RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Біда – через дурість

У селі Червона Діброва на Глибоччині 19 березня чоловік вирішив спалити траву на своїй земельній ділянці. За кілька годин вогонь перекинувся на сусіднє господарство 75-річної жінки. У неї загорілася копиця сіна. Люди погасили пожежу. Але пізно ввечері вогонь знову розгорівся: тепер уже палали будинок, кухня та господарські будівлі жінки. Так через спалювання трави літня жінка залишилися без помешкання.

– Хата була дерев’яна, пожежники не могли загасити її, пробували зробити це до 05.00, – розповідає сільський голова Михайлівки, до якої належить і Червона Діброва, Драгуш Крохмаль. – Жінка не постраждала, але все втратила. Вона самотня, її поселили у лікарню. Односельчани зібрали харчі, надали одяг. Найімовірніше, жінку переселять у Петричанський спецінтернат.

Нині справу розслідують, чи був це зумисний підпал.

Та, незважаючи на нещодавню пожежу, сільський голова нарікає, що траву і надалі продовжують спалювати.
– Годину тому повідомили, що горить трава на тому ж куті села. Пожежники поїхали гасити її, – каже Драгуш Іванович. – З настанням весни починають спалювати траву переважно на необроблених землях. І вплинути на людей не можу. Збирав збори у селі кілька днів тому. Всім наголошував, що будемо штрафувати. Навіть попереджав, що за це тюремне ув’язнення загрожує. Але люди роблять те, що хочуть, і сподіваються, що їх біда омине.

Навесні кількість пожеж зростає

Щодня хроніка рятувальників рясніє новими повідомленнями про пожежі, які виникли через спалювання сухої трави. Вони виникають у кожному районі області. За останні п’ять днів зареєстрували понад 35 подібних випадків. Часто пожежі призводять до серйозних і небезпечних наслідків.

У селищі Лужани на Кіцманщині 17 березня горіли сухі кукурудзяні стебла на присадибній ділянці, яка належала місцевій жительці. Поруч проходив газопровід середнього тиску діаметром 110 мм. Вогонь пошкодив газопровід. Через це від газопостачання відключили 300 житлових будинків.

А 18 березня у селі Рингач Новоселицького району горіла суха трава біля господарства місцевого жителя. На місці події виявили тіло домовласника. Причину смерті з’ясовують.

20 березня у селі Суховерхів на Кіцманщині горіла суха трава на площі 2 га. Швидкому поширенню вогню сприяв сильний вітер. Була ймовірність перекидання полум’я на розташовані поруч будівлі. Пожежники ліквідували пожежу, врятували від знищення дві будівлі.

З початку року на Буковині вже виникла 41 пожежа, спричинена спалюванням сухостою (впродовж 2011 року таких пожеж було 71, – авт.), повідомляє обласне управління МНС. Внаслідок пожеж повністю знищено 14 будівель, пошкоджено ще шість.

– Загоряння сухої трави виникає саме через людський фактор, – каже начальник відділу зв’язків зі ЗМІ обласного управління МНС Сергій БАБЧУК. – Вже традиційно склалася ситуація, що на початку весни збільшується втричі кількість пожеж. І так триває майже до квітня.

"Землю краще переорати"

Більшість людей спалює траву, вважаючи це корисним для землі. Але фахівці стверджують, що такий спосіб недієвий.

– Спалювання трави – шкідливе, – переконує виконувач обов’язків директора Української науково-дослідної станції карантину рослин Михайло СОЛОМІЙЧУК. – Це екологічна проблема, адже знищується верхній шар землі, велика кількість комах і насіння рослин. Це якщо говорити про загальні території. А з приводу городніх ділянок, то порадив би господарям переорювати землю із сухою травою. Вважається, що при спалюванні трави у землю потрапляє зола, яка є добривом, але насправді її дуже мало утворюється. Більше добрив земля отримає, якщо трава перегниє. Негативним є той факт, що під час спалювання трави гинуть комахи та черв’яки, які роблять аерацію грунту. Якщо люди сподіваються, що через спалювання менше ростиме бур’ян, то це помилка. Коріння багатьох бур’янів має глибоке залягання, згодом воно все одно проростає.
Людмила ОСАДЧУК

Правила безпеки
Пожежа поширюється за 15 хвилин
На відкритій території за безвітряної погоди вогонь може поширюватися зі швидкістю до чотирьох кілометрів на годину, а за вітряної – до 30 кілометрів, висота полум’я досягає двох метрів. Проте найбільшу небезпеку має пожежа, яка розповсюджується за сильного вітру з різкими змінами напрямку та швидкості. Територія таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується удвічі-утричі. Не дозволено розводити багаття та спалювати відходи на відстані менше 15 метрів від будівель, застерігає управління МНС в області.
Горіння сухої трави завдає непоправної шкоди природі. Адже під час її горіння в атмосферу виділяється чимало шкідливих речовин, які забруднюють довкілля. За згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється майже 9 кілограмів мікрочастинок диму. До його складу належать пил, оксиди азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, який може призвести до ракових захворювань. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин..

Чи є відповідальність
За спалювання сухої рослинності мінімальний штраф – 340 гривень, максимальний – 1700 гривень.
За знищення майна внаслідок пожежі передбачено кримінальну відповідальність.
23-03-2012, 17:22
Коментарів 0 Переглядів 3 039

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.