RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Публікації » Нехтуємо життям...

Нехтуємо життям...

Від місця, де тиждень тому під колесами тролейбуса загинула 22-річна Валентина Літовська, до пішохідного переходу не більше 20 метрів. Але дівчина на це не зважила. Вона сподівалася проскочити дорогу між авто і при цьому розмовляла по телефону.

Тут, у районі автовокзалу на вулиці Головній, чимало людей переходять дорогу, порушуючи правила. Валентині не пощастило: зламався каблук, і вона впала під колеса тролейбуса.

Трагедію в місті обговорюють досі. Та чи навчило нещастя бути обережнішими інших? Журналіст "МБ", чергуючи поблизу автовокзалу, за 20 хвилин нарахував 30 людей, які нехтували пішохідним переходом. Хоча тиждень тому тут це коштувало життя людині.

Пояснити журналістові, чому вони перебігають дорогу з інтенсивним рухом транспорту в недозволеному місці, ніхто з "бігунів" не захотів.

"Валять", бо їм кудись терміново потрібно"

– Завжди спостерігав, що люди тут неуважні, – каже чернівчанин Степан Іванович. – Не дивляться, чи є машини. "Валять", бо їм кудись терміново потрібно. А пройти десять метрів до найближчого переходу їм ліньки. Гадаю, для того, щоби люди не переходили тут дорогу де захочуть, потрібно поставити двометрові паркани.

Чернівчанка пані Олена, яка працює в кафе поблизу автовокзалу, чи не щодня спостерігає ДТП. Жінка каже, що пішоходи стали геть необережними:

– Люди звикли тут ходити через дорогу – телефон у руці, праворуч-ліворуч не дивляться.

Ледь не щодня стикається з неуважними пішоходами водій таксі В’ячеслав ЛОМИНЕЦЬКИЙ: "У тому, що трапляються такі трагедії, винні самі пішоходи. На жаль, у нас відсутня культура взаємоповаги на дорозі. Гадаю, звичку не порушувати Правила дорожнього руху людям потрібно прищеплювати змалку. І даішникам потрібно теж звертати увагу на пішоходів. Вони оштрафували би кількох пішоходів, чи зобов’язали попрацювати на благо міста – сміття прибрати… Тоді б у нас була культура! А на тому місці, де сталось нещастя, потрібно з обох боків облаштувати турнікети.

Біля місця, де сталося нещастя, стоять три автомобілі ДАІ. Даішники час від часу зупиняють водіїв. А на те, що пішоходи переходять вулицю в недозволеному місці, "заплющують очі".

– Скількох пішоходів ви сьогодні оштрафували? – запитуємо в одного з автоінспекторів. Чоловік у формі, побачивши диктофон, відходить убік. Мовчить.

– Ми цим питанням ще будемо займатися, – відповідає інший працівник ДАІ. – Річ у тому, що процес штрафування – дуже довгий. Потрібно, щоби в пішохода був паспорт. Ми кілька разів проводили рейди, штрафували людей…

Такі нещастя трапляються через те, що в людей відсутня культура поведінки на вулиці. У цьому впевнений і старший інспектор ДАІ в області Іван ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ:

– Неодноразово бачив, як мама з маленькою дитиною за руку переходили вулицю на червоне світло. У нас самі ж батьки вчать дітей порушувати Правила дорожнього руху!

Інспектор каже, що працівники ДАІ штрафують пішоходів-порушників. Від початку року в області склали 874 таких протоколів. Наклали штраф від 51 до 75 гривень. Проте штрафувати абсолютно всіх таких порушників ДАІ фізично не може.

– Наші працівники не можуть одночасно забезпечувати безпеку руху на вулицях та складати протоколи на пішоходів, – каже Іван Добровольський. – Тим більше, для того, щоб оформити їх, потрібно, щоби пішохід мав при собі документ, який засвідчує його особу…

"Мама побачила в морзі Валині туфельки…"

… 22-річна Валентина Літовська родом із Товтрів на Заставнівщині. Після закінчення медколеджу навчалася на біологічному факультеті ЧНУ. На її похорон зібралося все село.

– Похорон відбувся минулої неділі, – розповідає мешканка села Софія КОРОЛЬ. – Дівчину ховали двоє священиків. З нею в церкві прощалися годину.

– Дівчина була дуже гарна, хороша, привітна. Завжди до всіх посміхалася. Вона з хорошої сім’ї. Мати 15 років була за кордоном. У неї троє доньок, хотіла всім їм допомогти. Купила особняк у Чернівцях. Мама напередодні нещастя приїхала додому, – каже.

Про трагедію родичі Валі дізналися у четвер.

– Міліціонери зателефонували до Галі (старшої сестри Валентини, – авт.) з мобілки Валі, – пригадує пані Софія. – Спитали, чий це номер. Галя відповіла: "Моєї сестри". Тоді і почула: "Вашої сестри вже немає". Мамі одразу все не сказали. Дорогою до Чернівців вона випитувала: "Кажіть, що сталося з Валькою? Я ж із нею нещодавно лише говорила по телефону". Коли мати зайшла в морг, побачила там Валині туфельки. Тоді вона все зрозуміла… Пізніше вони ходили купувати весільну сукню та фату Валі. Дуже гірко їм було… Плакали вони…

– Дуже важко було дивитися на дитину в труні, – каже пані Софія. – Лежала, наче лялька. Усе тіло Валі посиніло. Тролейбус потовк їй внутрішні органи – печінку, груди…

Жінка, яка була за кермом тролейбуса, нині перебуває в лікарні.

Начальник тролейбусного управління Іван ІВАНІЧЕК каже, що вона отримала сильний стрес: "Водій у нас працює вже 39 років. Жодних зауважень із приводу роботи до неї ніколи не було. Гадаю, вини жінки в цьому нещасті немає. Мені здається, що покійну дівчину зачепила якась машина і таким чином вона потрапила під колеса тролейбуса. Адже теоретично впасти під колеса взагалі неможливо".


Місця, де пішоходи найчастіше порушують правила (версія ДАІ):

- район залізничного вокзалу (вул. Гагаріна);

- район готелю "Київ" (вул. Головна);

- перехрестя вулиці Стасюка та проспекту Незалежності;

- перехрестя вулиць Головної та Комарова;

- район онколікарні (вул. Червоноармійська);

- район Калинівського ринку (вул. Калинівська);

- траса в селі Мамаївці Кіцманського району;

- село Витилівка Кіцманського району.


Цифра

874 пішоходів-порушників на Буковині ДАІ оштрафували 2011 року.

61 пішохід загинув на дорогах області за останні три роки.
Редактор: Igor
6-10-2011, 11:54
Коментарів 0 Переглядів 4 224


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.