На Буковині середня місячна зарплата за 2012 рік становила 2329 гривень. Зарплата голови Чернівецької ОДА майже вп’ятеро вища за цей показник – 12537 гривень.
Скільки заробляють високопосадовці в ОДА, облраді та міськраді? "МБ" звернувся із запитом до цих установ. Свою зарплату погодилися оприлюднити всі можновладці.
В ОДА найвищу зарплату отримує її голова Михайло Папієв (12537 гривень), найменшу – молодий заступник голови ОДА Віталій Темерівський (8974).
В адміністрації повідомили, що впродовж року керівництво апарату премії та матеріальні допомоги для вирішення побутових питань не отримувало.
В облраді ретельно розписали, як нараховують зарплати високопосадовцям: голові Михайлові Гайнічеру та його заступнику Валентинові Манілічу.
Рішенням сесії від 16 березня 2012 року Михайлові Гайнічеру присвоїли перший ранг посадової особи місцевого самоврядування першої категорії посад.
Зарплату Михайлові Гайнічеру нараховують за такими складовими: посадовий оклад у розмірі 15 мінімальних зарплат, виходячи з розміру мінімальної зарплати 332 гривні (4980 гривень); надбавка за особливий характер роботи та інтенсивність праці – 90 відсотків від посадового окладу з урахуванням доплати за ранг (4626); надбавка за вислугу років – 40 відсотків від посадового окладу та доплати за ранг (2056); доплата за науковий ступінь кандидата технічних наук – 15 відсотків від посадового окладу (747 гривень); надбавка до посадового окладу в зв’язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці, у розмірі 15 відсотків від посадового окладу (747); надбавка за ранг (160 гривень). Загальна сума зарплати голови облради – 13316 гривень.
У міській раді найвища зарплата у заступника міського голови Василя Тимофєєва – 9270 гривень. Після сплати необхідних податків він отримує 7306.
Посадові оклади секретаря міської ради Віталія Михайлішина та заступників міського голови – 2855 гривень. За ранг секретар міської ради отримує 120 гривень, заступники міського голови – 110 гривень. Враховують складову за вислугу років: секретареві міської ради Віталію Михайлішину – 10 відсотків від посадового окладу та доплати за ранг, заступникові міського голови Олександру Паскарю – 10 відсотків, заступникові міського голови Петру Ротарю – 20 відсотків, заступнику міського голови Василю Тимофєєву – 25 відсотків. Також чиновники отримують за високі досягнення (з урахуванням рангу і вислуги) – 50 відсотків посадового окладу. Є у чиновників міської ради і преміювання, яке становить не менше 10 відсотків від посадового окладу.
Людмила ОСАДЧУК
Ще більше
Прем’єр-міністр
Микола Азаров
заробляє у 15 разів більше за середньо-статистичного українця. Його місячний оклад становить 42491 гривню (середня зарплата в Україні за минулий рік становила 2700 гривень).
КоментаріВіталій Темерівський,
заступник голови ОДА:
Мені вистачає зарплати. Вважаю, що отримую достатню суму. Мені нараховують понад вісім тисяч гривень, але після сплати всіх відрахувань на руки отримую понад п’ять тисяч гривень.
Погоджуюся, що, порівнюючи із середньою зарплатою в області, відрив несправедливий. Але ми працюємо над тим, щоб збільшувати середню зарплату в області. Вона зростає, і динаміка у нас хороша". n
Ігор Кухарчук,
громадський активіст:
Державні органи влади та місцевого самоврядування фінансують із бюджетів. Тому зарплата чиновників повинна бути відкритою для громадськості. На сайті ОДА поряд із прізвищем високопосадовця повинні бути вказані його зарплата і всі надбавки. І тоді буде видно, скільки коштують нам чиновники.
Не вірю, що перші особи області живуть лише на зарплату. Як правило, їхні родичі – успішні бізнесмени. Припускаю, що є і відкати, і продаж посад. Адже наші посадовці живуть у хороших особняках або квартирах, мають дорогі машини. Чи може це бути на одну зарплату?
Якщо по справедливості, то зарплата посадовця має бути вищою за середню зарплату максимум удвічі. Більша сума – це вже аморально".
7-02-2013, 15:42
0
4 555