RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Публікації » «Все добре, тільки цього ніхто не цінує»

Родина чернівчанки Тетяни ТИМОЩУК День незалежності відзначила тим, що усі від малого до великого одягнули вишиванки і пішли на прогулянку містом.

– На усі свята – День міста, Різдво, Великдень – родина одягає вишиванки, адже цей одяг найсвятковіший, – каже жінка. – Дітям прищеплюємо любов до українських традицій. Вони вже й самі знають, що на свято потрібно одягати вишиту сорочку.

На Центральну площу 24 серпня, де опозиція святкувала без влади, прийшли і дорослі, і діти. Загалом до 500 осіб. Дорослі були одягнуті святково. У вишиванках ходили лише опозиційні діячі, малі діти та кілька небайдужих.

"Україну врятує лише козацький устрій"

Із 62-річним чернівчанином Іваном ПОТЕРЕЙКОМ у козацькому строї та шаблею фотографувалася молодь. Чоловік розповідав дівчатам-підліткам, що займається відродженням козацьких традицій.

– Козаки на Буковині є майже у кожному селі, – стверджує чоловік. – Козаки мали кілька зразків одягу – від зелено-синього до чорного. Стрій собі придбав сам. Бачив, у якому строю ходили козаки із Запоріжжя, і намагався за їхнім зразком пошити собі одяг. Змоделював шапку, шаблю і сам їх зробив. Знаю навіть, як зробити козацьку гармату.

Захоплюватися козацькими традиціями чоловік почав у дитинстві. Його далекі предки були козаками на Запоріжжі.

– Україну врятує лише козацький устрій, – переконаний Іван Потерейко. – Адже це спосіб життя, захисту та збереження роду. Найстрашніше те, що наш український рід розірваний. Тому потрібно поновлювати родові зв’язки. Вірю, що ці зв’язки відродяться і козацький лад на Україні переможе.

"Головне – як люди почуваються"

Телеведуча з Мінська Єлизавета до Чернівців приїхала у гості до друзів. 20 річницю незалежності відзначала з кухлем пива у центрі міста.

– У Білорусі День незалежності святкують третього липня. Паради, танки, пиво тощо. Але насправді людям у нас плювати на День незалежності. Це просто зайвий привід випити, – каже дівчина. – В Україні незалежності більше. І не важливо, як святкувати. Головне – як люди почуваються у державі.

– Насправді у нас все добре: пиво хороше, їжа хороша, люди хороші. Тільки цього ніхто не цінує. Особливо, ось ті "діячі", – киває на організаторів мітингу на Центральній площі чернівецький художник Сергій КОЛІСНИК. – Не концертом Козловського треба відзначати День незалежності. Краще послухати троїстих музик і відпочити душею.
Ольга ГНІДАН

ДО ТЕМИ
Роздали низку нагород

Президент Янукович з нагоди 20 річниці незалежності нагородив низку буковинців.

Яна Табачника, народного депутата, – орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.
Геннадія Москаля, народного депутата, – орденом "За заслуги" І ступеня.
Едуарда Братка, начальника УМНС в області, – орденом Данила Галицького.
Олену Гасюк, майстра художньої вишивки, – орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

 Почесні звання:
Тамарі Кільчицькій, актрисі муздрамтеатру ім. Ольги Кобилянської, – народного артиста.
Тамарі Марусик, проректорові ЧНУ, – заслуженого діяча науки і техніки.
Манолію Мігайчуку, начальникові госпіталю інвалідів війни, – заслуженого лікаря.
Вікторії Костинян, виконавиці народних пісень фольклорного колективу "Ізвораш", – заслуженого працівника культури.
Тетяні Антонюк, викладачеві індустріального коледжу, – заслуженого працівника освіти.
Антону Торчинському, інженерові товариства "Денисівка", – заслуженого раціоналізатора.

 Медалями "20 років незалежності України"
відзначили:
політолога Ігоря Буркута, голову товариства політв’язнів та репресованих Ірину Войцеховську, настоятеля Свято-Вознесенського монастиря Михайла Жара, професора Олега Панчука, голову відділу Союзу українок Олександру Попелюк, почесного голову "Зеленого світу Буковини" Леонтія Сандуляка, гендиректора товариства "Машзавод" Віктора Сідляра, голову товариства російської культури імені академіка Сахарова Валерію Фірсанову, професора Георгія Ходоровського, а також низку інших діячів.
25-08-2011, 14:52
Коментарів 0 Переглядів 2 778

Теги - Чернівці
Фото ілюстративне

Нині в Чернівецькій області закрили п'ять малокомплектних шкіл

У Чернівцях відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв Голодоморів
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.