RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Афера чи розборки?

Опозиційний нардеп Геннадій Москаль, відомий своїми гучними заявами, стверджує, що на Буковині розікрали десятки мільйонів гривень із використанням підставних фірм. За його словами, чимало тендерів, які проводило управління капітального будівництва Чернівецької ОДА, вигравали численні фірми-одноденки, які дотичні до керівника управління Валерія Карвацького.

Сам чиновник не приховує, що тендери вигравали його родичі, але стверджує, що все це робилося законно.
Правоохоронні органи розпочали перевірку об’єктів.

"Привиди будують чи хто?"

Нардеп Геннадій Москаль звинуватив Валерія Карвацького в розкраданні бюджетних коштів. Він скерував депутатські звернення до Генпрокурора України, міністра внутрішніх справ та керівника фінансової інспекції із приводу фактів зловживань із бюджетними коштами в області.

– Мені стало відомо, що впродовж двох останніх років на території області діє злочинна схема з розкрадання бюджетних коштів із використанням підставних фірм, – каже Геннадій Москаль. – Ідеолог цього – Валерій Карвацький, який до злочинної схеми задіяв десяток підприємств, з якими були укладені договори підряду або субпідряду на виконання ремонтно-будівельних робіт в області.

На запит Москаля фінансова інспекція повідомила, що на території одного з підприємств – "Трейдербуд" – планували здійснити ревізію фінансово-господарської діяльності. Однак інспекція цю операцію не провела, бо… не знайшла цю фірму.

"Встановлено відсутність товариства та його працівників за адресою, зазначеною в ухвалі суду", – йдеться у відповіді фінінспекції Москалю, яку він оприлюднив у ЗМІ.

– Як таке може бути? – дивується Геннадій Москаль. – Привиди будують чи хто? На кого списували бюджетні кошти? Очевидно, що гроші списали на підставні фірми, за адресами яких навіть вивіски не повісили! Вони почувалися безкарно, тому так діяли. Карвацький оформлював ці фірми на сестер, братів, кумів та інших родичів. Який піп, така і парафія. Хто підбирав пана Карвацького? Обласна держадміністрація! Це велика дурниця, що обласна рада дала дозвіл у міжсесійний період розподіляти гроші спільним розпорядженням голови ОДА й тодішнього в. о. голови облради пана Маніліча. Тобто вони вдвох сіли й розписували все, як хотіли. Депутатський корпус був усунений від того, чим мав би займатися.

"До будівельників претензій
ми не маємо"


А ось на об’єктах, де згідно з тендерами проводили роботи ці фірми, задоволені працею підприємств. Скажімо, у Вижницькій центральній районній лікарні, де торік улітку фірма "Автотрансмаркет" робила капітальний ремонт кількох корпусів, на старанність працівників не скаржаться.

– Частину того, що планували, вони зробили, – каже "МБ" головний лікар Тарас ЛУЧИК. – Відремонтували фасади головного корпусу й терапевтичного відділення з утепленням. Замінили всі вікна й двері. Усередині їх не замінювали, бо не вистачило би грошей на такі роботи. Приймальне відділення, батареї відремонтували. Вони мали здійснювати ще якісь роботи, але, наскільки я зрозумів, на це коштів не вистачило. Але до будівельників претензій ми не маємо.

– Керівники фірми постійно приїжджали. Але я найбільше контактував із виконробом – він у мене сидів днями й ночами. Вище керівництво приїжджало раз на тиждень. А керував усім процесом сам Карвацький, – додав головний лікар.

Наразі не відомо, чи діє взагалі нині підприємство "Автотрансмаркет". Щоб поспілкуватися з його працівниками чи керівництвом, кореспондент "МБ" вирушив за адресою, яку ми з’ясували з відкритих джерел, – місто Чернівці, вулиця Прутська, 18Б.

Грунтова дорога, уся в болоті, веде до відкритої червоної брами з вивіскою, на якій зазначено вищезгадану адресу. У подвір’ї біля ще одних воріт стоять двоє чоловіків, яким приблизно до 50 років. Один із них ремонтує деталь автоматизованих воріт.

"Керівництва немає. І взагалі нікого із працівників тут немає", – каже чоловік і йде до одного із приміщень на території. Інший чоловік продовжує ремонтувати ворота.

"Ви тут працюєте?" – запитую. "Ні, я просто прийшов закрутити цю штуку", – пояснює він. "А що тут за фірма взагалі?""Не знаю. Я взагалі тут нікого не знаю. Мене просто попросили допомогти, бо проживаю неподалік".

Жодних ознак того, що тут знаходиться будівельно-ремонтне підприємство, ми не побачили. На подвір’ї стояла вантажівка з розібраною передньою ходовою частиною. Поблизу – два ангари й ще дві вантажні машини. І жодної людини.

"Нині перевіряють
всі фірми,
які там замішані"


На повідомлення Геннадія Москаля вже звернули увагу буковинські правоохоронці. Міліція розпочала перевірку, як тільки ця інформація з’явилася в ЗМІ. Про це "МБ" розповів керівник прес-служби управління МВС в області Роман МИГОРЯН: "Нині перевіряють усі документи, усі фірми, які там замішані. Це тривала робота. Оперативні напрацювання є, але їх вам ніхто наразі не надасть".
А прокуратура області цією перевіркою ще не займається.

– Геннадій Москаль звернувся до Генпрокурора. А нам ще нічого не надходило. Генеральна прокуратура ще не керує нами щодо цього питання. Якщо надійдуть якісь вказівки, виконуватимемо їх, – сказав "МБ" прес-секретар прокуратури області Олександр ЛЕБІДЬ.
Водночас губернатор Михайло Папієв не хоче коментувати цю справу.

"Це не та інформація й не ті факти, які варто коментувати. Коментувати чутки – не прерогатива губернатора. Спробуйте підійти до Михайла Миколайовича особисто із цим запитанням у четвер під час перерви сесії обласної ради", – повідомили журналісту "МБ" у прес-службі ОДА.
Валерій Карвацький стверджує, що всі тендери на виконання робіт вигравали законним способом.

– Я готовий із вами проїхатися всіма об’єктами, де здійснювали будівельно-ремонтні роботи, – каже він. – Я покажу вам усю документацію. Ми без грошей зробили це. Ми перші, хто виконував роботи на соціальних об’єктах у борг, а ті гроші з бюджету нам ще не повернули. Я готовий із вами, з фахівцями будь-якого рівня, поїхати й подивитися на все, що було зроблено.

Водночас чиновник підтвердив, що має родинні стосунки із власниками підприємств, які виграли тендер.

– Дайте мені папери, у яких може бути написано, що я відмовляюся від усіх своїх родичів. Якщо знайдете такий папір – я відмовлюся. Моя родина побудувала не один об’єкт. І не сто. Що я можу зробити? У мене будівельна династія з діда-прадіда. І ніхто ніколи не сидів у в’язниці, ніхто не крав. Усі чесно будували, – сказав Валерій Володимирович.

Чиновник повідомив, що офіс фірми "Трейдербуд", яку державне фінансове управління не могло знайти для проведення ревізії, нині діє й знаходиться в Путилі.

– Я не знаю, чому інспекція не змогла знайти цю фірму. Я ж не начальник фінансової інспекції! – сказав він.

– Щоб ви розуміли: прийшла юридична особа, подала документи, виграла тендер, виконує роботи. Які в нас як замовника можуть ще бути претензії? – зауважив В. Карвацький.
Микола КОБИЛЮК

Думка

Iгор МЕЛЬНИЧУК,
політолог:

Така ситуація характерна для України. У нас чимало непрозорих сфер суспільного життя. Насамперед – політична й економічна непрозорість, яка є підставою для створення таких прецедентів.
Щодо фактів, які навів Геннадій Москаль, своє слово повинні висловити правоохоронні органи, які, беззаперечно, за це відповідають.
У цій ситуації вбачаю не так боротьбу з корупцією, як спробу або можливість оточення президента певним чином натиснути на наше обласне керівництво. Якщо домовляться, то, гадаю, справа так і залишиться. Якщо ж не домовляться – можливо, доведеться чекати кадрових змін в області.
Тому вважаю, що це не системний прояв боротьби з корупцією та корупційними схемами, а боротьба за сфери впливу й перерозподіл сфер бізнесу. Щоб у майбутньому уникнути такого, повинні існувати чіткі правила гри у всіх сферах суспільного життя. Хоча стверджувати, що такі випадки не повторюватимуться, не можна. Але однозначно їх стане менше.
15-03-2013, 16:53
Коментарів 0 Переглядів 2 898

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.