інженер з озеленення міського тресту зеленого господарства Алла Хомутовська. – Рішення про знесення дерев ухвалює департамент житлово-комунального господарства, який збирає комісію з фахівців. Але просто так обстеження не роблять, потрібне звернення мешканців. Чи було звернення щодо верб – не знаю. Їх розглядають у департаменті ЖКГ. Жодне дерево в місті не можна знести без дозволу комісії й департаменту, хіба що на приватній території. Може, щось посадимо на цьому місці восени. Щоб верба виросла такою, як на проспекті, потрібно 25-30 років. 
Надія БУДНА
10-06-2013, 17:04
Коментарів 0 Переглядів 2 420

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.