RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Епідемія самолікування – не вірять лікарям
Майже десять мільярдів гривень 2010 року витратили українці на ліки. Половина ліків придбано під впливом реклами. За словами експертів, українці масово займаються самолікуванням. І цим наражають себе на небезпеку.

Лікарі не видають рецептів

Щоби переконатися, якою масштабною є проблема самолікування, вирушаємо до аптек. В одній із них погоджуються, що люди часто приходять без рецептів.

– Найчастіше самостійно намагаються лікувати нежить та кашель, – розповідає провізор Аліна. – Іноді радимо йти до лікаря, дехто погоджується, а дехто обурюється.

В аптеці на вулиці Головній біля всіх трьох віконець невеликі черги. Люди показують фармацевтам папірці, де написано назви ліків. Дехто приходить із коробками від ліків. Але є й такі, які скуповують ліки без жодних рецептів.
На запитання, чи поширене самолікування, аптекар каже: "Таке вже давно є".

– Проблема самолікування – це не проблема лікарів чи пацієнтів, це проблема медицини, – продовжує емоційно жінка. – Лікарі не видають рецептів. У них для цього навіть бланків немає. Та й часу також. Люди купують таблетки поштучно, щоби зекономити, я ж не можу їх виганяти до лікаря. Ми антибіотиків чи сильнодіючі препарати намагаємося людям без рецепту не пропонувати.

"Щоби потрапити до лікаря, потрібно чергу вистояти", – обурилася із черги жінка.

Проблема медицини – правильне діагностування

Чернівчанка Оксана, перш ніж звернутися до лікарів чи до аптеки, намагається ретельно вивчити ту чи іншу хворобу в Інтернеті.

– Я розчарувалася в рівні кваліфікації лікарів, – каже Оксана. – Дуже велика проблема нашої медицини – правильне діагностування. Був у нас гіркий досвід, що неправильно дитині призначили лікування, не було належного контролю за ним, і воно зашкодило. Під час лікування відсутній індивідуальний підхід. Ліки прописують за загальними схемами. Ніхто не вникає, що може бути відхилення від цієї схеми.

До лікарської інформації в Інтернеті потрібно ставитися дуже помірковано, – каже Оксана. – Потрібно багато всього перечитати, бажано використовувати джерела, де є посилання на науковців. І лише тоді за потреби застосовувати поради.

– Щоби потрапити до лікаря, змушена була відпроситися з роботи, – розповідає чернівчанка Олена Савицька. – Лікар на прийомі поцікавився, які препарати вживала досі. Коли розповіла, вона підтвердила, що всі підходять і написала на папірці ті самі ліки. Тож чому пішла до лікаря, досі не розумію.

Але самолікування не завжди може безпечно закінчитися. Особливо це стосується серйозних хвороб.

– Моя знайома вирішила самостійно лікувати цукровий діабет, – розповідає Валерія. – Купила велику енциклопедію народної медицини, начиталася про різні трави. Зробила собі лікувальний збір, який випила ввечері, а на ранок усе її тіло набрякло, жінка навіть не могла розплющити очі. Довелося викликати "швидку".
Людмила ОСАДЧУК

Коментарі

Владислав Онищенко, голова правління Союзу захисту прав споживачів медичної продукції:
– Проблема лікування досить актуальна. І основна причина цього – люди дедалі менше довіряють офіційній медицині. Багато нині говорять про змову лікарів і фармацевтів: лікар призначає ліки, за які йому платять фармацевти. Часто для лікаря головне не забезпечити лікування пацієнтові, а продати дорогі ліки.
Ще одна причина – відсутність відповідальності за призначене лікування. Зазвичай рецепт належним чином не виписують, історія хвороби не ведеться.
Як правило, лікар приймає в ті години, коли людина працює, і не кожен має можливість відпроситися з роботи. Тому людині краще посидіти на роботі, а потім купити в аптеці якісь ліки. Окрім того, усі розуміють, якщо йдеш до лікаря, йому потрібно заплатити.
Тотальна реклама медпрепаратів по телевізору фактично спрямовує людину на самолікування. А про те, що самолікування в нас поширене свідчить і той факт, що відкривається дедалі більше аптек, а значить, є прибутки.

Ігор Незборецький, начальник міського управління охорони здоров’я:
– Самолікування й безконтрольне використання ліків, яке в нас нині розповсюджене, матиме наслідки через кілька років. Одна із причин самолікування – можливість купити в аптеці будь-які ліки. Часто лікування в нас призначається просто в аптеці. Я неодноразово був свідком, коли людина підходить до аптекаря і просить дати "щось від живота". Він дає на вибір три-чотири препарати, не радить звернутися до лікаря, не зважає, що в людини, можливо, виразка чи інше серйозне захворювання.
Я за фахом ЛОР-лікар і майже щоденно стикався з випадками самолікування. Людина захворіла, у неї лише перший день температура, червоне горло, вона йде в аптеку, і їй одразу продають антибіотик, які зовсім не потрібні в такому випадку. Мене це завжди лютило, бо доводиться витрачати багато часу не на консультацію хворого, а на пояснення складності ситуації і небезпеки наслідків.
Люди не йдуть до лікарів через завантаження, зрештою навіть через лінощі. А ось недовіра до лікарів, на мою думку, це останній чинник.
23-12-2011, 11:51
Коментарів 0 Переглядів 13 274

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.