RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Публікації » За контрабанду – лише штраф

За контрабанду – лише штраф

Скорочення часу перебування на кордоні, зменшення податків та документів для митного
оформлення товару, жорсткіші покарання для порушників – ці та чимало інших нових правил, зазначених у Митному кодексі, набудуть чинності першого червня 2012 року.

– Ухвалення нового Митного кодексу не лише узгодить українське законодавство відповідно до норм Митного кодексу ЄС, Кіотської конвенції та СОТ. Цей документ позитивно вплине й на економічну ситуацію в Україні загалом, – розповів "МБ" начальник Чернівецької обласної митниці Юрій ЧЕРНИШ. – Новий Митний кодекс передбачає суттєве спрощення всіх митних процедур і для громадян, і для суб’єктів зовнішньо-економічної діяльності (ЗЕД).

Наприклад, у документі сформовано максимальну кількість норм прямої дії. Тобто таких, які не потребують додаткового врегулювання на рівні підзаконних актів. Це зменшить кількість бюрократичних перепон у роботі бізнесу, підвищить прозорість митних процедур.

Також Кодексом визначено вичерпний перелік документів, потрібних митниці для митного оформлення. Чимало документів, які нині ще (до кінця травня 2012 року) потрібно подавати для митного контролю й оформлення товарів, із червня вже не подаватимуть.

Водночас декриміналізація товарної контрабанди дозволить застосувати ефективніші важелі впливу до порушників. Наприклад, безумовна конфіскація товару (іноді й разом із транспортним засобом) та штрафні санкції, зауважив головний митник області.

Без мита – більше товару

Зміни у митному оформленні товару, згідно з новим кодексом, стосуються й звичайних громадян. Зокрема збільшили кількість товару, який можна ввозити без письмового декларування та оподаткування. Громадяни матимуть право ввозити на митну територію України через пункти пропуску повітряного сполучення товари (за винятком підакцизних) на суму до тисячі євро. Через інші пункти пропуску – на 500 євро. При чому вони не повинні важити понад 50 кілограмів.

За словами керівника митниці, цю норму застосовують у разі, якщо особа ввозить товари на територію України не частіше одного разу на добу.

Товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких перевищує 1000 євро (через міжнародні аеропорти) та 500 євро (через інші пункти пропуску), але менше 10 тисяч євро, підлягають письмовому декларуванню. Також оподатковують ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом.

Кримінал – за наркотики та зброю

– Відтепер, згідно з вимогами нового Митного кодексу, за протиправне переміщення товарів настає лише адміністративна відповідальність, – сказав заступник начальника Чернівецької обласної митниці Валерій ГУБАРЄВ. – Так, згідно зі ст. 483 Митного кодексу, перевезення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням тайників або шляхом надання одним товарам вигляду інших чи поданням митному органу підроблених документів, тягне за собою накладання штрафу розміром 100 відсотків вартості товарів та їхню конфіскацію.

А кримінальна відповідальність настає за спробу незаконного переміщення культурних цінностей, отруйних сильнодіючих вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї та боєприпасів, а також спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації (ст. 201 Кримінального кодексу).

Також контрабандою вважають перевезення через митний кордон України наркотичних засобів, психотропних речовин, їхніх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих психотропних засобів. 
Ліна Нагірняк
17-05-2012, 09:57
Коментарів 0 Переглядів 3 497

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.