Більше сорока тисяч студентів навчається на Буковині. Чим вони живуть і про що говорять, окрім навчання? Кореспондент "МБ" підслухала розмови студентів у корпусах ЧНУ напередодні Дня студента, який святкують 17 листопада.
Думають про нічні клуби і пари– У нас у технікумі була одна викладачка, яка нікому не давала жити, – у їдальні геофаку розмовляє група студентів. – У неї навіть прізвище було своєрідне – Звєрєва. Нікому "енку" не попускала! Любила тільки "смартфонів" (так називають розумних студентів, – авт.).
– Платити пробували? – запитують серйозним голосом.
– Та ж кажу, нікому жити не давала: не брала гроші!
– Жесть! – вигукують.
– Ага, а потім вона неуспішно вийшла заміж і стала злішою. А знаєш, у чому прикол?! Я не жартую! За прізвищем чоловіка вона стала Звірюга!
Студенти вибухають сміхом на всю їдальню. Не можу втриматися і я - від сміху по обличчю течуть сльози!
Особливо веселі студенти на "перекурі": перли сиплються один за одним. Вони стихають лише тоді, коли поряд з’являється викладач. Мене спокійно сприймають за свою, а тому, попиваючи капучіно, легко підслуховую. Неподалік пам’ятника Сидору Воробкевичу студенти потішили розмовою про реенкарнацію і хто із викладачів ким був у минулому житті.
- Та вона ж історію літератури речетативом читає, вона точно була священником!
- А гріхи, як енки відмолювати треба було! - починається спільна фантазія студентів.
- Ага, а перед тим строго постити сім днів, як ми у гуртожитку без їди постимо наприкінці тижня! - голосний регіт, студенти не можуть натішитися своїм жартам...
Розмова групи студентів на кам’яних лавицях біля резиденції ЧНУ:
- У тебе зараз у кого пара?
- У планшета.
- Ясно, плоска баба, так просто не спригнемо з пари...
Говорять студенти з трагічним виразом обличчя - це ж треба цілу пару відсидіти, а тут на носі святкування їхнього дня!
Звісно, про святкування Дня студента говорять багато.
- Іра прийде у своєму плащі транформері і засліпить увесь "Егоїст", - вигукує поміж дівчатами хлопець у яскравій жовтій шапці.
- Так, я така! А ти будеш у "Егоїсті" чи тільки у пабі? - запитує дівчина.
- Ми жжем по повній програмі! Я ще у неділю встигну додому за сумкою, а вдосвіта сяду на маршрутку, буду на другу пару. Це яка печалька перший тиждень після нашої студентської днюхи!
"Ото дуріти будемо!"
Інша група студентів, тримаючи у руках пластикові стаканчики з чаєм, розмовляють, хто де поселився.
- Мені по телефону сказали, що бабуся - божий одуванчик і за окрему кімнату - 500 гривень, - каже дівчина. - Я прийшла, умови дуже класні і поселилася. І прожила там два дня і аж одну ніч! Дзвоню я у двері після пар, а баба та каже, що мене не знає. У неї, виявляється, проблеми з пам’яттю серйозні. За неї доглядають сусіди - хочуть її квартиру. Я їй давай пояснювати, що живу у неї, а вона не вірить! Я прошу, щоби подивилася, що у кімнаті є мої речі... Ну прийшли сусіди і ледве ми їй пояснили. Але вночі я проснула від того, що та баба стоїть біля мене із шваброю і кричить, хто я така?
- А моя баба Люся у паріку ходить, - дівчина заливається таким сміхом, що аж говорити важко.
- Що сталося? - дивуються.
- А вона заснула із краскою на голові, а у неї того рідкого волосся і так було мало. Я думаю, що вона тепер на все життя така буде...
- А у нас в общазі весілля буде - традиція така! - вигукує хлопець. - Ото дуріти будемо! Приходіть в общагу, що вам ті баби! Це ж п’ять років, як можна надурітися після пар! Народ, ми - студенти!
Валерія ЧОРНЕЙ
Цифра
У Чернівецькій області, нинішнього року у вищих навчальних закладах навчаються 43 тисячі 770 студентів. Всього вузів у Чернівецькій області — шість, повідомили в секторі науки і координації діяльності ВНЗ обласному департаменті освіти та науки, молоді та спорту.
23-11-2012, 10:43
0
2 856