Агітатори цілими днями роздають перехожим брошурки, газети, календарики й навіть музичні компакт-диски з партійною символікою. Самі ж політичні діячі б’ють себе в груди: агітатори працюють безкоштовно, за ідею. Кореспондент "МБ" з’ясував, скільки ж коштує "безкоштовна" агітація.
"Хочете працювати тут? Телефонуйте кандидатові!"Першими в місті з’явилися агітаційні намети партії Наталії Королевської "Україна – вперед". Тоді "МБ" з’ясував, що агітатори-студенти працюють за 100 гривень на день.
Нині заробіток агітаторів Королевської трохи зріс: студенти працюють за 130 гривень. Але збільшився й робочий графік: агітатори сидять у наметах щодня від 09.00 до 18.00.
Зовсім нещодавно в Чернівцях з’явилися й намети Партії регіонів. Тут студенти працюють менше часу, але заробляють більше.
"Працюю тут від 12.00 до 16.00. Отримую за ці чотири години 90 гривень. Оплату не затримують. Тут вигідніше, ніж, скажімо, у Королевської", – сказав "МБ" агітатор.
"Співаючий депутат", а тепер ще й кандидат у нардепи Віталій Ткачук божиться, що всі його агітатори працюють безкоштовно.
– Наразі в Чернівцях є лише один мій намет. Він пересувний. Але незабаром, гадаю, з’являться ще зо два, – каже В. Ткачук. – Люди працюють безкоштовно. Приходять усі, у кого є час.
Та в наметі Ткачука нас запевнили в зовсім іншому.
– Гроші нам дають, але не можу сказати скільки. Хочете попрацювати тут? Телефонуйте безпосередньо Ткачуку й домовляйтеся з ним. Але мені здається, що вже всі вакансії розібрали, – сказав агітатор кандидата.
Не співали "на шару" й музиканти. Як з’ясував "МБ", напередодні концерту одному з колективів Ткачук пообіцяв приблизно 1,5 тисячі гривень за виступ.
"Працюємо по три дні на тиждень"Не "розкололися", скільки отримують за агітаційну роботу, хлопці, які на Центральній площі роздають плакати із зображенням секретаря міської ради Віталія Михайлішина. Не хочуть про це говорити й у виборчому штабі кандидата. "Не володію такою інформацією. Це особисте питання Віталія Михайловича", – сказав один із керівників штабу, депутат міськради Георгій Ходоровський.
У соціологічній службі, яку ЗМІ вважають дотичною до виборчої агітації Михайлішина, працівникам обіцяють від 4000 гривень за місяць. Принаймні таку інформацію оприлюднили в оголошенні газети "Чернівці". Тож якщо вірити цим обіцянкам, агітатори мали б отримувати приблизно 130 гривень на день.
Але "МБ" з’ясував, що агітатори Михайлішина отримують майже удвічі менше. Один із таких працівників кандидата розповів про особливості цієї роботи:
– Нам платять щотижня по 600 гривень, – каже "МБ" співбесідник. – Працюємо по три дні на тиждень. Моє завдання – роздавати агітаційні плакати й газети жителям міста. За один тиждень я повинен роздати 300-350 агіток. Крім того, кожен агітатор має зібрати номери мобілок усіх людей, яким вручили агітаційну продукцію.
У наметі Об’єднаної опозиції "Батьківщина", що стоїть на Центральній площі, кореспонденту "МБ" агітатори вже вкотре не зізналися, скільки заробляють.
Микола Кобилюк
ДумкиНазар ТИМОЩУК,
координатор Громадської мережі "Опора" в області:
Справді, у нас є такі кандидати, які стверджують, начебто люди за них агітують безкоштовно. Просто вони приховують, що кошти агітаторам надають не з виборчого фонду, тобто неофіційно. За нашою інформацією, заробіток агітаторів на цих виборах в області в середньому сягає 2-2,5 тисячі гривень на місяць".
Iгор БАБЮК,
директор Буковинського центру виборчих технологій:
"Купленість" агітаторів несе за собою негативну інформаційну складову. Саме тому кандидати так уникають запитань журналістів щодо фінансування агітації.
Звісно, ніхто ні за кого не агітує безкоштовно. Нинішня економічна ситуація в країні змушує людей думати лише про те, де і як заробити. У крайньому разі без грошей можуть агітувати родичі або близькі люди кандидата".
28-09-2012, 16:09
0
2 452