За два тижні 15 людей померло від отруєння алкоголем – такі результати зимових святкувань на Буковині цього року. Для порівняння: торік загалом за січень від отруєння алкоголем померло четверо людей. Фахівці стверджують: нинішня кількість померлих від отруєнь – це значна цифра.
Помер, бо випив три літри горілки – Основна причина отруєння – не фальсифікована горілка, а передозування алкоголем, – каже начальник обласного бюро судово-медичної експертизи, професор Віктор Бачинський. – У наших людей немає культури вживання алкоголю. Смертельна доза отруєння алкоголем становить понад п’ять проміле. Якщо за спеціальною формулою перерахувати це у літри алкоголю, то п’ять проміле – це приблизно 1,8 літра горілки. А у нас цього року були випадки, коли у крові людини, яка померла, виявили навіть 9 проміле алкоголю.
Загалом за 2011 рік отруїлися алкоголем 125 осіб, з них від отруєння сурогатом алкоголю померло двоє людей. Серед померлих 118 чоловіків і семеро жінок. Щодо віку, то найбільше помирають від отруєння люди віком 40-50 років. Торік у середньому кількість отруєнь становила чотири-п’ять випадків на місяць. Але найбільша кількість отруєнь припадає саме на зимові свята. Значна кількість смертельних випадків отруєнь від алкоголю припадає на Вижницький та Сторожинецький райони.
У відділенні судово-медичної токсикології на спеціальному обладнанні перевіряють, скільки проміле алкоголю містилося у крові. У журналі експертів майже щодня є запис про отруєння алкоголем від надмірного вживання алкоголю – понад 5 проміле. Але найбільше вражає запис про смерть 26-річного хлопця, у крові якого виявили 9 проміле алкоголю. Тобто він помер після того, як випив майже три літри горілки.
П’ють більше, ніж десять років томуВ обласному наркологічному диспансері підтверджують, що після свят завжди зростає кількість пацієнтів. Тут розпочинається наплив пацієнтів з першого січня і триває до 30 січня.
– На свята до нас щодня потрапляє 10-15 осіб, тоді як у звичайні дні – четверо-п’ятеро, – розповідає виконувач обов’язків завідувача відділення наркодиспансеру Олег Томусяк. – Загалом після Різдва та Великодня кількість пацієнтів у наркодиспансері зростає майже удвічі. Це переважно чоловіки віком від 30 до 50 років. Наші люди, навіть ті, які п’ють багато алкоголю, намагаються дотримуватися посту – і різдвяного, і великоднього. А потім втрачають контроль і починають пиячити.
– З кожним роком збільшується пияцтво серед населення, – стверджує Олег Тадеушович. – Зараз алкоголю вживають більше, ніж десять років тому. Наші пацієнти пояснюють, що п’ють через відсутність стабільної роботи, невпевненість у майбутньому і через неповні сім’ї, адже значна кількість жінок перебуває на заробітках за кордоном. Окрім того, маємо чимало реклами алкогольних напоїв, а це потужний стимулятор.
Водночас у реанімації обласної лікарні розповідають, що нинішні свята були спокійні.
– Наші лікарі були здивовані, що цього року до реанімації потрапило лише четверо людей, – каже завідувач відділення анестезіології Аурел Руснак. – Зазвичай після свят у нас значно більше людей.
Людмила ОСАДЧУК
Коментар
Роман Рудницький,
кандидат медичних наук, доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії
та медичної психології БДМУ:
Алкоголю в нас вживають дуже багато. Україна посідає третє місце у Європі за вживанням алкоголю на душу населення.
Люди п’ють, бо таким чином намагаються втекти від реальності. Рятуються від депресії, соціально-психологічних проблем. А потім виникає залежність. Щодо отруєння, то часто його причиною є вживання різноманітного сурогату".
23-01-2012, 16:52
0
4 047