Криза? Без паніки

Публікації
2 287
0
Криза? Без паніки


"Що буде восени з гривнею? – схвильовано запитала, зателефонувавши до редакції, викладачка однієї з чернівецьких шкіл. – Чи варто купити зараз хоч невелику суму в доларах, щоби підстрахуватися, чи краще якісь продукти тривалого зберігання придбати?"

Чутки про нову хвилю кризи восени активно обговорюють у чернівецьких тролейбусах і маршрутках, на ринках та в магазинах.
Особливо занепокоєні ті, хто ще не виплатив кредит. "За день заробляю 300 гривень, але машина ще в кредиті, – розповів таксист Андрій. – Враховуючи плату за кредит і плату службі таксі за ефір, на день мені залишається 170 гривень на життя. А в мене двоє дітей. Сім’ю ледве вдається утримувати. Боюся, що справді може бути зростання курсу долара, подорожчає бензин – на що тоді жити?"

Треба краще продавати себе на ринку праці

У відповідь на такі побоювання директор Буковинського центру реконструкції і розвитку Ярослав Кирпушко зауважує, що точних прогнозів курсу гривні за місяць чи півроку зробити нереально. Але перестрахуватися від можливих проблем можна.

– По-перше, криза не має хвиль – вона просто досі триває, – каже Я. Кирпушко. – У кризу падіння відбувається за місяць, а виходить з кризи економіка п’ять-сім років. Всі заяви про кризу походять від біржових і валютних спекулянтів. Вони грають на настроях людей і заробляють таким чином на паніці.

Тому раджу не вірити негативним прогнозам. Бо, біжучи до обмінника та піддаючись паніці, ми самі сприятимемо обвалу гривні. Я ж поки що не бачу серйозних передумов для падіння курсу гривні. Так, ризики існують. Але є сподівання на позику Міжнародного валютного фонду, яка зможе забезпечити стабільність гривні.

– Натомість інфляція, тобто зростання цін на різні товари – від продуктів харчування до комунальних послуг – восени цілком реальна, – вважає Ярослав Кирпушко. – Однак щоб вберегти свою сім’ю від знецінення, потрібно не вдаватися до дрібних валютних махінацій, а використати усі можливості більше заробити – краще продати себе на ринку праці або відкрити прибутковий бізнес.

"Рецепт від кризи один – коли закінчуються гроші, час починати думати. Коли всі розгублені і деморалізовані, не слід піддаватися загальним настроям, а працювати і намагатися використати кожен шанс для покращення матеріального добробуту", – зазначає експерт.

Долар –
по 8,00-8,20 гривні


Через другу хвилю світової кризи восени в Україні очікується сповільнення економіки. Таку думку висловив фінансовий аналітик Микола Івченко.

За його словами, можлива невелика девальвація гривні. До кінця року вона перебуватиме в діапазоні 8,00-8,20 гривні. Можливо, Нацбанк братиме золотовалютні резерви для підтримання гривні. У зв’язку з цим дуже важлива співпраця України з МВФ. При цьому значної девальвації гривні, за словами експерта, не передбачається.

У Кабміні запевняють, що курс гривні буде стабільним. Жодних підстав для його девальвації чи ревальвації немає. "У нас є всі підстави розраховувати на той курс, який ми заклали 2011 року, тобто на стабільність курсу", – запевнив прем’єр Микола Азаров.

"У євро не вірю"

На думку українського фінансового аналітика Еріка Наймана, незалежно від ситуації в США, світ накриє друга хвиля кризи. "За моїми очікуваннями, криза може початися вже восени", – вважає Е. Найман. І цього разу епіцентром кризи стануть не США. "По суті, криза вже почалася в Європі, а саме в Греції та Португалії. Причина – проблема з державним фінансуванням. Окремі кризові елементи періодично проскакують із Китаю. Перегріті економіки Туреччини і Бразилії. Джерел кризи – безліч", – вважає аналітик.

Основними наслідками кризи для України стануть зниження цін на сировину, а також зростання податкового навантаження, зупинка інфляції та зниження курсу гривні.

Щоб мінімізувати валютні ризики, Ерік Найман рекомендує зберігати кошти у співвідношенні 50:50 гривні до долара. "Якщо боїтеся дефолту США – швейцарський франк, японська єна, сингапурський долар, норвезька крона, австралійський долар. Але це не стосується більшості українців. Вони не можуть дозволити собі таку екзотику. У євро я поки що не вірю. Має відбутися якесь безумство у США, щоб євро виглядало на тлі долара краще, ніж зараз", – резюмував він.

Золото за рік приносить
60 відсотків


Налякані прогнозами змін курсів валют, дедалі більше українців намагається врятувати свої заощадження на банківських вкладах у золоті. У серпні прибутковість таких вкладів, за даними компанії "Простобанк Консалтинг", сягнула 60 відсотків річних.

– За результатами червня-липня 2011 року на депозити в нашому банку поклали на 57 відсотків більше золота, ніж за три зимові місяці, і вдвічі більше, ніж у червні-липні 2010 року, – розповіли в одному з банків.

Нині найбільш прибуткові депозити в золоті на терміни півтора і два роки – середні ставки за ними знизилися за чотири місяці лише на 0,44 процентного пункту і становлять 3,34 і 3,98 відсотка річних відповідно. При цьому максимальні ставки сягають 5,75 відсотка за великої ваги злитка. Однак постійне зростання курсу золота значно перекриває відсоткові ставки банків.
Надія ВАСИЛИШИН
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

«Найбільша проблема – нестача вологи»: буковинські аграрії розпочали весняну посівну кампанію
Випустити кажана та відвідати виставку з Берліна: куди піти у Чернівцях – дайджест
На годину вперед чи назад? Україна вночі переходить на літній час
На Буковині піротехніки знищили мінометну міну часів Другої світової війни
Водійка збила 83-річну жінку: поліція з'ясовує обставини ДТП у Чернівцях
Українські аграрії вже засіяли понад півмільйона гектарів зернових: регіони-лідери
У новій угоді про надра зʼявились речі, які сторони раніше відкидували – Зеленський
За добу росіяни втратили понад 1700 солдатів і 3 системи ППО, - Генштаб

Колонка

Читають Коментують
Українці масово скуповують нерухомість в одній із країн: які причини та скільки коштує там житло
210 365
На Буковині підприємець розвинув меблевий бізнес завдяки гранту
8 495
Крадуть світло в «сплячому» режимі: 3 прилади, які варто вимикати з розетки
7 056
Вимагали гроші з військових, онкохворих та їхніх родин: у Чернівцях викрили групу рекетирів
6 402
ЧТУ підвищило вартість денного проїзного квитка
4 931
Українці, у яких пенсія менш як 10 000 грн, отримають надбавку: як оформити
4 772
Зберігає у готівці шість мільйонів гривень: що задекларував мер Роман Клічук
4 457
У житті 4 знаків Зодіаку скоро настануть зміни: на них чекають нові знайомства та фінансовий успіх
4 037
Квитки на історичний матч "Буковина" - "Вікторія" вже у продажу: де придбати і яка вартість
3 498
Півтора року тривало погодження: чому ЧТУ не змогло закупити нові тролейбуси
3 169

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм