Щонеділі на ринок "Верхній", що на вулиці Зеленій, з’їжджаються ті, хто хоче продати або придбати домашню тварину. О 10.00 на ринку вже жвава торгівля. Собаки, коти, рибки, кролики та черепашки – очі розбігаються від різноманіття живності. Одразу захотілося купити симпатичного персидського кота. Його пропонували за будь-яку плату.
Серед рибок найдорожчі –
із татуюванням На ринку зустрічаю двох дівчаток із картонною коробкою, у якій – троє цуценят. Дівчатка пропонують купити собаку.
– Беріть. Це кавказька вівчарка. Віддаємо за 100 гривень, – переконує маленький продавець Карина. – Не маємо на них документів, тому й віддаємо так дешево. Наша вівчарка народила дев’ятьох цуценят, тож ми змушені їх продати, бо не можемо тримати таку кількість.
Чернівчанка Лідія носить ринком кошенят.
– Це моя кішка народила, віддаю їх безкоштовно, – каже жінка. – Я працюю бухгалтером. Діти теж весь день на роботі. Ледь встигаємо за однією кішкою доглядати, тож мусимо віддати тварин.
Уздовж ряду бачу багато кліток із папугами. На одній із них написана ціна – "від 60 до 75 за штуку, гуртом – від 65 гривень".
Перепитую продавця: "А що означає гуртом? Це скільки пташок?"
Він відповідає, якщо куплю десять папуг, сплачу 65 гривень за кожного. Чоловік показує найдорожчого папугу.
– Це папуга породи Німфа, – пояснює. – Коштує він 250 гривень.
– Я на продажу папуг заробляю максимум п’ять гривень на кожному, – розповідає продавець Володимир. – Це не прибуткова справа, швидше, хобі.
В іншому ряду стоять продавці із кроликами, морськими свинками та хом’ячками. Найдешевший хом’як – 20 гривень, морська свинка – 50 гривень. Щойно підходжу ближче, жінка пропонує купити черепаху за 130 гривень. Але мою увагу привертає менша черепашка, розміром із півдолоні. Жінка продає її за 70 гривень і переконує, що доглядати за нею неважко. Головне, щоби весь день плавала в акваріумі.
Рибок на ринку дуже великий вибір. Підходжу. На одній із рибок помічаю збоку дивний малюнок.
– Це китайці роблять рибкам на животі щось на кшталт тату, – розповідає продавець Андрій Аркадійович. – Я займаюся рибками з десяти років. Моє дитяче хобі переросло в доросле (сміється, – авт.). А взагалі я працюю зварювальником на підприємстві.
Найдорожча в пана Андрія рибка-папуга. Її вартість – від 70 до 300 гривень – залежно від віку й розміру. Найдешевша рибка-неон – три-чотири гривні.
Породистий собака – від двох тисячКоли підходжу до власників собак і запитую про ціни, розумію, що придбати породистого собаку можуть не всі. Наприклад, за чорного ротвейлера продавець править три тисячі.
– Він у нас чистокровний, з документами. Його мама в Києві бере участь у виставках, – розхвалює чоловік.
Маленький той-тер’єр коштує від двох до чотирьох тисяч гривень.
– Усе залежить від того, чи є на собаку документи, – каже продавець Лілія. – Через кризу ціни на них трохи знизилися, хоча ця порода є однією з найпопулярніших, тому, відповідно, недешева.
Багато покупців приходять на ринок із дітьми. Дехто цікавиться цінами, але купують одиниці.
– Моя дитина хоче кролика, але ще не наважилася його купити, – розповідає чернівчанка Юлія. – Пояснюю дитині, що домашня тваринка – це не модна іграшка, а жива істота, яку треба любити й доглядати. Коли побачу, що дитина готова турбуватися про кролика, тоді його придбаю.
Ірина Григоращук
13-06-2012, 11:03
0
8 352