RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Продала племінника, щоби ремонтувати хату

Нині восьмирічний Петрик (всі імена в матеріалі змінено) проживає у прийомній сім’ї, а його бабуся, яка мешкає в одному з вижницьких сіл, гірко плаче над листами своєї молодшої дочки Євдокії, яка відбуває покарання в жіночій колонії, що знаходиться на Прикарпатті.
"Знаю, мамо, що вам доводиться нелегко, але привезіть мені теплу куртку, халат, шапку, ковдру, мило і шампунь, чоботи, а ще Оксанку чи Наталочку. Поспішайте, бо тут дуже холодно", – читає Катерина Андріївна Хавчук. Зауважуємо, що про внука у листі – ні слова. "Їй треба стільки всього, що на цілу машину набереться. А в нас ось дров катма, прошу сусіда їх нарубати. Живу разом із двома дочками-школярками старшої доньки Василини, яка подалася світами і рідко додому навідується. Тиждень тому приїхала, побула два дні й знову кудись майнула. А в мене пенсія – 820 гривень. Щоб якось вижити, працюю в односельчан на городах, мию посуд у барах і на весіллях. Ось спромоглася вікно трухляве на металопластикове змінити...

– Кажуть, ви не хотіли доглядати за Петриком.

– Це неправда. Для мене всі онуки однакові. А дочку підставили. Вона мені сказала, що знайшлася пристойна сім’я, яка має гарний будинок, машину, але не має дітей. Хотіла б усиновити. Я погодилася, бо ми дуже бідуємо. Але щоб продати дитину – до такого ми з дочкою не додумалися б. Це великий гріх! Хто про мене в селі погане слово скаже? Я не п’ю, не палю, тяжко працюю. Бувало, що й їсти не мали що. Хотіли хату відремонтувати, пічка курить так, що стіни чорні, не кажучи вже про дах. А ще ж треба одягатися. Нині шукаю Петрика, але мені не кажуть, де він. А маму його позбавили батьківських прав. Якби я хотіла позбутися внука, то не забирала би його з пологового будинку. Але я знайду Петрика і заберу додому.

Худенька невисока Катерина Андріївна випроводжає нас із маленької перекривленої від віку хатини на подвір’я, де лежить купа дров, і вже тут просить нас допомогти їй повернути онука. Каже, що через кілька місяців повернеться додому Євдокія, яка допомагатиме їй по господарству. А ще бабуся хоче забрати до себе внучку, дочку Євдокії, яка хворіє на церебральний параліч і тепер перебуває у батька, який вже давно покинув дружину.

Хлопчика продали в поліклініці


– Нам стало відомо, що мешканка області хоче продати свого племінника одній сім’ї, – пригадує Сергій Липка, начальник сектора відділу з боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, УМВС в області. – Угода мала відбутися через кілька днів. Щоби запобігти злочину, ми розробили спеціальну операцію.

Співробітниця міліції зателефонувала на мобільний телефон тітки й повідомила тій, що хоче купити хлопчика за п’ять тисяч євро. Ця сума була більшою, ніж та, яку пропонувало подружжя. Тітка відразу погодилась, навіть не поцікавившись, хто покупець і навіщо їй хлопчина.
За домовленістю, угода мала відбутися у приміщенні дитячої поліклініки обласного центру. Вранці тітка з племінником приїхали в Чернівці, до того хлопчик перебував у протитуберкульозному санаторії у Садгорі, звідки родичка його забрала нібито на вихідні додому, але привезти назад "забула". У дворі поліклініки стояв автомобіль з оперативниками, які фіксували все на відео­камеру. Ось покупець, його 23-річна тітка і Петрик піднімаються східцями поліклініки. Родичка нетерпляче підштовхує хлопчика, одягнутого в курточку великого розміру, той розгублено дивиться на тітку. Та посміхається, ніби підбадьорює племінника. "Купець" вимагала, щоби перед покупкою хлопчину оглянув лікар. Медик дала позитивний результат: Петрик здоровий. Коли лікар вийшла в інший кабінет, "покупець" віддала Євдокії 55 тисяч гривень, які та поклала у целофановий пакет. "Петрику, йди із цією тіткою, тепер ти житимеш у неї", – мовила до племінника.

Коли всі троє вийшли з поліклініки, до Євдокії підійшли оперативники. "Що у вас у пакеті?" – звернулися вони до неї. "Відповідати обов’язково? Там гроші, 5 тисяч євро. Моя мама вирішила, що треба продати Петрика – сина моєї гулящої сестри – добрим людям. Це краще, ніж тинятися інтернатами". На запитання, як вона хоче використати гроші, відповіла коротко: "На ремонт хати та й мамі допомогти". Коли ж побачила, що міліціонери хочуть забрати пакет із грошима, оторопіла: "Віддати? Як це?" Вона сподівалася, що її відпустять разом із заробленим від продажу племінника.

– Затримана ніде не працювала, мешкала разом із матір’ю в одному із сіл Вижниччини, одна виховувала п’ятирічну дочку, хвору на ДЦП, – продовжує Сергій Липка. – Після арешту Євдокія заявила, що хотіла витратити гроші на лікування дочки. Проти неї порушили кримінальну справу за фактом торгівлі людьми: санкція відповідної статті КК передбачала покарання у вигляді позбавлення волі строком від 8 до 15 років. Сталося це у березні минулого року.

Провину визнала частково

Цю неординарну кримінальну справу розглянув Шевченківський райсуд. У судовому засіданні підсудна визнала свою провину частково: хотіла, мовляв, не продати племінника, а влаштувати в іншу сім’ю. Робила це через скрутне матеріальне становище у родині: треба було виховувати ще двох племінниць та власну дочку, хвору на церебральний параліч. Саме з огляду на це, а також те, що Євдокію позитивно характеризують за місцем проживання та ніколи не притягували раніше до кримінальної відповідальності, вона розкаялася у вчиненому, її засудили до півтора року позбавлення волі без конфіскації майна. Прокуратура Шевченківського району оскаржила рішення суду першої інстанції, вважаючи вирок м’яким, і запропонувала засудити Євдокію до 4,6 року позбавлення волі з конфіскацією майна. Але Апеляційний суд нещодавно залишив попередній вирок райсуду без змін.

– Протягом останніх двох років порушили чотири аналогічні кримінальні справи, – коментує Олександр Раренко, начальник відділу з боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, УМВС в області. – Дві з них вже розглянули суди.
Василь Гринюк

Факти продажу дітей на Буковині

 Травень 2010 року
За викрадення та спробу продати дитину в Чернівцях затримали двох жінок і чоловіка ромської національності. Вони намагалися продати дворічного хлопчика чернівецькій заможній бездітній родині за 106 тисяч гривень.
Викрадачів дитини затримали під час отримання грошей безпосередньо на території однієї з медичних установ міста.

 Липень 2010 року
Співробітники міліції затримали 30-річну жінку, непрацюючу, уродженку Республіки Молдова. Жінка 20 липня приблизно о 22.00 на вулиці Московської Олімпіади біля одного із закладів здійснила продаж своєї 9-річної доньки на ім’я Зінаїда за 60 тисяч гривень жительці міста Чернівці.
Під час затримання у громадянки Молдови вилучили 60 тисяч гривень.
Дівчинку направили в Чернівецький обласний притулок для дітей.
18-02-2012, 14:23
Коментарів 0 Переглядів 2 607

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.