«Пишаюся, що я українець!»

Публікації
13 609
0
«Пишаюся, що я українець!»

"Хочеш бути художником – для тебе неймовірні пейзажі, хочеш бути музикантом – тебе надихають український фольклор, багата українська музика, хочеш бути політиком – всі знають, яка ситуація, роботи дуже багато…

Головне – любити свою рідну Україну", – так про свою Батьківщину кажуть ровесники незалежної України, 20-річні молоді люди. Ми запитали у різних молодих людей, які народилися 1991 року, чого вони досягли у незалежній України, що хотіли б змінити у рідній країні і чим пишаються. Також поцікавилися, чи покинули б вони Україну заради кращого життя.

Молодь налаштована оптимістично і вірить, що років через п’ятдесят Україна стане країною з розвиненою демократією. Найбільше молоді люди пишаються багатою українською культурою, а найціннішим скарбом називають вишиванку. "Маю вдома вишиту сорочку. Її мені дівчина вишила, і це один із найцінніших подарунків, які я міг отримати у своїй рідній незалежній країні", – каже ровесник незалежності Роман.
У майбутньому ровесники незалежності мріють подолати в Україні фактичну відсутність середнього класу, припинити владні сварки і розвинути культуру, зокрема українське кіно… Молодь запевняє, що це не примарні балачки, а віра у краще і бажання діяти: "Головне, щоби всередині нас була єдина цінність – розуміння того, що ми українці".
Валерія Чорней

"Україна починається з об’єднання українців"

Ігор МІРІНЧУК,
смт Глибока:
– Моє досягнення у незалежній Україні – це те, що я син своїх батьків. Також пишаюся тим, що навчаюся в Україні та здобуваю професію комп’ютерного інженера. Вірю, що зможу досягнути успіху у своїй країні. Якщо молодь буде зацікавлена змінити Україну, Україна зміниться на краще. У жодному разі не хотів би мігрувати. Краще жити у рідній країні, яку мені дав Бог, де жили мої славні предки. Дуже пишаюся тим, що я українець!
На майбутнє хотілося б зробити Україну стабільною. Буде стабільність – буде і все інше. Наразі дуже пишаюся нашою культурою, яка популяризує нас за кордоном. Танцюю в народному аматорському ансамблі танцю "Ізвораш". Ми часто їздимо за кордон.

Роман МИТРИНЮК,
смт Глибока:

– Щасливий, що здобуваю знання у своїй країні. Мрію пробитися у владу і покращити життя українців. На жаль, мене дуже засмучує політична нестабільність та владні сварки. Це смішно і не прикрашає нашу країну. Однак ми це можемо змінити, бо у нас є великий потенціал і розуміння, як діяти далі. Просто нам треба згуртуватися. Дуже пишаюся українською культурою. Сам вивчаю народні танці. Також люблю український народний одяг. Маю вдома вишиванку. Її мені дівчина вишила, і це один із найцінніших подарунків, які я міг отримати у своїй рідній незалежній країні.

Володимир ПАЛАГНЮК,
м. Чернівці:

– За 20 років існування незалежної України я зрозумів, що хочу допомагати людям. Для мене гідний приклад – мій дідусь, який живе у Придністров’ї та розвиває там українську освіту. За свої кошти дідусь збудував не одну школу. Мрію так само і на Буковині підтримувати нашу освіту та культуру… Пишаюся тим, що Україна здобула незалежність, адже ми вартували її не лише 20 років тому, але і набагато раніше. У нашій країні мене тішить те, що у нас демократичний розвиток, нехай і з проблемами. Але ми усі проблеми вирішимо, адже Україна починається з об’єднання українців. Ми подолаємо всі труднощі. Вірю, що через 50 років у нас буде дуже гарна країна з розвиненою демократією. Такого розвитку бажаю Україні нині.
Нині є багато розмов про те, що молодь покидає свою країну. Я це розумію, але питання в іншому: якщо за кордоном вони досягнуть успіху і в цей же час в Україні покращиться ситуація, чи повернуться вони? Річ не у тому, щоби втекти з України, а в тому, чи планують люди сюди повернутися…

Генрієтта БЕУХ,
м. Чернівці:

– Я народилася у незалежній Україні, росла разом із нею. Нині моє найбільше досягнення – це можливість здобути українську освіту. Попри навчання в університеті, займаюся громадською організацією, я учасниця "Пласту", і ми намагаємося патріотично виховувати молодь та дітей. Дуже пишаюся своєю країною, пишаюся, що живу саме в Україні. Пригадую, колись малою хотіла поїхати за кордон, але з кожним роком дедалі більше відчуваю у серці Україну і хочу жити тут.
Гадаю, 20 років незалежності – це ще мало і хотілося би в Україні бачити більше демократії. Але я вірю: це все буде, просто треба вірити і діяти. Дуже люблю свою країну: від її історії до її нинішніх прекрасних людей. Я усім цим пишаюся, кожним робітником, музикантом, подією… Пишаюся своєю Україною!

Михайло МЕЛЕЩУК,
м. Вижниця:

– У незалежній Україні я формувався як особистість. Насправді Україна – це фантастична країна для людей, які хочуть знайти себе. Хочеш бути художником – для тебе неймовірні пейзажі, хочеш бути музикантом – тебе надихають український фольклор, багата українська музика, хочеш бути політиком – всі знають, яка ситуація, роботи дуже багато…
Велика проблема, яку потрібно вирішувати в Україні, – це фактична відсутність середнього класу.
Прикро, але багато українців ледве зводять кінці з кінцями. Розумію, що у такій ситуації молодь дедалі частіше хоче виїхати звідси. Однак якщо людина має мету, вона може її досягнути і в Україні! Ну, не все ж у нас так погано! Просто всередині нас повинна бути одна цінність – розуміння того, що ми українці, які хочуть бути вдома! Розуміння цього починається з окремої сім’ї. Шкода, що є багато дітей, які постраждали від соціального сирітства: їхні батьки виїхали за кордон, їхнім вихованням мало хто займався. Мені пощастило, що мої батьки прищепили мені патріотичні настрої.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

10:41
Україну накриє аномальна весна: що прогнозують синоптики
10:15
У Чернівцях «Mercedes» в'їхав у тролейбус: у ДТП загинув 21-річний чоловік
10:00
У Чернівцях в історичних будівлях пропонують реставрувати балкони
ексклюзив
09:38
Перевірте документи: кому від 1 березня можуть анулювати декларації із сімейними лікарями
09:15
Патрульна поліція хоче відмовиться від терміналів для оплати штрафів: пілотний проект працює на Буковині
08:52
США тиснуть на Київ щодо угоди про корисні копалини, погрожуючи відключити Starlink — Reuters
08:31
У Чернівцях успішні спортсмени будуть отримувати стипендії
08:10
Вночі Україну атакували 162 безпілотниками: які наслідки
07:49
Народження трійні та перекриття вулиці через ремонт: головні новини 21 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 22 лютого не буде світла
07:18
22 лютого: кого потрібно пом'янути в цю батьківську суботу
07:00
Погода на Буковині 22 лютого
02:00
Коли сіяти капусту на розсаду у 2025 році: буде рости краще, ніж торік
01:45
Наліт з крана зникне за 1 хвилину: до чого тут звичайний кетчуп
01:30
Пийте цей сік щодня, щоб забути про високий цукор та старість. Він є у кожному магазині
01:15
Найкраща редиска для України: 6 сортів, які гарантовано дадуть багатий урожай
01:00
Яровизація картоплі: коли її робити, щоб отримати здоровий врожай
00:45
Сприяє росту волосся. Ось як правильно робити масаж голови
00:30
Чотири вправи, які допоможуть швидко і надовго уникнути болю в шиї
00:15
Вживання цього вітаміну знижує ризик утворення каменів у нирках на 22%
21 лютого, 2025
23:59
Трамп не вважає участь Зеленського в переговорах про мир «дуже важливою»
23:40
У Чернівецькій громаді планують закрити Коровійське сміттєзвалище
23:20
Кому зі знаків зодіаку пощастить вихідними, 22-23 лютого
23:00
У центрі Чернівців облаштують ще дві платні парковки
22:40
Магнітні бурі: прогноз на ці вихідні, 22–23 лютого
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм