Після відлиги зі старих будинків почали сипатися шматки карнизів та стін. Подібне сталося на вулицях Університетській, Сагайдачного та Худякова.
– Йшла обідати до їдальні на вулиці Сагайдачного, – розповідає чернівчанка Світлана. – Раптом почула ззаду гуркіт. То на тротуар впав шматок карнизу. Проходила три дні повз те місце – його обгородили попереджувальною стрічкою, штукатурка там досі лежить, мабуть, щоб люди бачили, що йти туди небезпечно. Тепер, йдучи туди, тримаюся якнайдалі від будинку.
У нас завжди, як не бурульки, то балкони, – жартує дівчина.
Місця ймовірного руйнування відгороджують стрічками.
Чиновники кажуть, що поки що це все, що можна зробити, бо ремонтувати взимку фасади та карнизи будівель немає сенсу.
На ремонти житлового фонду цьогоріч виділили трохи більше трьох мільйонів гривень. Та основну увагу приділятимуть ремонтам дахів та мереж. А будинків, які потребують ремонту, в місті чимало.
– Все, звичайно, відремонтувати немає змоги, – каже начальник департаменту житлово-комунального господарства Дмитро СІРМАН. – Але в тих місцях, де це необхідно, ремонт зроблять. Наприклад, у середу на вулиці Університетській впала декоративна частина балкону. Щоб не було небезпеки для пішоходів, вирішили зняти ті частини, які могли продовжувати руйнуватися. Така ситуація трапляється щозими.
Особливо це стосується старої частини міста. Деяким будинкам понад 100 років. Визначенням будинків, які потребують капітального ремонту, займаються районні в місті ради. Склали відповідний титульний список. У 2013 році на ремонт будинків у Чернівцях передбачили трохи більше трьох мільйонів гривень. За ці гроші потрібно ремонтувати дахи багатоповерхівок, інженерні мережі, вентиляційні тощо. Гроші не виділяють окремо на старий фонд. Фасади, звісно, – це важливо, але ми мусимо визначатися з пріоритетами.
– Нині справді існує проблема фасадів будинків, – каже начальник управління житлового господарства Першотравневої райради Ігор ВІЩУК. – Наші комунальні підприємства слідкують за тими місцями, де є загроза обвалення карнизу чи шару штукатурки з балкону. Нині коштів на реконструкцію фасадів не передбачено. У другому кварталі доведуть додаткові асигнування, тоді буде можливість розглянути це питання. Перелік будинків, фасади яких потребують ремонту, ми маємо. До титульного списку входять і балконні галереї. Детально всі адреси не перераховуватиму. Є такі об’єкти на вулицях О. Кобилянської, Руській. На рік на капітальний ремонт об’єктів у титульному списку нам доведені кошти в сумі один мільйон 398 тисяч гривень. Там у деяких випадках заявки на ремонт від мешканців надходили ще з 2007 року. Основну увагу приділятимуть будинкам, які потребують ремонту дахів. Бо ремонтувати спочатку фасад, а потім – дах немає сенсу. А за ремонт фасадів можна буде братися навесні та влітку, коли будуть сприятливі погодні умови та надійдуть додаткові асигнування.
Михайло Салітра
25-01-2013, 11:56
0
2 053