RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Першокласників вчитимуть рахувати до 100 й англійської мови
Чернівчанка Оксана цього року віддає доньку до першого класу однієї з гімназій. Розповідає, що під час проходження співбесіди донька повинна була розповісти, у якій державі живе, що таке трикутник, повинна була вміти виділяти склади у словах тощо. А потім вчителі попередили, що на першокласників чекає нова програма.
Цього року у першому класі і справді навчатимуться за новими стандартами програми. Вона розширеніша й... ускладненіша. Вчителі зізнаються: новою програмою для першокласників шоковані. Зміни у ній досить різкі.

Вчителі шоковані математикою

Що чекає на маленьких першокласників, кореспондент "МБ" розпитувала у вчителів початкової школи. У школі №1 уже готові до прийому першокласників. На партах розкладено підручники: "Буквар", "Математика", "Природознавство". Книжки нові і яскраві.

Беру в руки новий "Буквар". Його випустили 2012 року (попередній – 2006 року, – авт.), він ще пахне фарбою. На перший погляд, все звичне: алфавіт, великі і малі літери, склади, за якими вчать читати. Наприкінці підручника – оповідання для позакласного читання. Тут оповідання про комп’ютерну мишку, київське метро, пояснення, що таке мобільний телефон, і завдання розповісти, як правильно по ньому спілкуватися, розповідь про гроші України. Про це першокласникам ще не розповідали.

– Найсуттєвіші зміни у програмі першого класу – вивчення математики, – розповідає заступник директора з навчально-виховної роботи у початкових класах школи №1 Світлана Коваль. – Там подано дуже багато геометричного матеріалу. Діти повинні знати, що таке крива і коса лінії, прямокутник, трапеція, квадрат, циліндр, промінь. У початковій школі ще не було стільки геометричного матеріалу. Першокласники вивчатимуть додавання і віднімання у межах 100, а раніше було в межах 20.

– Ми були шоковані змінами, особливо у програмі з математики, – зізнається Світлана Дмитрівна. – Якщо раніше дитина ознайомлювалася з двома десятками впродовж року, то нині – зі 100. Наприклад, дитина віком шість-сім років повинна вміти порахувати, скільки буде до 75 додати 25. Це серйозне навантаження.
Вчителі розповідають, що програму навчання грамоти не змінили, та все ж і її удосконалили.

– У першому класі працювали з прописами впродовж навчального року, – пояснює Світлана Дмитрівна. – А за новою програмою вже з другого семестру діти починають писати у зошитах у косу лінію.

Не всі діти готові до навантаження

Ускладнили і програму з природознавства. Світлана Коваль розгортає зміст підручника. Серед запропонованих тем – світ неживої і живої природи, про рідний край, Україну. Вчителі пояснюють, що матеріал у книзі подано для дитини, яка добре читає. Виходить, що дитина, яка лише починає навчатися, вже повинна вміти читати, але водночас програма цього не передбачає.

– На мою думку, першокласники, які почнуть навчатися за новою програмою, повинні бути вже до школи підготовлені, вміти читати, бо є дуже багато інформації. Ось у цьому і складність, – коментує Світлана Дмитрівна. – Є незбіги у шкільній програмі. Ще за "Букварем" вчимо читати, а тут вже повинні добре читати природознавство.
З першого класу почнуть вивчати англійську мову, раніше її запроваджували з другого класу. Щоправда, підручників для першокласників у школах ще не отримали.

– У другому класі діти непогано сприймають іноземну мову, – каже Світлана Дмитрівна. – Вони люблять уроки англійської, бо там переважно працюють усно. А що буде з першим класом, практика покаже.
Вчителі переконані, що сучасні першокласники повинні йти до школи добре підготовленими. І лише це зможе їм полегшити навчання. А ось тим дітям, які до школи ще не готувалися, буде досить складно опанувати нову програму.

– Не всі діти готові до такого навантаження, – переконана вчитель 1-А класу школи №1 Алла Мохорук. – Цього року до мене у перший клас прийшло 29 дітей, із яких приблизно 20 добре підготовлені, а дев’ятеро – менше готові до школи, і їм потрібно приділити більше уваги. У нас відбулися збори батьків, вони, звичайно, вражені. Шкодують своїх діток, що матимуть мало часу на звичайне дитинство. Важко буде і вчителям, бо за таких умов ми ще не працювали.

Зважаючи на нововведення, вчителі радять батькам п’ятирічних дітей не зволікати і вже посилено готувати їх до навчання. А на прощання жартують, що теж вперше йдуть до першого класу.
Людмила ОСАДЧУК
27-08-2012, 13:17
Коментарів 0 Переглядів 10 606

Теги -
Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.