У місті мали б знести п’ять об’єктів самовільного будівництва. На знесення є п’ять виконавчих проваджень. Але всі вони не виконані. Причина – на це немає грошей.
"Чотири роки судилися, а справа втрачена" Майже чотири роки міськрада судилася через будівництво на вулиці Південно-Кільцевій, 25. Усі рішення суду були на користь міськради, але знести прибудову не змогли. "Сусідка добудувала 32 квадратні метри, – розповідає Надія Когут. – Ми зверталися зі скаргами до міськради, яка подала до суду. Усі рішення судів – будівля підлягає знесенню. Документи відправили у виконавчу службу. Але жодного результату немає. Натомість представники виконавчої служби зверталися до нас, щоб ми за свій рахунок знесли це будівництво. А на це потрібно 30 тисяч гривень. Звісно, за свій рахунок цього ніхто не хотів робити. Чотири роки судилися, а справа втрачена".
Жінка, з якою судилася міськрада, не погоджується з жодним рішенням суду.
Світлана Лясковська показує кілька папок із документами й запевняє, що всі дозволи має і її прибудова не є самовільним будівництвом.
– У мене четверо дітей. Загалом у трикімнатній квартирі проживає семеро людей, і я змушена добудуватися, – каже Світлана Петрівна. – У мене є всі документи, оформила все належним чином перед початком будівництва, але з міськради на це ніхто не звернув увагу. Єдина проблема – четвертого грудня 2008 року мені видали дозвіл на оренду земельної ділянки, а 24 грудня міськрада чомусь скасувала це рішення. Коли в прокуратурі переглянули документи, були шоковані, що документи є, а зі мною судяться, тому закрили виконавче провадження.
На вулиці Богдана Хмельницького, 16, Шевченківська райрада судилася з мешканкою, яка без дозволів перебудувала горище. Суд райрада виграла, але рішення не виконали.
– Сусідка захопила горище, робить там перебудову, хоче встановити ванну та туалет над нашими головами, – скаржиться мешканець Костянтин Коваленко. – У нас старий фонд, тому такі перебудови небезпечні. Звернулися зі скаргою до міської ради. 2009 року Шевченківська районна рада подала на неї до суду. Суд влада виграла. Підготували подання у виконавчу службу. Але поки що жодних дій, бо на це в Шевченківської райради немає грошей. Незважаючи на це, усе одно намагатимемося довести рішення суду до кінця. Доводиться боротися за свій будинок.
Щоби знести самобуд, потрібно 20-30 тисяч У міській раді погоджуються, що грошей на знесення самобудів немає. Але називають три адреси, де самобуди все-таки знесли: дві прибудови на вулиці Стеф’юка та на вулиці Нечуя-Левицького. Одну прибудову до багатоквартирного будинку на вулиці Стеф’юка знесли за кошти Шевченківської райради чотири роки тому.
Рік тому зніс прибудову мешканець вулиці Стеф’юка після того, як проти нього порушили кримінальну справу за невиконання рішення суду.
Майже 20 тисяч гривень за знесення самовільного будівництва (сараю) сплатили сусіди на вулиці Нечуя-Левицького.
– Із приводу будинку на вулиці Б. Хмельницького, 16, є рішення суду про приведення приміщення до попереднього стану, – коментує ситуацію начальник юридичного управління Шевченківської районної ради Ян Остафійчук. – Ми подали документи виконавчій службі. Рішення суду ще не виконано. Виконавча служба наклала штраф. Перший штраф становить 170 гривень, нині мешканка повинна сплатити інший штраф – 340 гривень. Якщо після цього рішення не виконують, виконавча служба звертається до прокуратури з поданням про порушення кримінальної справи за невиконання рішення суду.
Відновити приміщення мешканка повинна за власний кошт. Якщо вона відмовляється, знесення може бути проавансоване стягувачем (у цьому разі виконавчим комітетом) або зацікавленими особами (у цьому випадку співвласниками будинку). Але в бюджеті кошти на знесення самобудів не передбачено. Якщо мешканці погодяться на авансування, то рішення суду виконають за кілька днів.
Два роки тому, коли райради узаконювали незаконне будівництво, було передбачено, що людина, яка самовільно збудувала, сплачує до бюджету чотири відсотки від вартості будівництва. І ці кошти спрямовували на знесення самобудів. Тоді була можливість з бюджету проавансувати такі витрати, й ми зносили об’єкти. Це положення міськрада скасувала, і кошти на знесення самобудів у бюджеті не передбачені.
–Тепер єдиний вплив – порушення кримінальної справи, – продовжує Ян В’ячеславович. – Рік тому внесли зміни до Кримінального кодексу, що за невиконання рішення суду фізичну особу притягають до кримінальної відповідальності. У нас були випадки, коли за відмову знести самобуд порушували справу, зокрема проти мешканців вулиці Нечуя-Левицького та вулиці Стеф’юка.
– На знесення самобудів є п’ять виконавчих проваджень, усі ситуації контролюються, – запевняє начальник юридичного управління міської ради Олександр Шиба. – Загалом ситуацію вирішують таким чином: отримавши рішення суду про знесення, передаємо його до виконавчої служби. Виконавча служба пропонує добровільно виконати рішення суду. Якщо цього не дотримуються, рішення виконують примусово. Але необхідно попередньо профінансувати виготовлення кошторису на знесення, розробити проект знесення й профінансувати будівельну організацію, яка має документи на види таких робіт. Приблизно ця сума становить 20-30 тисяч гривень. У подальшому потрібно судитися з боржником за повернення коштів, затрачених на знесення самовільного будівництва. Міський бюджет нині не готовий фінансувати такі витрати. Але під час формування бюджету на наступний рік будемо просити включення цих витрат у бюджет міста.
Людмила ОСАДЧУК
7-07-2012, 09:50
0
4 065