На останній сесії Чернівецької міськради розглядали питання про те, щоб віддати в оренду шматок дороги біля будинку №7 на вулиці Шиллера. Літній павільйон кафе, яке мало орендувати цю ділянку, повністю перекрив би рух транспорту.
Намагаючись поставити питання на голосування, секретар міськради Віталій Михайлішин наголошував на "навантаженні", яке лягає на власника кафе. Йшлося про сплату 60 тисяч гривень, які мали б піти на користь міста. Чимало депутатів виступило проти, адже це могло б створити прецедент надання в оренду проїжджої частини дороги. Водночас "за" проголосувало понад 20 депутатів.
Ні в ДАI, ні в інших службах тепер це не погоджують– Згідно із Законом України "Про дорожній рух", організація дорожнього руху на території міста належить до компетенції районних та міських рад, – розповідає інспектор дорожнього нагляду управління ДАІ УМВС в області Андрій БОБИР. – Вони є керуючими органами, які ухвалюють рішення про встановлення того чи іншого об’єкта, розробляють схему дорожнього руху з відповідними дорожніми знаками, турнікетами та розміткою. Потім віддають цей проект в управління ДАІ.
Чи перекривали колись дорогу через встановлення літнього майданчика у Чернівцях, Андрій Бобир не пригадує.
– Є тимчасові обмеження на провулку Ентузіастів, – каже інспектор. – Ми виставляємо там екіпаж. Але це тільки на період проведення ярмарку. Щоб стаціонарні споруди були на дорозі, не пригадаю.
В управлінні Держтехногенбезпеки теж кажуть, що встановлення майданчика з ними погоджувати не зобов’язані.
– У зв’язку зі змінами до законодавства під час встановлення чи будівництва об’єкта з нами його не погоджують, – розповідає старший інспектор відділу дізнання та ліцензування управління Держтехногенбезпеки в області Анатолій ПІСТРЮГА. – Нині ми не здійснюємо експертизи проектної документації. Раніше перш ніж щось облаштувати, людина приходила до нас із проектною документацією і ми дивилися, чи відповідає вона певним нормам. Зараз процедуру отримання дозволів і висновків спростили. Звичайно, якщо після встановлення того чи іншого об’єкта знаходять порушення, то вживають заходи. Але ж є ще відповідний закон, який забороняє нам перевіряти малих підприємців.
Щодо конкретного випадку, то, на мою думку, має бути можливість для проїзду пожежної машини, швидкої допомоги, газової служби та іншої спецтехніки.
Людей взагалі ніхто не запитувавМешканці кількох прилеглих будинків таку перспективу сприйняли негативно.
– Усі жителі проти встановлення майданчика, – каже мешканець будинку №7 на вулиці Шиллера Микола ШВАБ. – Людей до відома ніхто не ставив. Говорив із мешканцями третього та дев’ятого будинків – усі проти. Зараз ми написали звернення до депутатів, під яким підписалися мешканці наших будинків. У наших будинках проживає приблизно 50 людей. Нас не влаштовує те, що перекриють дорогу. Під тим майданчиком будуть скупчення машин, музика, шум. У нашому будинку мешкають і люди похилого віку. Я, наприклад, працюю лікарем, тому мені інколи доводиться працювати в нічні зміни. Коли приходжу додому, хочу спокійно відпочити. До того ж ми проти перекриття проїзду вулицею, бо інколи потрібно щось до будинку підвезти або, не дай Боже, машини "швидкої" чи пожежної щоб під’їхали.
– Під час обговорення на сесії дійшли висновку, що закривати вулицю недоцільно, це викличе скарги мешканців, – розповідає головний архітектор міста Сергій ГОМОНОВИЧ. – Хоча на момент розгляду заяви звернень мешканців і скарг не було. Обговорювали і те, що підприємець за власні гроші замінить мощення біля театру. Але депутати на це не пішли. Підприємцеві відмовили і до цього питання нині не повертаємося.
Як зазначив Сергій Гомонович, на наступній сесії до цього питання депутати вже не повертатимуться.
Михайло Салітра
Довідка
Вулиця Шиллера з’єднує Театральну площу з вулицею Лесі Українки.
На вулиці – під’їзди до музично-драматичного театру імені О. Кобилянської, палацу "Академічний" та обласної школи-інтернату для дітей із вадами слуху.
12-04-2013, 17:05
0
2 481